ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 02:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
20,79
165.518
7,963
20,70
20,80
1,46%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

1+4=?


Ma nije puta 5 nego puta 4, pa referntna cijena na otvaranju je trebala biti 77,75 Kuna da bi bilo kao jučer od 311 Kuna !

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/rXIjLAlZfbx6wscRd4jgaA==.pdf

novi sam na temi…al ako su 4 besplatne ulazi u cijenu i peta koja se posjeduje. tako da se ipak dijeli sa pet. nego tko ti dade ocjenu 100 na komentar buhahahahaah….valjda neki što je kupovao po 218.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Tebi Loris baš i ne ide materinji jezik-uzmi malo digitron pa ćeš vidjeti da na 1 postojeću dionicu doivaš još 4 "nove" dionice.

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

Pa stvarno ima ovčica koliko ti srce poželi..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Treba biti hrabar i zavrtiti nešto.. ko rulet [lol]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Mislim da se oko ZABA-R-A, trebalo zaustaviti trgovanje i tražiti pojašnjenje Zagrebačke banke, kao što se to radi kod svakog rasta ili pada većeg od 10%.
Osobno nisam siguran koja strana gubi ( kupnja ili prodaja ).


Mislim da se oko ZABA-R-A, trebalo zaustaviti trgovanje i tražiti pojašnjenje Zagrebačke banke, kao što se to radi kod svakog rasta ili pada većeg od 10%.
Osobno nisam siguran koja strana gubi ( kupnja ili prodaja ).

Pa šta imaš zaustavljat.. Sve je jasno.. Svi koji su imali dionicu, dobit će još 4.. Znači ukupno 5.. Zadnja cijena je bila cca 311kn, znači to bi bilo 62,2kn ugrubo.. I šta se tu ima pojašnjavat?!

I ljudi sad kupuju po 75 (375kn).. Sve savršeno jasno.. I logično, naravno.. [lol]

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

@Khmm
matematika štima
No, izjava Zagrebačke banke najvjerojatnije bi smanjila špekulacije, a možda i namjerne igre s cijenom dionice. Možda i zaštitilo koju ovčicu i spriječilo iznenađenja u utorak 26.07.2011.

Pa što se tu događa, vidim sad da su prolazile transakcije i po starim i po novim cijenama??
Ovi koji su kupovali početkom trgovanja su se gadno prevarali, a to možda ima i osnove za poništenje tih transakcija? Ili ih ne treba spašavati jer su si sami krivi za nepažnju?



Mislim da se oko ZABA-R-A, trebalo zaustaviti trgovanje i tražiti pojašnjenje Zagrebačke banke, kao što se to radi kod svakog rasta ili pada većeg od 10%.
Osobno nisam siguran koja strana gubi ( kupnja ili prodaja ).

Pa šta imaš zaustavljat.. Sve je jasno.. Svi koji su imali dionicu, dobit će još 4.. Znači ukupno 5.. Zadnja cijena je bila cca 311kn, znači to bi bilo 62,2kn ugrubo.. I šta se tu ima pojašnjavat?!

I ljudi sad kupuju po 75 (375kn).. Sve savršeno jasno.. I logično, naravno.. [lol]
[/quote]

da, samo prije ovog rasta potaknutog IKSLJUČIVO ovim dodatnim dionicama, ZABA je bila na 250 kn, znači sad kad je taj efekt potrošen, ZABA bi kroz mjesec-dva trebala pasti na oko 50-55 kn…sve iznad toga je turbo skupo, da ne kažem ovih 75 kn je suluda cijena u rangu jučerašnjih 375 kn!!!!!!!!!!!!!

moji postovi nisu savjet niti poziv na kupnju ili prodaju dionica


Pa što se tu događa, vidim sad da su prolazile transakcije i po starim i po novim cijenama??
Ovi koji su kupovali početkom trgovanja su se gadno prevarali, a to možda ima i osnove za poništenje tih transakcija? Ili ih ne treba spašavati jer su si sami krivi za nepažnju?

Mislim da su se trebale poništit stare transakcije.. Prije trgovanja danas.. Ili barem podijelit s 5.. Ili dat nekakvo upozorenje dioničarima prilikom kupnje ili prodaje.. Ma sve skupa.. I preračunat jučerašnju cijenu da ne bude ovakvih debilnih blokada i stanje od – 76% trenutno.. Mislim ne kužim, kao da se sve nije znalo unaprijed.. I krobex u minusu 4,72%.. Idioti!

Ali kao i uvijek, zaradit će oni koji znaju, a izgubit svi ostali.. I bit će plača, opet..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


Ma nije puta 5 nego puta 4, pa referntna cijena na otvaranju je trebala biti 77,75 Kuna da bi bilo kao jučer od 311 Kuna !

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/rXIjLAlZfbx6wscRd4jgaA==.pdf

ipak je puta 5, totalno sam se i ja pomutio ( iznerviralo me ovo danas pa sam lutao mozgom ) ;

64.048.391 + 256.193.564 novih je ukupno = 320.241.995 dionica, a što je puta 5

Znači refernetna cijena na otvaranje je ipak trebala biti 62,20 Kuna

Sada je cijena 75 Kuna, a što je plus od 22% u odnosu na jučer ili kao da je 375 Kuna jučer.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close