ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 04:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
19,30
65.930
3,416
19,30
19,35
0,52%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Meni to znači da se sprema lova za Agrokorovo preuzimanje Mercatora.

a možda se uplašili prijetnji sačića, pernara i još kojekakvih avanturista o nacionalizaciji banaka.


a možda se uplašili prijetnji sačića, pernara i još kojekakvih avanturista o nacionalizaciji banaka.

Da jesu, isplatili bi ekspresno svu dobit dioničarima.
Kakav Sačić i njegove budalaštine! A i da takav lik dođe na vlast, brzo bi se primirio, jer bi shvatio tko je pravi gazda u Hrvatskoj.

Stvar je u tome što Unicredit i Allianz drže zajedno 95,97 posto, a svi ostali samo 4,03 posto dionica. Očito im nije puno velika briga za male dioničare. Najbolje bi im bilo da otkupe još tih 4 posto i povuku se sa burze.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Izgleda da kritika djeluje na ovu dionicu. Morat ćemo ih još kritizirati. [smiley]

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


Stvar je u tome što Unicredit i Allianz drže zajedno 95,97 posto, a svi ostali samo 4,03 posto dionica. Očito im nije puno velika briga za male dioničare. Najbolje bi im bilo da otkupe još tih 4 posto i povuku se sa burze.

1.) ova struktura vlasništva garantira nam da nas neće istisnuti.
2.) korektan odnos
3.) isplata dividende možda u drugoj polovici (nakon turitičke sezone), priljev deviza, a ako ne biti će za kreditiranje više. Zaba mora imati sluha za Vladu i HNB.


a možda se uplašili prijetnji sačića, pernara i još kojekakvih avanturista o nacionalizaciji banaka.

Iako su ovi egzibicionisti, banke bi trebelo stisnituti. Pogotovo Zabu kao najveću. Ima sramotno veliku dobit u trenucima dok najveće banke u okruženju (Slovenija, BIH, Srbija) rade gubitke. I onda onaj Bohaček ima obraza govoriti o neadekvatnoj stopi povrata na kapital u bankarskom sektoru.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Pa ako firma ima sramotno veliku dobit onda kupi njihove dionice pa ćeš i ti imati sramotno veliku dobit.
NLB u Sloveniji ima gubitke radi loših plasmana , uglavnom njihovim tajkunima koji su dobili kredite po političkoj liniji i sad ih ne mogu otplačivati (Bavčar, Šrot i dr.).
Bohaček je u pravu pogledaj ROE kod zapadnih banaka pa će ti biti jasno.
Zvrc sve si fulao što si napisao.
U pravu su što ne povlače dividendu i tu ih podržavam kao dioničar, jer će investicijske projekte kod nas trebati financirati.

Pa ako firma ima sramotno veliku dobit nije li to i za državu dobro jer će platiti više poreza na dobit.


Pa ako firma ima sramotno veliku dobit onda kupi njihove dionice pa ćeš i ti imati sramotno veliku dobit.
NLB u Sloveniji ima gubitke radi loših plasmana , uglavnom njihovim tajkunima koji su dobili kredite po političkoj liniji i sad ih ne mogu otplačivati (Bavčar, Šrot i dr.).
Bohaček je u pravu pogledaj ROE kod zapadnih banaka pa će ti biti jasno.
Zvrc sve si fulao što si napisao.
U pravu su što ne povlače dividendu i tu ih podržavam kao dioničar, jer će investicijske projekte kod nas trebati financirati.

to sam i ja htio reći. tko god govori o ekstraprofitima banaka, trk na burzu, kupi dionice i uživaj u tim ekstraprofitima.
btw i za državu je bolje da banke imaju visoku dobit jer će tako osigurati lovu za investicije a i platiti će više poreza.

goldy, 18.03.2011. u 10:53
kupi njihove dionice

pa uživaj ….. ovo je biznis , a tu milosti nema…. A zašto tražiš moralnost od ZABE?

Ne čudi tek kad Tedeski prodaje prah 1 kg po 43 KN pa ostvari abnormalnu dobit.
Zašto ne prodaje po 5 kn koliko ga košta ? Ovom napaćenom narodu?
Ili zašto INA ne prodaje gorivo po 6 KN?
Ne čudi te niti to što npr. naši građevinci recimo tako navijaju za Gadafija? Moralno?
Od 15 članica Vijeća sigurnosti, 10 je glasalo za rezoluciju o očuvanju zračnog prostoira , nijedna nije bila protiv, a pet ih je bilo suzdržano (Rusija, Velika Britanija, Indija, Brazil i Njemačka)

Hoće li Zaba ove godine zaista zadržati dobit od 1,3 mlrd. kn?
Probaj izračunati samo koliko ovaj novac vrijedi ‘kada radi’ a da negovorimo o zadržanoj dobiti….

smanjuje se minus.......

Gornji post je reply na post kolege Zvrc-a …
greškom sam cit. rovadc-a.

smanjuje se minus.......

New Report

Close