VPIK (VUPIK d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VPIK (VUPIK d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zanimljivo, tržišna kapitalizaicja 276 mil kuna, a samo zemlja koje ima 6700 hektara ako se uzme cijena od 1 eur/m2 vrijedi 67 mil EUR ili 506 mil kuna.

@cbw
Zemlja nazalost nije u vlasnistvu firme vec samo u zakupu!!!!

Ne znam je li možda već negdje objavljeno, ali izgleda da je guru prodao tozi 7% dionica.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

1. AGROKOR D.D. 864.399 57,50%
2. VUKOVARSKI BRANITELJ D.O.O. 85.889 5,71%
3. AGRAM INVEST D.D. 75.000 4,99%
4. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 16.201 1,08%
5. AGRO-TOVARNIK D.O.O. 15.914 1,06%
6. BAKIĆ NENAD 14.364 0,96%
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 12.957 0,86%
8. TELEBEC KREŠIMIR 10.814 0,72%
9. PIVAC IVICA 8.225 0,55%
10. INTERKAPITAL VRIJEDNOSNI PAPIRI D.O.O. 7.999 0,53%
UKUPNO 1.111.762 73,96%

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Znam mnoge koji su zbog “stručnjaka” u ovo ulazili. Stručnjak nekako isplivao a oni se nasukali. Tko se ono svojedobno kladio da ide to na 260?

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Prodao je točno 100.000 dionica, no tih 100.000 dionica više ne predstavlja 7% već 2% kapitala. Zbog čega bi se Agrokor posebno interesirao za njegovih 2% nemam pojma…a jedino što nalazim zajedničko im je sudjelovanje u dokapitalizaciji HPBa.

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Evo prije 2 godine i 9mj kad je dionica rasla sa 60 na 130kn šta sam pisao: “Gledajte rast prihoda i rast materijalnih troškova. Isti su. Kao i rast prihoda s dogovima. Normalno da prihodi rastu s dugovima. Ali trebaju ih ipak prelaziti. Pa nije to ništa čudno. Nisam radio dublju analizu dionice jer dionica ne vrijedi. Kažem. Nije me briga. Svatko ima svoje mišljenje. Ja smatram da je todorić sposoban, ali dionica ne raste zbog vrijednosti. Kupio je i belje i na isti način gradio firmu. Koliko je belje naraslo. Gubi iz godine u godinu. Ni belje ne pratim jer ni ono ne valja. Ne znam koliki je CAPEX, ali meni ulaganje nakon jednog vremena mora vratiti dobit. Očito je da zbog malih marži dobit nije moguća na ovoj visini zaduživanja. Isto će biti s VPIK-om. Ako vi to ne vidite to je vaš problem. To je nešto slično RH. Kako dugovi rastu na kraju se plaćaju samo kamate, a ne rast.”

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idDrz=1&idNac=2

Ovi konačno poslovali s plusom ovo tromjesječje. Prihodi povećani, rashodi smanjeni.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

2. VUKOVARSKI BRANITELJ D.O.O. -7.800

1.AGROKOR + 75 000 kom

使用を信頼し、あなた自身の能力の

2. VUKOVARSKI BRANITELJ D.O.O. -8200

New Report

Close