ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 12:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
19,22
84.917
4,419
19,10
19,15
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Zaba poskupila naknade 50 posto, i to bez ikakvog obrazloženja

Predivno!

Očito dioničari podržavaju ovakve stvari kada nagrađuju dionicu rastom cijene.
Valjda očekuju veće prihode i iskazanu dobit?


Ja ne znam sto bih rekla, moj platni asistent je bio i ostao 30 kn, nikad nije bio 20kn…
[/quote]
Moj paket u zabi je 20 kn mjesečno već više od 5 godina, a moja žena istu uslugu plaća 30kn mjesečno, i dosta sam zadovoljan.

Znaci da su cijenu te usluge digli vec prije.

sudac Dobronic o CHF i valutnoj klauzuli EUR
prosim lijepo… obavezno ‘štivo’ za svakog tko želi bolje razumijeti ovo o čemu ja i forumaš Novi ovdje ‘trubimo’
osvjestite se, pogledajte…progledajte! kaže da ni suci nisu imali pojma s čime se susreću?

imate sve: razlika kada je pitanje rizika koju preuzima trg. društvo ili potrošač, kolektivne tužbe u EU ali i šire (npr. Island je odmah val. klauzuzlu proglasio neustavnom, prvi u svijetu!) itd. itd.
ovo mi je famozno: u Jugi, kakva god da bila, valutna kl. je bila ZABRANJENA tadašnjim zakonom o deviznom poslovanju, i onda je raspadom Juge to preinačeno
milsim da bi bard naše ekonomije Škegro tu imao štošta za odgovoriti jer on je jaaaako pametan oko tih stvari, kad su ‘puštali’ banke u RH – eldorado samo takav!

zatim razlikuje (diferencira) pravni i ekonomski aspekt valutne klauzule – opet nije isto!
i tak, da ne duljim, pogledajte…


sudac Dobronic o CHF i valutnoj klauzuli EUR
prosim lijepo… obavezno 'štivo' za svakog tko želi bolje razumijeti ovo o čemu ja i forumaš Novi ovdje 'trubimo'
osvjestite se, pogledajte…progledajte! kaže da ni suci nisu imali pojma s čime se susreću?

imate sve: razlika kada je pitanje rizika koju preuzima trg. društvo ili potrošač, kolektivne tužbe u EU ali i šire (npr. Island je odmah val. klauzuzlu proglasio neustavnom, prvi u svijetu!) itd. itd.
ovo mi je famozno: u Jugi, kakva god da bila, valutna kl. je bila ZABRANJENA tadašnjim zakonom o deviznom poslovanju, i onda je raspadom Juge to preinačeno
milsim da bi bard naše ekonomije Škegro tu imao štošta za odgovoriti jer on je jaaaako pametan oko tih stvari, kad su 'puštali' banke u RH – eldorado samo takav!

zatim razlikuje (diferencira) pravni i ekonomski aspekt valutne klauzule – opet nije isto!
i tak, da ne duljim, pogledajte…


Tek bi mogli uslijediti udarci. Suska se da je VSRH zauzeo stav glede konverzije, ako kazem kakav je reci ce neki da navijam pa bolje da sutim. Inace je i navodno dio sudaca VSRH nesklon prihvacanju oglednog postupka u predmetu CHF (prijedlog krenuo iz Opcinskog suda u Pazinu).
Posljednja EU presuda široko otvara vrata za nistetnost cijelog kredita, to bi bio tek ogroman udarac za banke. Osim toga neke su banke ugovarale kupovno-prodajni tecaj (opasnost za IKB npr.) i to bi takoder trebalo biti nistetno kao i tecajevi koje same banke odreduju. Naravno ono sto ne potpada pod kolektivnu je pod pitanjem zastare, ali mozda ogledni postupak pomogne..?


sudac Dobronic o CHF i valutnoj klauzuli EUR
prosim lijepo… obavezno 'štivo' za svakog tko želi bolje razumijeti ovo o čemu ja i forumaš Novi ovdje 'trubimo'
osvjestite se, pogledajte…progledajte! kaže da ni suci nisu imali pojma s čime se susreću?

imate sve: razlika kada je pitanje rizika koju preuzima trg. društvo ili potrošač, kolektivne tužbe u EU ali i šire (npr. Island je odmah val. klauzuzlu proglasio neustavnom, prvi u svijetu!) itd. itd.
ovo mi je famozno: u Jugi, kakva god da bila, valutna kl. je bila ZABRANJENA tadašnjim zakonom o deviznom poslovanju, i onda je raspadom Juge to preinačeno
milsim da bi bard naše ekonomije Škegro tu imao štošta za odgovoriti jer on je jaaaako pametan oko tih stvari, kad su 'puštali' banke u RH – eldorado samo takav!

zatim razlikuje (diferencira) pravni i ekonomski aspekt valutne klauzule – opet nije isto!
i tak, da ne duljim, pogledajte…

Bas ga gnojis… populistički. Niske strasti. Da je netko prije dvadeset godina ukinuo VK 70% pasive banaka bi nestalo. U toj tvojoj omiljenoj Jugi možda nije bilo službene VK, ali je zato ona bila u općoj primjeni od ulice do rezidencijalnih vila na Pantovčaku. Većina vas ovdje nema pojma uopće kako banke funkcioniraju i kakav je njihov odnos sa središnjom bankom jer pitanje VK povlaci i regulatorni problem izlozenosti i usklađenosti plasmana. Pocevsi od izlozenosti državi. Big… big issue.

Uglavnom VK gubi na značaju, al dok ne uđemo u eurozonu ne možeš pisati da je to trebalo ili se moglo zabraniti i ukinuti jer naprosto to tada nije bilo moguće. A nije ni sada odveć racionalno. A bome ne bi bilo ni jeftino.

Ja se uopće ne slazem da je pitanje VK i opcenito pitanje Švicarca rijeseno jer nije i nažalost moram konstatirati da je politika, a ne pravo i pravda, opet odigrala igru koju će na kraju platiti svi građani Lijepe nase… ili većina njih, a potrošači opet na kraju neće biti zadovoljni. Manji dio njih će možda i uspjeti u tuzbama, no većina neće. Iz razlicitih razloga odnosno opcenito rizika da u tuzbama ne uspiju na način koji bi opravdao tuzakanje. Utrošeno vrijeme, resurse i novac.

@one
Kada pises s tolikom sigurnoscu mozes li reci koju presudu Europskog suda koja podupire tvoje tvrdnje glede CHF valute? Evo da olaksam moze i neka presuda VSRH i Ustavnog RH.
Bas cudno da su banke nedavno pocistile bilance, a da sada podizu naknade. Pitam se zasto…

Cisto koga zanima Opcinski sud u Zadru je pred 4 dana proglasio cijeli Ugovor nistetnim. Presuda je nepravomocna. Nema u obrazlozenju spominjanja presuda Europskog suda, ali ipak govori ponesto.
Onima koji kod ulaganja i postajanja suvlasnikom trg.drustva ne uzimaju u obzir moguce rizike i sudske sporove ovo je potpuno nebitna informacija.
I da. Spor je izgubila upravo Zagrebacka Banka d.d.

Potrazi je sam. Ja ipak samo navijam i navlacim. Dao sam ti ime tuzenika, sud i datum odluke. Imas sve potrebno da dodes do podataka. Sretno! Da ti olaksam, posaljem ti i poslovni broj cim ti posaljes sudsku praksu kojom ces potvrditi tvrdnju da su krediti u CHF-u nebuloza.
Inace ZABA je u tom jednom predmetu, nepravomocno, duzna isplatiti preko 600.000,00 kn plus zatezne i troskove.
@BudFox
Idi pratiti moje komentare nigdje nisam “drukao”. Kao i slobodno prelistaj sta sam na ovoj temi pisao o riziku CHF kredita pred 4-5 mjeseci i sto se u meduvremenu dogodilo.

Samo da ulagaci budu svjesni i tog rizika pa procijene koliko im je taj rizik (ne)vazan.


Samo da ulagaci budu svjesni i tog rizika pa procijene koliko im je taj rizik (ne)vazan.

A gledajte, ne ulazim u to da li su vam namjere dobre ili ne, ali ulagači su
ove godine zaradili velike novce na PSN dionicama i ostalima (čak do 300%),
pa vjerujem da smo svi ovdje svjesni rizika u koji se upuštamo na hrv. tržištu dionica.
Također smo svjesni da je ZABA bluechip banka koja isplaćuje oko 10% tržišne
vrijednosti kroz godišnju dividendu (bar je prošlih godinu dvije godine bilo tako).

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Za koji dan su rezultati za 3Q, tada cemo vidjeti da li se trenutno radi o najprofitabilnijem velikom poduzecu u HR, mislim da da ali pricekajmo jos par dana


Cisto koga zanima Opcinski sud u Zadru je pred 4 dana proglasio cijeli Ugovor nistetnim. Presuda je nepravomocna. Nema u obrazlozenju spominjanja presuda Europskog suda, ali ipak govori ponesto.
Onima koji kod ulaganja i postajanja suvlasnikom trg.drustva ne uzimaju u obzir moguce rizike i sudske sporove ovo je potpuno nebitna informacija.
I da. Spor je izgubila upravo Zagrebacka Banka d.d.

dodaj tome da su nabili naknade plus 50 posto i dobijes prabvu sliku

ovdje bi milijarde mogle padati

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close