ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 02:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
20,35
9.911
487
20,30
20,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Može frende, pun mi je kufer svega i kak se veli režem gubitke i doviđenja dok se nekaj ne promjeni, tu mislim na vlast. Jer neće meni lik ukrast božić.
A kupio zabu prije nepunih mjesec dana po 300, a kak je krenulo čini mi se da bude i po 30.

Ovo nije nagovor na prodaju niti kupnju dionica

Ja po 287 i bio uvjeren da sam dobro pazario.

who dares, wins


Može frende, pun mi je kufer svega i kak se veli režem gubitke i doviđenja dok se nekaj ne promjeni, tu mislim na vlast. Jer neće meni lik ukrast božić.
A kupio zabu prije nepunih mjesec dana po 300, a kak je krenulo čini mi se da bude i po 30.

Ovo nije nagovor na prodaju niti kupnju dionica

Vlast će se promjeniti kada se promjeni narod. S obzirom na starosnu i obrazovnu strukturu istog mogao bi ti jako dugo čekati. Što se tiče Zabe i banka njima ova i ovakva vlast itekeko pogoduje.
Zamisli da dođe netko na vlast pa uvede personal bankrupcy, pa porez na kapitalnu dobit, pa ukine subvencioniranje stambene štednje, pa podigne poreze na nekretnine, pa oporezuje kamate. Većina rezvijenih zemalja sve to ima.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Može frende, pun mi je kufer svega i kak se veli režem gubitke i doviđenja dok se nekaj ne promjeni, tu mislim na vlast. Jer neće meni lik ukrast božić.
A kupio zabu prije nepunih mjesec dana po 300, a kak je krenulo čini mi se da bude i po 30.

Ovo nije nagovor na prodaju niti kupnju dionica

Ja po 287 i bio uvjeren da sam dobro pazario.
[/quote]

E prijatelju verdi, nisam mislio da će stvarno LCDS na 20-30 kuna, niti ZABA ispod 200, vidim da je došlo do toga, al sam si rekao tad ak dođe do tih razina, sve prodajem pa kolki god da bio gubitak i sad mi je, kad podvučem crtu pušing otprilike ovaj

UKUPNO 514.578,92 100% 7.578.685,14 6.678.678,31 74.141,97 – 900.006,83

pa daj mi reci sad da čekam 7 nula minusa ili bolje samo sa 6.

Vlast će se promjeniti kada se promjeni narod. S obzirom na starosnu i obrazovnu strukturu istog mogao bi ti jako dugo čekati. Što se tiče Zabe i banka njima ova i ovakva vlast itekeko pogoduje.
Zamisli da dođe netko na vlast pa uvede personal bankrupcy, pa porez na kapitalnu dobit, pa ukine subvencioniranje stambene štednje, pa podigne poreze na nekretnine, pa oporezuje kamate. Većina rezvijenih zemalja sve to ima.

-Osobni bankrot – odlična stvar za private osobe, ne bi se mnogo toga promjenilo sem u ris managmentu,
-porez na kapitalnu dobit- isto odlična stvar za privatne osobe, no puno manje za fondove, čini mi se da su oni bili največi zagovornici kod HDZ-ta da se to ne uvede, jer ne bi bilo ovakve rasprodaje sad, čini mi se. Treba razraditi kalkulaciju, mamne vremena sad
-stambena štednja banana – ja to uplaćivao – dok sam moga dići kredit stanovi otišli *2 gore, mjera promašena bez poticajne stanogradnje, koje i sad manjka
– porez na nekretnine da dići, ali za 3 i svaku daljnju nekretninu (ili eventualno svaku drugu) da plate oni koji se bave trgovanjem a ne sitna raja
-oporezivanje kamata – nismo još spremni za to, al da j vodim zamlju za 2 mandata i to imamo. :-))
Nadam se da sam pomogao


Vlast će se promjeniti kada se promjeni narod. S obzirom na starosnu i obrazovnu strukturu istog mogao bi ti jako dugo čekati. Što se tiče Zabe i banka njima ova i ovakva vlast itekeko pogoduje.
Zamisli da dođe netko na vlast pa uvede personal bankrupcy, pa porez na kapitalnu dobit, pa ukine subvencioniranje stambene štednje, pa podigne poreze na nekretnine, pa oporezuje kamate. Većina rezvijenih zemalja sve to ima.


– porez na nekretnine da dići, ali za 3 i svaku daljnju nekretninu (ili eventualno svaku drugu) da plate oni koji se bave trgovanjem a ne sitna raja
[/quote]

Drugim riječima, radnik sa plaćom od 3000 kn bi trebao plaćati zdravsteno umirovljeniku koji posjeduje 500000 eura u nekretninama (i vjerojatno ih iznajmljuje na crno) i usput mu svake godine uplatiti za božićnicu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Drugim riječima, radnik sa plaćom od 3000 kn bi trebao plaćati zdravsteno umirovljeniku koji posjeduje 500000 eura u nekretninama (i vjerojatno ih iznajmljuje na crno) i usput mu svake godine uplatiti za božićnicu.

Ne, ne mislim to.
1. Porez na prodaju nekretnina dići ako kupuješ 2 ili 3 nekrtninu sad je 5 %, nemam kalkulaciju na koliko bi bilo održivo dići, nek likovi u ministarstvu zarade platu, a ne da igraju spider solitare.
2.Porez na nekretninu podići, isto napraviti održivu kalkulaciju
– znači ak ju imaš pa ne rentaš iz neznam kojeg razloga plati državi
– ak ju rentaš plati državi porez koji ne mora biti nužno veći, nego malo bolje struktuiran i podaci o stanju na tržištu updejtani, jer mi se čini da oni imaju tablice iz 89.
– i nek onaj debeljak od min. fin prestane raditi na samo promociji i nek kaže koliko je poreza naplatio u postotku i to bi za prvu ruku u prvoj godini mandata bilo to.
-a kak da naplati poreza u većem postotku?,- porezni broj koji odgađa zbog svojih jataka i iz njega se sve vidi
– no tu je jedan problem, gruntovna nam nije riješena, a tu nije on kriv, ali imam ja i za to rješenje.
No nema više besplatno, nek me plate kolko plaćaju savjetnike, mislim ove sranjske PR-ovce pa ćemo ići naprijed, do tad puno velkih klava, troši puno krvi, a učinak, samo se debljaju, no nije li to poanta?
Ili je ipak ovo moje?
Pozdrav

MatijaLalić,
Za Lcds se ne brinem jer je to moj svjesni rizik na jednoj krajnje špekulativnoj dionici ali Zaba je ipak nešto sasvim drugo. Ne mislim ni tu izgubiti ni ti lipe jer ja ne izlazim nikad sa minusom pa makar čekao dugo ali mi je žao da sam se bio požurio sa kupnjom jer je ovo danas ko premija na lotu. Ko bi rekao da će se dati kupiti po toj cijeni ali šta je tu je. Tako i tako do Nove godine se ne nerviram, a onda će mo već vidjeti. Jednostavno pokušavati trejdati u ovoj situaciji je suicid ili za velike mahere, a ko ne zna čeka i dočeka. I to je nešto. Važno je ne izgubiti, a npr. 20% zarade godišnje uzme i slijepac.

who dares, wins

mogla bi i ZABA sutra malo dolje…

Moody’s revidirao rejtinge HBOR-u i Zagrebačkoj banci

Agencija za kreditni rejting Moody’s promijenila je u stabilan iz pozitivnog izgled dugoročnog Ba1 rejtinga i neprvoklasnih (not prime) kratkoročnih deviznih depozita Zagrebačke banke.

Promjena je uslijedila nakon promjene izgleda državnog dugoročnog Ba1 rejtinga i stropa na neprvoklasne kratkoročne devizne depozite, jer se bančini rejtinzi pogođenim promjenom ograničeni tim stropom (ceiling). Ostali rejtinzi (D+ rejting financijske snage, A2 za dugoročne kunske depozite i A2 za neosigurani dug) su potvrđeni s postojećim stabilnim izgledom. Rejting Hrvatske banke za obnovu i razvoj (HBOR) snižen je na A3 iz A1, a izgled promijenjen u stabilan iz pozitivnog, priopćili su iz Moody’sa. Ta je odluka također posljedica promjene rejtinga za državne kunske obveznice u A1 iz Aa1.

Bankamagazin/PD

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

To smo danas odradili. Stara vijest. Sutra ZABA za promjenu gore.

If something is too good to be true...it probably is.

Nekako mi se čini da je ovome mjesto ovdje.

Unicredit najavljuje financijske poticaje i manje kamate u Zabi

Član uprave UniCredit bankarske grupacije Federico Ghizzoni izjavio je za bosanskohercegovačko izdanje Večernjeg lista kako će ova grupacija u slijedećoj godini povećati financijske poticaje bankama u središnjoj i jugoistočnoj Europi unatoč najavama kako će 2009. biti opterećena brojnim izazovima.

"U ovom trenutku grupacija se okreće većem financijskom poticanju banaka srednje i jugoistočne Europe", rekao je Ghizzoni koji je u upravi UniCredita zadužen za poslovanje bankarske grupacije u zemljama središnje i jugoistoka Europemeđu koje spada i po aktivi najveća hrvatska banka Zagrebačka banka. Pojasnio je kako neće biti kresanja troškova u Unicreditovim bankama u ovim zemljama.

Prema njegovim riječima u 2009. bi opet moglo doći do snižavanja kamatnih stopa unutar Unicredit grupacije.

If something is too good to be true...it probably is.

Luković:http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2008,12,3,zaba_dividenda,143510.jl

who dares, wins


Luković:http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2008,12,3,zaba_dividenda,143510.jl

Nažalost ovo je loš vijest po meni, a ne dobra.
Jer ovako će i dalje se nastaviti ovo stanje mučenja, nem kredita, nema blabla.
A ako bi došlo do isplate dividende, pa ne moram vam govoriti kaj bi par miliončeka značilo na TK.

New Report

Close