ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 17:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
19,20
106.749
5,559
19,10
19,15
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nemojmo skakati pred rudo.
Pred par mjeseci sam upozorio da ulaganje u dionice banke uključuje ove rizike (kad su me pojedinci vrijeđali i prijetili nekakvim prijavama), ali unatoč tome nije još gotovo za konvertirane.
Ponavljam: ogledni postupak, proučite i zaključite sami što znači za ove predmete.
Ja vjerujem da će se kroz 6 mjeseci znati više i o konvertiranima, načinu izračuna, zastari, naknadama.Nakon toga ide ili novi val tužbi ili će dio tužitelja zbog pravnog stava VSRH odustati od postupaka.
Inače danas je do mene došla informacija da jedna banka nudi tužitelju nagodbu, a osim toga i nakon oglednog postupka zpp predlaže istu.
Kao što rekoh u nekom kraćem roku se ne bih osjećao sigurno u bankarskim dionicama. Ne navijam niti želim ikome loše.


Nemojmo skakati pred rudo.
Pred par mjeseci sam upozorio da ulaganje u dionice banke uključuje ove rizike (kad su me pojedinci vrijeđali i prijetili nekakvim prijavama), ali unatoč tome nije još gotovo za konvertirane.
Ponavljam: ogledni postupak, proučite i zaključite sami što znači za ove predmete.
Ja vjerujem da će se kroz 6 mjeseci znati više i o konvertiranima, načinu izračuna, zastari, naknadama.Nakon toga ide ili novi val tužbi ili će dio tužitelja zbog pravnog stava VSRH odustati od postupaka.
Inače danas je do mene došla informacija da jedna banka nudi tužitelju nagodbu, a osim toga i nakon oglednog postupka zpp predlaže istu.
Kao što rekoh u nekom kraćem roku se ne bih osjećao sigurno u bankarskim dionicama. Ne navijam niti želim ikome loše.

Sve je to točno, ali nije dobro generalizirati, kažete “bankarske dionice”. Npr. HPB uopće nema rizik koje spominjete jer nije niti odobravala kredite u francima. Samim time, HPB je, prema mojem mišljenju, u prednosti prema ostalim bankama (pogotovo jer se trguje se na oko p/e 5 i pola knjigovodstvene vrijednosti).

Već po tko zna koji put nakon raznih vijesti oko CHF netko pokupi dionice jeftino i onda se opet cijena vrati natrag pa čak i iznad prijašnje.
Jer se zna da to nije baš tako jednostavno oko tužbi, te da su rezultati svake godine bolji.
Znamo da bi, da nema ovoga s CHF, cijena ovdje bila min.10-ak kn viša od trenutne, a da iznos moguće odštete neće biti blizu tome.
U tome je atraktivnost trenutne cijene od 60 kn, jer bi ovo bilo uistinu prejeftino s obzirom na pokazatelje poslovanja.



Nemojmo skakati pred rudo.
Pred par mjeseci sam upozorio da ulaganje u dionice banke uključuje ove rizike (kad su me pojedinci vrijeđali i prijetili nekakvim prijavama), ali unatoč tome nije još gotovo za konvertirane.
Ponavljam: ogledni postupak, proučite i zaključite sami što znači za ove predmete.
Ja vjerujem da će se kroz 6 mjeseci znati više i o konvertiranima, načinu izračuna, zastari, naknadama.Nakon toga ide ili novi val tužbi ili će dio tužitelja zbog pravnog stava VSRH odustati od postupaka.
Inače danas je do mene došla informacija da jedna banka nudi tužitelju nagodbu, a osim toga i nakon oglednog postupka zpp predlaže istu.
Kao što rekoh u nekom kraćem roku se ne bih osjećao sigurno u bankarskim dionicama. Ne navijam niti želim ikome loše.

Sve je to točno, ali nije dobro generalizirati, kažete "bankarske dionice". Npr. HPB uopće nema rizik koje spominjete jer nije niti odobravala kredite u francima. Samim time, HPB je, prema mojem mišljenju, u prednosti prema ostalim bankama (pogotovo jer se trguje se na oko p/e 5 i pola knjigovodstvene vrijednosti).
[/quote]

… je samo dio istine a to je jako opasno! Ima i neka sudska tuzba, zar ne! Slučaj Čolak! Mrd ili više?


Već po tko zna koji put nakon raznih vijesti oko CHF netko pokupi dionice jeftino i onda se opet cijena vrati natrag pa čak i iznad prijašnje.
Jer se zna da to nije baš tako jednostavno oko tužbi, te da su rezultati svake godine bolji.
Znamo da bi, da nema ovoga s CHF, cijena ovdje bila min.10-ak kn viša od trenutne, a da iznos moguće odštete neće biti blizu tome.
U tome je atraktivnost trenutne cijene od 60 kn, jer bi ovo bilo uistinu prejeftino s obzirom na pokazatelje poslovanja.


Nisam bas pratio neko vrijeme, ali koliko je to novaca ovim “svicarcima”, mislim dobro su se izborili. Evo moj prijatelj ocekuje 100k kn na malom “krediticu”!



Nemojmo skakati pred rudo.
Pred par mjeseci sam upozorio da ulaganje u dionice banke uključuje ove rizike (kad su me pojedinci vrijeđali i prijetili nekakvim prijavama), ali unatoč tome nije još gotovo za konvertirane.
Ponavljam: ogledni postupak, proučite i zaključite sami što znači za ove predmete.
Ja vjerujem da će se kroz 6 mjeseci znati više i o konvertiranima, načinu izračuna, zastari, naknadama.Nakon toga ide ili novi val tužbi ili će dio tužitelja zbog pravnog stava VSRH odustati od postupaka.
Inače danas je do mene došla informacija da jedna banka nudi tužitelju nagodbu, a osim toga i nakon oglednog postupka zpp predlaže istu.
Kao što rekoh u nekom kraćem roku se ne bih osjećao sigurno u bankarskim dionicama. Ne navijam niti želim ikome loše.

Sve je to točno, ali nije dobro generalizirati, kažete "bankarske dionice". Npr. HPB uopće nema rizik koje spominjete jer nije niti odobravala kredite u francima. Samim time, HPB je, prema mojem mišljenju, u prednosti prema ostalim bankama (pogotovo jer se trguje se na oko p/e 5 i pola knjigovodstvene vrijednosti).
[/quote]
Idi čitati moje komentare na ovoj temi unazad par mjeseci. Spomenuo sam IKB i HPB kao banke koje nisu imale u ponudi CHF



Nemojmo skakati pred rudo.
Pred par mjeseci sam upozorio da ulaganje u dionice banke uključuje ove rizike (kad su me pojedinci vrijeđali i prijetili nekakvim prijavama), ali unatoč tome nije još gotovo za konvertirane.
Ponavljam: ogledni postupak, proučite i zaključite sami što znači za ove predmete.
Ja vjerujem da će se kroz 6 mjeseci znati više i o konvertiranima, načinu izračuna, zastari, naknadama.Nakon toga ide ili novi val tužbi ili će dio tužitelja zbog pravnog stava VSRH odustati od postupaka.
Inače danas je do mene došla informacija da jedna banka nudi tužitelju nagodbu, a osim toga i nakon oglednog postupka zpp predlaže istu.
Kao što rekoh u nekom kraćem roku se ne bih osjećao sigurno u bankarskim dionicama. Ne navijam niti želim ikome loše.

Sve je to točno, ali nije dobro generalizirati, kažete "bankarske dionice". Npr. HPB uopće nema rizik koje spominjete jer nije niti odobravala kredite u francima. Samim time, HPB je, prema mojem mišljenju, u prednosti prema ostalim bankama (pogotovo jer se trguje se na oko p/e 5 i pola knjigovodstvene vrijednosti).
[/quote]
Idi čitati moje komentare na ovoj temi unazad par mjeseci. Spomenuo sam IKB i HPB kao banke koje nisu imale u ponudi CHF kredite. Naveo sam kada se očekuje presuda VSRH koja je danas izašla. Napisao kako smatram da ima više od 10.000 tužbi (nazvan sam glasnogovornikom udruge i lažovom), a na kraju ispadne da ih je i trostruko više.
Mislim da sam ponešto upućen u ovu temu i samo neka banke odbijaju mogućnost nagodbe(čak i kod nekonvertiranih) i to bi im se moglo odbiti u glavu. Bankama je, po meni, bio cilj odugovlačiti do zastare za valutu i eventualno onda u nagodbe sa onima čije bi tužbe ionako bile usvojene. Ogledni postupak bi ih u tome mogao onemogućiti i ubrzati stvari pa ako sve bude kako treba ide još jedan val tužbi. Pozivi za zastupanje su odmah danas krenuli.

Ja samo navodim vezano za cijene dionice banaka.
Cijene i jesu na ovim razinama jer se stalno očekivalo što će biti s tim presudama.
Inače bi cijena Zabe trebala biti već daleko iznad 70 kn, s obzirom na dividendu od čak 10% na cijenu dionice.

ali interesantno, tako velika banka, sa velikom dobiti.. a aplikacija za mobilno poslovno bankarstvo NULA, katastrofa, funkcionalna je, ali sve ostalo kao da im je radio student prve godine… da nisu u stanju investirati u razvoj i to dovesti na renome jedne top banke..


sve ostalo kao da im je radio student prve godine…

Tko zna, možda netko upravo zbog softwarea promijeni banku? Ja sam kod Erste i njihova softverska rješenja mi se čine ok.

P.S. Tko kaže da student prve godine ili učenik 4. razreda osnovne škole ne može isprogramirati nešto dobro ako je talentiran? Taj zadatak je vjerojatno dobio neki rođo za velike pare.

Aplikacije mobilnog bankarstva za ZABU i PBZ koliko sam upucen radi ASSECO SEE. to je ogromna poljska firma i sumnjam da je neki “rođo”.. naravno to je radila podruznica Asseca u ZG.

PersJesus, 18.09.2019. u 16:30
naravno to je radila podruznica Asseca u ZG

Dakle, u podružnici ili na čelu podružnice u ZG opet može biti neki “rođo”. 😀

New Report

Close