VPIK (VUPIK d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VPIK (VUPIK d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako ovo ne povuce vpik u zeleno onda nis nece

Agrokor ima 86% nakon dokapa…

Je imaju dosta za squeeze out i delistiranje?

Odgovor:

“Prema hrvatskim propisima, da bi glavni dioničar mogao ostvariti pravo na squeeze out, on mora imati dionice koje se odnose na najmanje 95 posto temeljnoga kapitala društva.”

Dakle,nema…

Iako sam jako dugo aktivan na ZSE (a i šire), moram priznati da mi nije jasna odluka da se sve postojeće dioničare pita za interes dokapitalizacije, ustanovi se da interes postoji iznad postavljenog minimuma, a onda se iz dokapitalizacije isključe svi posotjeći dioničari osim njih nekolicine.
Može mi netko objasniti što se ovdje dogodilo/događa??? [emo_zacudjen]

La vita e bella!

3. BAKIĆ NENAD (13987237540) 59.888 3,98 Osnovni račun

www.knjigara.com

Objavljeno:
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/pWcWr5XMOtzWEOzsoZZXng==.PDF
Ako je tako kapital i rezerve povecavaju se za 300 mil kuna (3.3 mil dionica).
Novi kapital i rezerve = 780 mil kuna , sto na 4.8 miliona dionica daje bv od 162 kn. ujedno dug se smanjuje sa 900 na 600 mil kuna sto znaci omjer duga i kapitala oko 77% umjesto dosadasnjih 200%.

ako je nekome, kao i meni, promaklo
javio kolega sa susjednog foruma
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/AXJ6UXFIbAUi0FZqxYjQxg==.PDF

www.knjigara.com

ma ozbiljno, ljudi!
osim zadrške od 4-5 sati i starih ‘vijesti’: pozicija iz ‘top 10’ (koje ispadaju iskrivljen podatak, jer se nešto skriva i na skrbničkom, jel’te?)
ili linkanja na zse obavijesti, možemo mi i bolje
1. gledajte: imamo, ako se ne varam, ulaganja sa zaključno 2013. godinom od oko 560 mil kn (business.hr, liderpress.hr proguglajte!)
2. dokapitalizaciju u potraživanjima od cca 300 mil. kn (unos u kapital i rezerve, od toga cca 133,3 mil. kn zajmova!) = smanjenje omjera dug/kapital
3. kratkoročne obveze prema povez. pod. se smanjuju sa 760 mil kn na valjda 460 mil. kn
4. povijesno najviša razina zaliha (315 mil. kn @30062014), koje jedva čekaju da se preliju u prihode
5. kamate (kao rashod s povez. pod.) su iznosile cca 12 mil. kn SAMO u Q3; znači s obzirom na toč. 2 značajno smanjenje u Q4?!

dakle samo je pitanje kad se vraćamo na pozitivan EBITDA: s Q3 ili s krajem godine?
ok P/B će porasti s obzirom na smanjenje BVPS..

turističke dionice su hit, ali moraju i turisti nešto jesti jel?


4. povijesno najviša razina zaliha (315 mil. kn @30062014), koje jedva čekaju da se preliju u prihode

turističke dionice su hit, ali moraju i turisti nešto jesti jel?

Lijepo si to sročio, ali se ne bih mogao složiti s tvojom 4. točkom.
Povijesno visoke zalihe ne znače “da jedva čekaju da se pretvore u prihod” već da proizvedene proizvode nemaš kome prodati. Ni domaćima ni turistima…

La vita e bella!

@accountant

Bilanca samog društva je poboljšana, ali zbog izdavanja velikog broja novih dionica to ne znači da je povećana vrijednost po dionici.

Istina je da su obveze sada značajno smanjene ali to ne znači da su nestale. One su smanjene sa 760 na 460 mil kn, no i taj ostatak treba vratiti. Prema tome, ne očekujem smanjenje financijskih rashoda, već mi je vjerojatnija nova dokapitalizacija koja će još više razrijediti postojeće dioničare.

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica


ako je nekome, kao i meni, promaklo
javio kolega sa susjednog foruma
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/AXJ6UXFIbAUi0FZqxYjQxg==.PDF

Alo, Barmen! [emo_smijesak]

Oduševljen sam tvojim kontinuiranim praćenjem stanja dioničkih pozicija Nenada Bakića, ali mi se ipak čini da je taj tvoj fetiš potpuno besmislen.

Iz više razloga:

1. To je “blesavo”. Koga briga za taj tvoj “zapisnik”?
2. To je iritirajuće. Svaki dan osvaneš na ovom ili onom forumu sa podatkom koji je svakome ionako dostupan.
3. Podaci koje iznosiš su u biti netočni jer javno dostupne dioničarske pozicije ujedno nisu i stvarne njegove pozicije i udjeli u pojedinim društvima.

Bratac, daj odi lovi kakvu žemsku. Kupi joj cvijet.
I molim te, ne spominji joj Nenada Bakića! [emo_namigusa]

La vita e bella!



4. povijesno najviša razina zaliha (315 mil. kn @30062014), koje jedva čekaju da se preliju u prihode

turističke dionice su hit, ali moraju i turisti nešto jesti jel?

Lijepo si to sročio, ali se ne bih mogao složiti s tvojom 4. točkom.
Povijesno visoke zalihe ne znače "da jedva čekaju da se pretvore u prihod" već da proizvedene proizvode nemaš kome prodati. Ni domaćima ni turistima…
[/quote]
Aha, znači proizvodnja na holdu dok se ne prodaju zalihe? Ne postoje kvote, procjene itd? Pa nije ovo partijska firma..Sve ima svoje kod Tode tako i zalihe. Bude to prihod, ja u to ne sumnjam…

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Objavljeno:
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/pWcWr5XMOtzWEOzsoZZXng==.PDF
Ako je tako kapital i rezerve povecavaju se za 300 mil kuna (3.3 mil dionica).
Novi kapital i rezerve = 780 mil kuna , sto na 4.8 miliona dionica daje bv od 162 kn. ujedno dug se smanjuje sa 900 na 600 mil kuna sto znaci omjer duga i kapitala oko 77% umjesto dosadasnjih 200%.

Znači li možda vaše gore navedeno to da će možda tzv. “samo jednim potezom pera…” Agrokor sebi, a na možda moguću štetu ostalih dioničara, možda aneksirao cca 50% bivšeg BV ? pitam,jer ako će po vama novi BVPS biti cca 160 KN, a zadnji je bio cca 320 Kn…. tko će dobiti a tko će izgubti planiranom dokapitalizacijom… ?

New Report

Close