ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.10.2024. u 00:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
20,29
59.712
2,943
20,20
20,30
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Mene zanimaju poslovni rezultati za 2018. i hoće li biti dividende i koliko će iznositi po dionici.

Prošle godine rezultati za 4Q2017 objavljeni 13.02.2018., a za dividendu 01.03.2018.(prijedlog).
Kupujte po 60,00 dok ima,uskoro će biti 65,00+ ako objave da će kupovati za trezor.

ovdje ekipa strogo kontrolira cijenu ..stojim im niže na bidu sa većom količinom ali gadovi nedaju dolje …zasad ..


Mene zanimaju poslovni rezultati za 2018. i hoće li biti dividende i koliko će iznositi po dionici.

Prošle godine rezultati za 4Q2017 objavljeni 13.02.2018., a za dividendu 01.03.2018.(prijedlog).
Kupujte po 60,00 dok ima,uskoro će biti 65,00+ ako objave da će kupovati za trezor.

Mozemo povuci neku paralelu sa PBZ-om….

Koliku dobit i dividendu ocekujete?

Očekujem da će grupa imati neto dobit od cca 2.3-2.4mlrd kn i dividendu od cca 5kn.

Zna li se bi li moglo biti još kakvih problema sa Švicarcima kako je netko spominjao?
Što je riješeno s tužbama?

Ako budu isplacivali dividendu slicnim postotcima kao i 2016 i 2017 onda ce dividenda biti 8% – 10% na ove cijene, zavisno neto dobiti.
Brutalno

Ova godina ce izgleda biti godina jakih dividendi


Koliku dobit i dividendu ocekujete?

6+ kn


Zna li se bi li moglo biti još kakvih problema sa Švicarcima kako je netko spominjao?
Što je riješeno s tužbama?

ništa! čeka se odluka VS o konvertiranim kreditima… ako bude kako se očekuje, moglo bi bit neveselo za banke

To je glavni kamen spoticanja ovdje i na ostalim bankama.
Tužitelji smatraju da će odluka biti u njihovu korist, a onda bi banke izgubile i višegodišnje dobiti, tako da je potreban oprez jer će valjda uskoro biti poznat ishod tužbe.



Zna li se bi li moglo biti još kakvih problema sa Švicarcima kako je netko spominjao?
Što je riješeno s tužbama?

ništa! čeka se odluka VS o konvertiranim kreditima… ako bude kako se očekuje, moglo bi bit neveselo za banke
[/quote]

Ja ću ti samo reci da konkretno Zaba vodi spor pred Medjunarodnim centrom za rješavanje investicijskih sporova u Washingtonu (ICSID) i da ocito u Zabi nastoje jako dobro zaštiti svoj interes. Vjerojatno kroz neku kasniju nagodbu. Pored Zabe i Addiko i RBA vode spor protiv Hrvatske zbog izmjena Zakona o potrošačkom kreditiranju odnosno “Švicarca”.

Da, i ja tako mislim.

New Report

Close