ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 12:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
20,29
59.712
2,943
20,20
20,30
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@forumas
Jesi ocekivao da ce banke pozvati ljude da tuze?
Evo okvirno razlika nakon konverzije kod kredita od 100 000 CHF , anuitet + glavnica = cca 50 000 kn. Mislis da ce ljudi reci ok nisu mi to bas neki novci? Ja ti iz prakse mogu reci da nece. I da ide veliki broj tuzbi..



Sve će to biti kap u moru s obzirom na godišnju zaradu svake godine.
Plus što je već rezervirano i više nego će biti potrebno, tako da je bespotrebno to i spominjati.
Banke su već izdale obavijest da to neće biti baš tako kako su oni koji tuže mislili.
Zato pametno jer svi pokazatelji na ovoj dionici su jako atraktivni, osobito nakon pada sa iznad 64 kn gdje je već duže vremena.

Inace dnevno pisem nekoliko tuzbi vezanih uz kredite i znam zasto su banke izdale takvu obavijest i zasto dobar dio njih na sve nacine otezavaju dolazak do potrebne dokumentacije..sto se rezerviranja tice nisam upoznat..naveo sam samo ono s cime se srecem, a to je zadnjih dana brdo novih predmeta
[/quote]
imaš li možda informaciju koliko su do sada trajali sporovi od tužbe do pravomoćnosti?

Ali piše i da će postpci biti neizvjesni kao i svaki drugi.

@forumas
to priopćenje banaka je baš to-priopćenje banaka…banaka koje su u panici zbog desetaka tisuća parnica koje će vrlo lako moguće-izgubiti…netko je spomenuo da se radi o cca 10 milijardi kuna. nije to sve naravno zaba, ali oni i pbz drže valjda 80% tržišta pa računaj ako to izgube koje su cifre u pitanju???

Osobno ocekujem da banke nece biti lude i da ce negdje u srpnju krenuti u nagodbe sa onima koji su podignuli tuzbe..
P.s. u mom prijasnjem izracunu nema zateznih kamata i troskova postupka..

Još čekam poruku na privat glede tužbe.

Ja ne očekujem veći broj tuzbi. Zapravo, se i ovdje ljude navalaci na tuzakanje, a da im se unaprijed ne kaže koliki su izgledi da se dobije spor, kao ni koliko su stvarni (minimalni) i mogući troškovi.

@forumas.

da ti objasnim kako to ide:
na vrhovnom sudu su već bile revizije za valutnu klauzulu CHF i za promjenjivu kamatu, obje su presuđene na štetu banaka
od neki dan imamo i ‘konvertirane’ u igri gdje je VS RH lijepo rekao da konverzija nije prepreka da bilo tko u sudskom postupku traži svoje pravo na naknadu
meni još jedino nije jasno kako takvi ugovori (ništetna valutna klauzula, ništetna promjenjiva kamata, ništetne uglavljene odredbe o naknadi za prijevremenu i(li) jednokratnu otplatu glavnice, sav teret i sve rizike su banke svalile ugovorom na potrošača) uopće može opstati kao takav?!

Sessa kaže da ova odluka, kao i sve prethodne i buduće VS RH, ne obvezuju općinske sudove pa i županijske da sude kako sude, ali da će sve nove revizije ako budu poslane po istom pitanju, u smislu pravorijeka biti iste! I točka.

@Fora
tužba naravno košta ali se taj iznos dobije natrag
moj odvjetnik kaže da je tužba za promjenjive parametre kamate k’o zicer, samo dođeš do koša i polaganje

Je, samo sto 5 banaka vodi spor protiv RH u Washingtonu koji će vrlo vjerojatno dobiti i naplatiti se za većinu šteta koje su proizašle iz nerazumnih Milanovićevih odluka i pojedinih sudaca. Banke tesko da će izgubiti. Izgubit će većina gradjana Hrvatske koji će plaćati nepromišljene poteze nekolicine koje je država populistički uzela u zaštitu.

Bude mi sila na wc kad pocnem citati plačljive komentare tih muljatora kako su im na šalteru banke držali pištolj na sljepoočnici kada su uzimali kreditnu CHF i stavljali potpis na ugovor.

Zna li netko koliko je ZABA izdala kredita u švicarcima?
Koliko sam čuo oni sigurno nisu na prvom mjestu.
Imam dionice ZABA-e.


Imam nekoliko računa u Zabi i brine me ovo što se dešava u TR.
Čini se da ta vijest sa Unicreditom nije došla do nas

Evo došla vijest i do nas; http://www.poslovni.hr/trzista/unicredit-pripremio-vrecu-novca-za-commerzbank-351841

Samo nekoliko milijardi imaju za potrošiti a neznaju di će samo.

New Report

Close