ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
19,30
83.337
4,318
19,25
19,35
-0,26%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Teško ćemo povećati dobit u uvjetima u kojima se sada našlo bankarstvo -budimo sretni ako ne osjetimo negativne posljedice Unicreditovih otpisa djela hipotekarnih kredita…..
Ako znate na što mislim.

Kojih Unicreditovih otpisa hipotekarnih kredita…?

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Treba malo bolje pogledati strukturu prihoda ZABE pa će se vidjet da dugoročni krediti neće uticati puno na ukupnu dobit.
S druge strane, ako ECB poveća kta stope (što je malo vjerojatno) s jedne strane radi kontrakciju i smanjenje novčane mase, a s druge strane povećava cijenu kapitala, smanjuje profit, dakle diže troškove poslovanja koji se uvijek ugrade u proizvod ili uslugu koju plati krajnji kupac. Na konkurentnom EU tržištu, svako povećanje cijena znači pad prometa i pomaže kontrakciji, kako monetarnoj tako i u realnom sektoru.
Čini mi se da su im za sada ruke vezane i da dizanja stopa neće biti. U sličnoj zamci su i Ameri…

je baš,

zato su meni naknadu za internet bankarstvo digli s kune na dvije …

100% .. pa vidi stavku ostali prihodi …

KFS

da ne kažem: promijenjiva KS …

I love the Smell of Profits in the Morning


je baš,

zato su meni naknadu za internet bankarstvo digli s kune na dvije …

100% .. pa vidi stavku ostali prihodi …
KFS
da ne kažem: promijenjiva KS …


Pređi u Raiff…ona je bolja… [lol]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

ja bih u sosijateđenerali ..

I love the Smell of Profits in the Morning


ja bih u sosijateđenerali ..

Javi se Vedrani Carević… [smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

bio bih zahvalan kad bi netko prokomentirao sljedeće: neto dobit od ulaganja u vrijednosne papire -109 242 000 kuna odnosno povećanje u odnosu na prvih 6 mjeseci 2007. od nekih 140% a ZB aktiv za prvih 6 mjeseci 2008. ima pad od 22.5%, ZB global od 12.17%. o čemu se radi? kreativni knjigovođa? ili su nečemu sa zakašnjenjem povećali vrijednost u knjigama? ili je nešto treće posrijedi?

e a zakaj ovo pada tak?

kaj nije to trebalo bit na 600 nakon fi? [rolleyes]


e a zakaj ovo pada tak?

kaj nije to trebalo bit na 600 nakon fi? [rolleyes]

kako stoje stvari, 600 će biti uskoro za 2 dionice [img]http://zlatkoba.wolf.hr/smajl/Smajlici/grrrr.gif[/img]


e a zakaj ovo pada tak?

kaj nije to trebalo bit na 600 nakon fi? [rolleyes]

A isto kak je i BZJK trebala biti na 2000 [tongue]

Da, isto kako je mr.blue govorio prošle godine kak samo što nije na 15000 kuna jer su rezultati odlični.
Ja mislim da nema ovo veze s rezultatima banke nego s prijetnjom da bi neke srednje velike banke u europi i svijetu: čitaj unicredito mogle nestati.
Pa možda neki znaju nešto više o toj prijetnji.

Pratim ovaj forum dugo vremena,a mr. blue mi se činio kao lik koji zna što piše, i priznat ću, djelom radi njegovog pisanja sam uložio u nekoliko dionica (zaba, adpl), nažalost pokazalo se da mr. blue nema kristalnu kuglu nego sistem pokušaj promašaj. Pogodi svaku drugu. ili niti toliko.
Da na ovom primjeru pokušam objasniti kako je teklo drukanje za ovu dionicu, rijetki su nam pokušali reći da se pazimo, i da to ne bude samo tako otišlo gore 50%. Jer da to svi znaju, ne bi to otišlo gore, svi kupili po približno istim cjenama, tko bi onda dizao? Ili to nekako drugačije funkcionira?


24.07.07. | 23:14
Ova dionica je čini mi se na preokretu trenda.
Obzirom kolike su količine protrgovane preko 12 000 i preko 13 000 , za nadati se da će ovo brzo prema gore.
Ja sam danas ponovno ušao , na feeling…
Šta bude bit će.U odnosu na PBZ , fundamentalni zaostatak je ogroman.

Znači investitor ulazi na temelju feelinga. Istina i ja sam tko par puta ulagao, al na kraju sam više izgubio nego dobio, mora da imam loš feeling…


09.05.07. | 22:57
Lijepo je biti dioničarom, ove banke, opet ogromnan promet , 12,5 miliona kuna, i opet stanje isto.
Prodaje niotkuda , kupnja sve jača.
Navodno se među par fond managera već dogovaraju oko skokova, ono sa PBZ biti će dječja igra za ovo, naravno ako bude izvedivo.
Nije niti čudno, ogromne novce su fondovi utukli u ovu dionicu , a cijena je praktički već 2-3 mjeseca na istoj razini ( do prije neki dan ).
Zaostatak u fundamentima za PBZ da ne spominjemo, Sasko na koliko mora biti ZABA da sustigne PBZ?[smiley2]

Nažalost od skoka prema kojem je rast PBZ-a dječja igra nije bilo ništa, ili sam ga ja propustio



08.05.07.
Nemojte se ljutiti ali ja ne vidim potporu na strani kupnje kod ove dionice. Mislim na veće cijene od trenutne tako da 13000 tisuća može samo dotaknuti na kraće vrijeme.

Ne znam gdje vi gledate kolega, ali kupnje ima itekako.
Od 12 700 na kupnji trenutno ima 68 komada , to je nekih 900 000 kuna.
Od 12 000 na kupnji ima ravno 401 komad., to je nekih 5 miliona kuna.

Ako malo pratitmo ponašanje te dionice u zadnje vrijeme, onda bi zaključak , po meni, trebao biti da kupnje i te kako ima.
Po meni smo vrlo blizu 14 000 u dogledno vrijeme, vidjet ćemo jesam li bio u pravu.

[/quote]

Jedan gospodin nam je pokušao reći što će se zbiti nažalost nisam poslušao.
Nažalost mr. blue je forsao velik rast, kojeg, opet ponavljam, nije bilo. Osim ako ga ja nisam propustio.



Dokapitalizacija bankama jeftinija od inozemnog zaduživanja

Naslov teksta je važniji od samo teksta.
Veći profit, više love za obrtaj, povećava se kjnigovodstvena vrijednost, prilika za kupnju dionica u omjeru 6/1, za svakih 6 redovnih dobiva se jedna po 7400 kuna.
Osobno mi se čini da su talijani na ovaj naćin htjeli na brzinu anulirati ogroman trošak koji su si zadali kroz rast cijene dionice na burzi.Iako stojić predviđa cijenu od oko 12 000 do kraja godine , osobno mislim da se vara pa bacam rukavicu u lice. Mislim da će cijena biti bliže 15 000 kuna nego 12 000 kuna na kraju godine.
Hehe, nisam ja analitičar njegove klase, ali ipak imam neka iskustva u bankarskim dionicama, pa da vidimo
[smiley1][smiley2]
[/quote]

Evo da vidimo sad tko će koga pljuskati rukavicom. Da budemo precizni "52 week high ZABA-R-A 12.960,00" što bi reklo da je g. Stojić ipak bio u pravu.

Ako može, za kraj, pitanje mr. Blue?
Što preporučate nama koji smo kupovali Zabu po 10,11 i 12k, a da bi je prodali po 15k?
I nemojte ovo shvatiti kao napad, nego kao prezentaciju vašeg pisanja na ovom forumu. Jer sve ovo ste vi napisali, ima toga još, nije mi se dalo vaditi sve.
Nema smisla da kad je tržište u bedu, vas nema, a čim dođemo do kakvog takvog dna, vi se javljate i počinje "navijanje" ili je to slučajnost!??

MatijLalic svaka cast za trud [thumbsup]

New Report

Close