ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.10.2024. u 06:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
20,29
59.712
2,943
20,20
20,30
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Stop loss ubrzo u akciji……ako jos nije……


ps Kupio sam dionice na 55-56 kn 2000 kom

bolje da ste sačekali 48-50 kn



ps Kupio sam dionice na 55-56 kn 2000 kom

bolje da ste sačekali 48-50 kn
[/quote]ja ću opet kupiti kada bude 4CHF

Nisam baš uvjeren da može tako nisko, posebno nakon objave q3, ali nikad se ne zna.

Al taj Q3 je lanjski snijeg. Dakle, svi očekuju rast dobiti sukladno kretanju i usporedbi dvaju polugodišta prošle i ove godine. Znaci 3Q neto dobit bi trebala biti oko ili iznad 1,5 milijardi kuna konsolidirano gledano. Sve ispod toga bit će “miss”, onako odokativno pišem.

To trenutno vrednuje banku na booku, sa P/E cca 10. Je li to jeftino ili skupo, ne znam. Ne izgleda skupo jer se primjerice Komercni i slične banke u CEE regiji vrednuju skuplje. Al one posluju na vecim tržištima, s boljim klijentima i imaju kakav-takav kreditni rast koji u Hrvatskoj već dulji niz kvartala stagnira. Tako da…. metodom palca, sve oko 50-55-60 je tu negdje, u zoni dosadašnjih kretanja i ocekivanja.

Da nema nagrađivanja zaposlenika i trezora, pitanje je bili se uopće održala ova cijena obzirom na stanje i trenutnu situaciju na burzi. Zaba ima malen freefloat u postotnom smislu i na tome dosta vanjskih institucionalnih ulagaca “u startu”, odustane.


Nisam baš uvjeren da može tako nisko, posebno nakon objave q3, ali nikad se ne zna.

a dok isplate sve što su uzeli neopravdanao građanima na CHF, tu negdje 4-5CHF bi mogli
+ problemi s matičnim bankama+nemogućnost plasmana s visokim kamatama kao nekada

Njima trenutno “problemi s matičnim bankama” nisu problem, po mojem osobnom sudu. CHF je samo priča za potkusurivanje raje. Zapravo, u javnosti se ne piše o tome da su neke banke tužile državu na međunarodnim sudištima i arbitražama glede mede, jel…

Zaba je uglavnom očistila portfelj od problematičnih kredita i dobro je kapitalizirana i za eventualni rast, kao i za moguće probleme. Naravno, pod pretpostavkom da se Agrokorov roll-up u potpunosti naplati i ne bude novih problema po tom pitanju.

a koga će sada derati kada nema više Gazde, možda će im Agrokor i dalje uzimati plasmane po visokim kamatama, pokraj Sberbanka, možda građani? poglavito oni koje su izveslali, dok im je još ove države imaju koga guliti, ne mislim ovdje samo na Zabu, nego na 3-4 vodeće

Ma joj daj, banka ima 25% HR marketa, nema firme, dijela Hrvatske ili skoro pa i obitelji uz koju nisu “svezani”. Ti očito ne razumiješ da je bankama svejedno jesu li kamate visoke ili niske, one štite maržu. Dapače, kad imaju “zaključanu” maržu na niskim kamatama, to je za njih skoro pa idealan scenarij, jer kako god okreneš porast kamata povlači za sobom i porast rizika odnosno loših plasmana.

Fantastično izvješće.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ZABA-fin2018-3Q-NotREV-N-HR.pdf

Počelo je, izvješće je fantazija

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/ZABA-fin2018-3Q-NotREV-N-HR.pdf

New Report

Close