VPIK (VUPIK d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VPIK (VUPIK d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidjeti će se drugi tjedan tko kupuje ,a tko prodaje.[emo_novac]

Alo ti pričaš o temeljnom kapitalu…
Book ti se računa sa stavkom Kapitital i rezerve…
Malo si zabrijo _[emo_smijesak]…
Al da je bilo efikasno je…

Dajte ne blamirajte se, investimire! Sav gubitak bio je već ugrađen u knjigovodstvenu vrijednost dionice! Sada se smanjuje preneseni gubitak tako da se za istu vrijednost smanjuje nominala (temeljni kapital). Knjigovodstvena vrijednost ostaje ista. To su najosnovnije stvari.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



Trenutni kapital je 482,72 mil kn
Trenutni broj dionica: 1.505.473, a nakon povlačenja vlastitih: 1.503.336

Nova nominala: 40 kn

U slučaju da se ide na dokap 50% temeljnog kapitala (najgora varijanta) po cijeni od 40 kn – novi kapital bi bio: 482,72 mil + 30 mil = 512,72 mil

Broj dionica nakon eventualnog dokapa bi bio (u najgoroj varijanti): 1.503.336 + 750.000 = 2.225.336

Novi BV nakon provedene navodne dokapitalizacije i to po najgoroj mogućoj varijanti za male dioničare: 512,72 mil / 2.225.336 = 217kn

P/BV = 85 / 215 = 0,39

E sad jebiga…
Nekako mi 0,39 book-a i 2 book-a nije baš isto – jel Investimir?

Nakon provedenog smanjenja temeljnog kapitala Dru5tva, temeljni kapital DruStva iznosi
60.133.440,00 kn. (slovima: Sezdeset milijuna stotridesettri tisu6e detiristodetrdeset kuna) i
podijeljen je na 1.503.336(edan milijun petstotritisu6e tristotrideset5est) redovnih dionica koje
glase na ime svaka u nominalnom iznosu od 40,00 kn.; oznake VPIK-R-A.
h)

shvatite jednoom zauvijek – novi kapital je 60 milja. nema starog kapitala,
[/quote]
fulao si ceo futbal

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

a lijepo sam čovjeku pokušao objasniti da je u krivu…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Ma to je on slučajno…


Alo ti pričaš o temeljnom kapitalu…
Book ti se računa sa stavkom Kapitital i rezerve…
Malo si zabrijo _[emo_smijesak]…
Al da je bilo efikasno je…

to je istina – a gdje su vam te rezerve. popapala maca tj. super poslovanje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kapital i rezerve stavka, ti druže ima u svakom trenutku već uračunate i sve prethodne dobiti i gubitke – tako da baljezgaš bez veze…
Ali nevjerojatno je kako se može blebnut na forumu i da to povuće cijenu 15% dolje ili gore..

Osim toga gubici ti mogu biti i rezultat ulaganja ilitiga investicija…

a dobro ako vi kažete da je vupik zaradio 540 milja kuna, a ne izgubio i da vupik vrijedi sa gubitkom i dobitkom od 540 milja kn isto i da to ništa ne mijenja ni na booku ni na fer vrijednosti oslikanoj na burzi, to je vaše pravo. tako isto su neki pričali na ptkm, pa vidimo kako kod njih kolosalni gubici ništa nisu promijenili

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ja i ne znam tko je tu očekivao pozitivno fi? bar još koju godinu. em je poljoprivreda ciklička. jesu li posijali? jesu. jesu li požnjeli, prodali i naplatili? nisu. o vinogradima da ne pričam. nemam dionicu ali ju pozorno pratim.

who dares, wins

investimir,

pa ne mislite vi valjda da je tih 540 miljuna nešto novo? za tih 540 miljuna kuna se već zna mjesecima i godinama i to je već uračunato u cijenu jer je to već dugo precipirana činjenica. može se pričati o tome je li cijena dionice realna ili ne i to je druga priča ali da se ovim potezom promijenilo nešto je totalno netočna tvrdnja.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Nije ni izgubio ni dobio 540 milijuna, u tome i jest poanta. Samo su drukčije prikazani.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close