ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 19:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
19,20
106.749
5,559
19,10
19,15
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sve je to sitniš za Zabu ako bi išta i bilo.
Samo prilika danas za bolji ulaz.

Radujte se narodi !

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Evo cijela presuda i rješenje:
link

To su za jednu banku poput Zabe gotovo zanemarivi iznosi, s obzirom na njenu godišnju dobit.


To su za jednu banku poput Zabe gotovo zanemarivi iznosi, s obzirom na njenu godišnju dobit.

O je, kako ne. Par milijardi kuna je stvarno kiki-riki. 😉

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

To bi bio max iznos za sve banke zajedno, zna li netko koliko se bilo spominjalo da bi bio maksimalni mogući iznos za Zabu? Kad se još uzme u obzir da se banke mogu nagoditi s klijentima, bez da se ide na sud, iznos će biti uistinu zanemariv.

10-ak milijardi je za sve banke. ZaBa je među najvećim najmodavcima i ima bar 20 % kredita tak da ne bude baš kak ste zamislili. A za nagodbe, čisto sumnjam. Lihvari ostaju lihvari do kraja. S njima nema pregovora.

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

u ovoj raspravi između Hromaxa i Forumaša, stao bih na stranu prvog
banke rezerviraju iznose po započetim sudskim sporovima, dakle ne vjerujem da su, kako neki ovdje to govore, već rezervirale te iznose jer nisu imale po čemu rezervirati, ne možete unaprijed ‘iz prsta’ reći da je to toliko-i-toliko
no sad bi već mogle znati (i znaju) koliko od 30-ak tisuća sporova (tužbi) pripada kome pa će shodno tome i rezervirati
drugo, da li je baš 20% ZABA-inih je totalni guess, taj podatak zna samo banka

ali računajte da je na tuženi iznos zatezna kamata još barem toliko a nerijetko i više od tuženog iznosa
plus troškovi odvjetnika, plus sudski troškovi i pristojbe, plus troškovi druge strane

treće, slažem se s konstatacijom da banke idu do kraja jer ne samo da su lihvari već bi u suprotnom priznale grešku, da idu u nagodbe
uostalom, računaju da će manje ljudi tužiti (strah ih je, nemaju živaca, novaca i vremena ili nešto treće…) nego što bi ih koštale nagodbe za sve
jedino ako se država ne umiješa s novim zakonskim rješenjem za sve?!

Sumnjam da su na vrijeme izvršene potrebne rezervacije imajući na umu da su tužbe stihijski stigle tek ove godine i to netom prije zastarnog roka. Na prvi pogled mi se brojka od 10 milijardi ukupno za sve banke čini kao previsok iznos, obzirom da bi to značilo da je prosječan VPS pojedinačne tužbe oko 300.000 kuna ako se uzme za gotovo spominjana brojka od cca 30.000 tužbi. Odokativno bi realnija bila brojka između 5-7 milijardi kuna.

Iako sam dioničar Zabe, pa ovakav rasplet događaja uvodi dozu investicijske neizvjesnosti, jako mi je drago da će građani moći doći do svog otetog novca i to na najbezobzirniji način.

Isto tako, drago mi je da u Hrvatskoj postoje ljudi poput ovih iz udruge Franak i Potrošač koji se godinama nisu dali prestrašiti od svih mogućih napada koje su doživljavali i to s najviših pozicija moći u državi – banke, HNB, stranačke sturkture, političari svih profila, a i od pokojeg forumaša koji su ih godinama nastojali uvjeti da su si ti ljudi “sami krivi”. Koja bezobraština!

8 godina je puno.
Ali pravda na kraju ipak pobjeđuje.
(To isto očekujem da će se dogoditi u u slučaju Borg grupe).

Nadam se da će ovo potaknuti bankarski sektor u HR da počne poslovati u skladu sa DOP-om (društveno odgovorno poslovanje). To do sada očito nije bio slučaj.

La vita e bella!


Sumnjam da su na vrijeme izvršene potrebne rezervacije imajući na umu da su tužbe stihijski stigle tek ove godine i to netom prije zastarnog roka. Na prvi pogled mi se brojka od 10 milijardi ukupno za sve banke čini kao previsok iznos, obzirom da bi to značilo da je prosječan VPS pojedinačne tužbe oko 300.000 kuna ako se uzme za gotovo spominjana brojka od cca 30.000 tužbi. Odokativno bi realnija bila brojka između 5-7 milijardi kuna.

+ zatezne kamate cca 3 – 4 milijardice

La vita e bella!

Dionicar sam zabe.
Nemam kredit u valuti franak, ali cestitam svima na ovome.
Ima nade za ovu drzavu.
Jos uvijek

New Report

Close