ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.06.2024. u 13:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
18,09
8.338
461
18,05
18,10
0,84%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

I poduzeli su…
"Uredba o izmjenama i dopunama zakona o deviznom poslovanju, NN150/2008"

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

"Zbog svega toga smatramo da, bez obzira na inozemne vlasnike hrvatskih
banaka, banke ne mogu poslovati, a da ne vode računa o stanju gospodarstva zemlje,
svojih komitenata i cijelog financijskog sustava. Taj interes mora biti dominantan bez
obzira na probleme matičnih banaka. U tom smislu smo kazali i gospodinu Pröllu,
austrijskom ministru financija, da HNB ne bi blagonaklono gledao na bilo kakav
pokušaj povlačenja kapitala, depozita, pa ni isplatu ukupnih dividendi, jer bi to
destabiliziralo domaći bankovni sustav. U tom slučaju bi HNB poduzeo zaštitne mjere,
bez obzira na s njima povezani rizik. Dobili smo uvjeravanja da tog povlačenja neće biti."

Ipak ništa od dividende ove godine… [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Neće tu biti dvidende ne samo ove nego ni 2.045. godine. Ajde bogati koliko neki korisnici mogu trkeljati, to je čudo jedno. [shocked]

Ja sam se obogatio preko noći! Prekonoćnim kreditiranjem!!


Neće tu biti dvidende ne samo ove nego ni 2.045. godine. Ajde bogati koliko neki korisnici mogu trkeljati, to je čudo jedno. [shocked]

U pravu si…fakat trkeljaš

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

146kn x 19 = 2774kn ispod cijene koju je platio UniCredit

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Samo njegova dionica odlučuje.
Ova dionica me može iznenaditi samo dobrom vješću.

uni credit trenutno dionica na najnižim vrijednostima ( 0,9 EUR/dionica ).

"Zagrebačka banka odlično se pripremila za 2009. godinu, uz visoku adekvatnost kapitala te rezerve, pa neće sažimati poslovanje, a planiramo i otvaranje novih poslovnica", rekli su iz Zabe. Predsjednik Uprave Franjo Luković najavio je umjereni rast u odnosu na 2008. godinu, te dobre izglede da banka, ne samo da neće smanjivati broj zaposlenih, nego će otvarati nova radna mjesta zbog širenja poslovne mreže.
Ovo je izrečeno na kraju prošle godine. Živi bili pa vidjeli.

who dares, wins

"…Ovo nije baš vjerojatan scenario, jer Unicredito, izgleda, nije u problemima.."
To sam ja.., nedavno.
Ovdje sam grdo pogriješio, nisam stigao čitati i pratiti.
Ali, zato baš, pitam znalce: kako HNB misli da može zabraniti isplatu dividende ???
To još nisam čuo. Da neka, (makar i centralna fin . instiucija)može nekome određivati što da radi sa svojm prihodima?

Nemoze zabraniti isplatu dividende, ali moze zabranit vlasniku da povuce devize iz zemlje. Moze iznjet kune ako hoce. [lol]
Samo taj potez je izuzetno "skup" i nepopularan, probat ce na sve druge nacine HNB prvo sprijecit vlasnike da povuku novce.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Moze probat vjerovatno dizanjem rezervi, adekvatnosti kapitala i raznih ostali regula probat sprijeciti isplatu dividende… Ali ne brine njih dividenda, nego odljev deviza.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Moze probat vjerovatno dizanjem rezervi, adekvatnosti kapitala i raznih ostali regula probat sprijeciti isplatu dividende… Ali ne brine njih dividenda, nego odljev deviza.

Točno…možda im digne i žičanu ogradu oko centrale, zabrani gablec… [lol]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close