ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 13:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
19,34
11.529
596
19,30
19,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.





@MyMoney

ako sam vas dobro shvatio, među prvim ste kupcima u ponedjeljak u 10:00:01… naravno kao i poneki ostali ovdje koji kao navodne ne kuže ovu dokapitalizaciju tj. tzv. indirektno-direktno uvjeravaju ostale da "do daljneg" odustanu od kupnje… [lol] [thumbsup]

kupili-ne kupili, kako vas volja. ja sam zabu davno kupovao, imam je dovoljno u portfelju i neću kupiti nijednu u ponedjeljak.

prava vrijednost ove dokapitalizacije je što će banka ojačati kapitalnu osnovu, što je netko već spomenuo, pa će se to odraziti i na njeno poslovanje. inače nisam sklon nikakvim kemijanjima s dokapitalizacijama. one u pravilu završe tako da netko bude prevaren. a znamo tko je taj.

btw vidjeli smo kako je prošla prošlogodišnja dokapitalizacija koja je provedena po istom principu u KODT. svi su za jednu postojeću dobili po još jednu dionicu i cijena je s otprilike 2000 pala na 1000. pametnome dosta.
[/quote]

Jest, pametnom dosta… sadašnjih cca 2 x1400 Kn=?
[lol]

[/quote]

nakon dokapitalizacije dionica KODT je pala točno za 50 posto, na otprilike 1000, a rasla je kasnije, kad je i sve ostalo raslo. nemojte to miješati. no možda na Zabi bude drugačije, tko to zna. [lol]






@MyMoney

ako sam vas dobro shvatio, među prvim ste kupcima u ponedjeljak u 10:00:01… naravno kao i poneki ostali ovdje koji kao navodne ne kuže ovu dokapitalizaciju tj. tzv. indirektno-direktno uvjeravaju ostale da "do daljneg" odustanu od kupnje… [lol] [thumbsup]

kupili-ne kupili, kako vas volja. ja sam zabu davno kupovao, imam je dovoljno u portfelju i neću kupiti nijednu u ponedjeljak.

prava vrijednost ove dokapitalizacije je što će banka ojačati kapitalnu osnovu, što je netko već spomenuo, pa će se to odraziti i na njeno poslovanje. inače nisam sklon nikakvim kemijanjima s dokapitalizacijama. one u pravilu završe tako da netko bude prevaren. a znamo tko je taj.

btw vidjeli smo kako je prošla prošlogodišnja dokapitalizacija koja je provedena po istom principu u KODT. svi su za jednu postojeću dobili po još jednu dionicu i cijena je s otprilike 2000 pala na 1000. pametnome dosta.
[/quote]

Jest, pametnom dosta… sadašnjih cca 2 x1400 Kn=?
[lol]

[/quote]

nakon dokapitalizacije dionica KODT je pala točno za 50 posto, na otprilike 1000, a rasla je kasnije, kad je i sve ostalo raslo. nemojte to miješati. no možda na Zabi bude drugačije, tko to zna. [lol]
[/quote]
Mislim da KODT i ZABU u biti ne možemo uspoređivat ama baš po ničemu… (dijametralno suprotne djelatnosti, kapitalno-financijski/dionički-ukupni kapital, politički, BV, dobiti, vlasničkoj strukturi… iznosu i izvoru dokapitalizacije te namjena i buduća kapitalna iskoristivost iste…itd.itd…)
No, odlučit će? znati čemo već okvirno sutra, prekosutra…

vilo ci colje da su istusnili male dioničare uz premiju

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Mislim da KODT i ZABU u biti ne možemo uspoređivat ama baš po ničemu… (dijametralno suprotne djelatnosti, kapitalno-financijski/dionički-ukupni kapital, politički, BV, dobiti, vlasničkoj strukturi… iznosu i izvoru dokapitalizacije te namjena i buduća kapitalna iskoristivost iste…itd.itd…)
No, odlučit će? znati čemo već okvirno sutra, prekosutra…

pa o tome ja i govorim. bitno je jedino na što će taj kapital ići. ako će ići u nove projekte i razvojni ciklus koji će donositi profit kompaniji, onda super.
ali malo mi je smiješno da se ljudi vesele dokapitalizaciji kao nekoj čaroliji u kojoj po difoltu mali dioničari profitiraju.
vidjet ćemo za 20 min.

moram priznati da mi ovaj rast nije jasam-dobit umjesto da se podijeli dioničarima u kešu, bit će podijeljena u dioncama, pa će se broj dionica uvećati 4x…toliki broj dionica dovest će do ogromne ponude dionica na burzi jer će velik broj dioničara nastojati unovčiti te dionice, a to će opet dovesti do velike ponude i male potražnje, tj. do pada cijene dionice.
zašto sada ljudi kupuju i plaćaju dionicu po čak 280 kn, nije mi jasno?! [undecid]

Neki fond barni cijeni na 280, a što bi nakon dokapa bio ekvivalent 70 Kuna.
Po meni je realnije 250 Kuna ( cca 60 Kuna ) od 280 na fundamente koje bi ZABA imala nakon dokapa.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Samo se vi čudite i gatajte…

mene interesiraju dva prodavaca.

ZABA-R-A 282,00 2.790 10:22:58
ZABA-R-A 280,00 6.251 10:00:00

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


pa o tome ja i govorim. bitno je jedino na što će taj kapital ići. ako će ići u nove projekte i razvojni ciklus koji će donositi profit kompaniji, onda super.

Kolega koji novi kapital? Taj novac je već u ZABI samo se do sada vodio pod stavkom "zadržana dobit" a od sada će se voditi pod "dionički kapital". U aktivi je taj novac već u kreditima i neće se pomaknuti ni za milimetar.
Suštinski se ništa ne mijenja, irelevantna računovodstvena operacija gdje se broj prebacuje se sa jedne stavke kapitala na drugu. Book value se ne mijenja, poslovanje firme se ne mijenja, dug se ne mijenja, ništa u aktivi se ne mijenja, ovo je u suštini obični stock split 1:5.
No čitajući komentare, i s obzirom na educiranost naših ulagača, nebi bilo čudno da dionica iako bez razloga odradi jače u bilo kojem smjeru.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


… U aktivi je taj novac već u kreditima ….

u kreditima i obveznicama Ingre, Optime, … Zapravo ZABA samo sankiocnira postojeće probleme o trošku dioničara!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



… U aktivi je taj novac već u kreditima ….

u kreditima i obveznicama Ingre, Optime, … Zapravo ZABA samo sankiocnira postojeće probleme o trošku dioničara!
[/quote]

Bar HGSPOT je dobra investicija na račun dioničara ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



pa o tome ja i govorim. bitno je jedino na što će taj kapital ići. ako će ići u nove projekte i razvojni ciklus koji će donositi profit kompaniji, onda super.

Kolega koji novi kapital? Taj novac je već u ZABI samo se do sada vodio pod stavkom "zadržana dobit" a od sada će se voditi pod "dionički kapital". U aktivi je taj novac već u kreditima i neće se pomaknuti ni za milimetar.
Suštinski se ništa ne mijenja, irelevantna računovodstvena operacija gdje se broj prebacuje se sa jedne stavke kapitala na drugu. Book value se ne mijenja, poslovanje firme se ne mijenja, dug se ne mijenja, ništa u aktivi se ne mijenja, ovo je u suštini obični stock split 1:5.
No čitajući komentare, i s obzirom na educiranost naših ulagača, nebi bilo čudno da dionica iako bez razloga odradi jače u bilo kojem smjeru.
[/quote]

pa to ja i govorim, da je riječ samo o računovodstvenog operaciji, tj pretakanju šupljeg u prazno, a ljudi misle da je dokapitalizacija način brzog bogaćenja dioničara. kako da ne!
ali bitno je to da sad znamo da ta zadržana dobit nije novac koji će eventualno jednog dana ići u dividendu (što mali dioničari stalno priželjkuju), već u investiranje, tj u kredite.

New Report

Close