VPIK (VUPIK d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VPIK (VUPIK d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




ako poslovanje vupika (volumen i profitabilnost) idu dolje, onda ste dobro učinili prodavši. ako pak idu gore, onda ste loše učinili prodavši na temelju jednog izvješća. poljoprivreda nije turizam i martže su male, ali turisti mogu ali i ne moraju doći, a ljudi moraju jesti.
todorić nije anđeo, ali njegove tvrtke ne idu u stečaj i njegovi radnici ne idu na burzu. tko god tako posluje, u hrvatskoj je uspješan p meni. tužno, ali istinito, tko god u hrv ne završi u stečaju, dobatr je gazda.

Svatko je očito dobro prodao tko je prodao na razini 135 kuna i više(mala količina),prije zadnjeg izvješća.
Cijena je sada manja gotovo 25 kuna.
"Čekanje" u ovoj dionici "boljih dana"sada je za mene gubljenje vremena i vjerovatno novca.
Naravno ako cijena značajno padne na razine od 100 kuna ili niže, možda ću razmisliti o kupnji.Sada nikako.
Pozdrav
[/quote]

cijena je sada manja 25 kn, a prije mjesec dana je bila 25 kn viša. a jedno izvješće kaže da vupik je loš i postaje sve lošiji. vrlo pronicavo i fundamentalno gledanje na tržište dionica
[/quote]
A Vi trgujete sa ciljem da gubite novac,a ne da zaradite???
Zanimljiva logika!!!!
Da ste prodali dionice na 135-136,koliko bi vrijedile???
Koliko vrijede sada???
Nevjerovatno zaključivanje!!!
Pozdrav

zato prodaj vupik i kupi belje,cijena skoro duplo manja a velika mogucnost da zamjene uloge..nije nagovor samo misljenje

Vupik već mjesecima jako oscilira, ali ovaj posljednji pad otišao je nešto dublje. Ne čini mi se baš lako zaključiti kakva je budućnost, previse je tu parametara u igri. Prehrambena industrija nekakva je strateška grana, ali ulaskom u EU potpuno smo izašli na veliko tržište (a preskupi smo). Osim toga, tko zna koliko je Todorićevo poslovno carstvo uopće stabilno. Može se ispostaviti da i on, poput Kutle nekad, samo pedali. Pa dok ide, ide.

Još uvijek ne mislim prodavati ovu dionicu. Da sam bio doživio trenutak prosvjetljenja i prodao je na 135 kn, vjerojatno bih sad na ovim cijenama kupovao (sretan što sam zaradio 20-30%).





ako poslovanje vupika (volumen i profitabilnost) idu dolje, onda ste dobro učinili prodavši. ako pak idu gore, onda ste loše učinili prodavši na temelju jednog izvješća. poljoprivreda nije turizam i martže su male, ali turisti mogu ali i ne moraju doći, a ljudi moraju jesti.
todorić nije anđeo, ali njegove tvrtke ne idu u stečaj i njegovi radnici ne idu na burzu. tko god tako posluje, u hrvatskoj je uspješan p meni. tužno, ali istinito, tko god u hrv ne završi u stečaju, dobatr je gazda.

Svatko je očito dobro prodao tko je prodao na razini 135 kuna i više(mala količina),prije zadnjeg izvješća.
Cijena je sada manja gotovo 25 kuna.
"Čekanje" u ovoj dionici "boljih dana"sada je za mene gubljenje vremena i vjerovatno novca.
Naravno ako cijena značajno padne na razine od 100 kuna ili niže, možda ću razmisliti o kupnji.Sada nikako.
Pozdrav
[/quote]

cijena je sada manja 25 kn, a prije mjesec dana je bila 25 kn viša. a jedno izvješće kaže da vupik je loš i postaje sve lošiji. vrlo pronicavo i fundamentalno gledanje na tržište dionica
[/quote]
A Vi trgujete sa ciljem da gubite novac,a ne da zaradite???
Zanimljiva logika!!!!
Da ste prodali dionice na 135-136,koliko bi vrijedile???
Koliko vrijede sada???
Nevjerovatno zaključivanje!!!
Pozdrav
[/quote]

trgujem kao i vi da zaradim ali imamo očite drukčije pristupe. prije mjesec dana tržište je govorilo – vpik vrijedi 136 kn, danas tržište kaže vpik vrijedi 112 kn. u mjesec dana je li poslovanje vupika palo za 1/4, poraslo za 1/4 ili stagniralo. tržište svakog dana kaže nešto drugo – jedan dan pjeva sirenskim zovom, drugi dan reži i laje. tržište danas kaže vpik vrijedi 112 kn. tržište je 3 godine govorilo da korf vrijedi ispod 100 kn, sad više ne govori, godinama je govorilo da atpl vrijedi ispod 300, sad više ne govori. vidjet ćemo što će reći za vupik kroz godinu, dvije. tko nema volje toliko čekati, ima magmu, dalekovod, ingru, dioki, tu tržište svaki dan nešto drugo kaže, pa tko ima sreće i petlje, može dobro pokupiti vrhnje.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


zato prodaj vupik i kupi belje,cijena skoro duplo manja a velika mogucnost da zamjene uloge..nije nagovor samo misljenje

Belje je daleko lošija opcija.
O prezaduženom Belju uopće ne razmišljam.
Pozdrav



zato prodaj vupik i kupi belje,cijena skoro duplo manja a velika mogucnost da zamjene uloge..nije nagovor samo misljenje

Belje je daleko lošija opcija.
O prezaduženom Belju uopće ne razmišljam.
Pozdrav
[/quote]

kolega gonzales, nadam se da ne mislite reći da je belje duplo jeftinije od vupika zato što vpik se trži po 112, a belje po 60ak i 60 je manji broj od 112 i zato je to jeftinije.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...




zato prodaj vupik i kupi belje,cijena skoro duplo manja a velika mogucnost da zamjene uloge..nije nagovor samo misljenje

Belje je daleko lošija opcija.
O prezaduženom Belju uopće ne razmišljam.
Pozdrav
[/quote]

kolega gonzales, nadam se da ne mislite reći da je belje duplo jeftinije od vupika zato što vpik se trži po 112, a belje po 60ak i 60 je manji broj od 112 i zato je to jeftinije.
[/quote]

Točno to sam ja htio napisati, al kolega ipak nije napisao da je “jeftiniji” nego samo da je CIJENA duplo manja, pa ajde…. Reko, valjda je mislio OK… [emo_namigusa]

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]





zato prodaj vupik i kupi belje,cijena skoro duplo manja a velika mogucnost da zamjene uloge..nije nagovor samo misljenje

Belje je daleko lošija opcija.
O prezaduženom Belju uopće ne razmišljam.
Pozdrav
[/quote] ne kolega,nego sam htio reci da je belje odlicna opcija za kupiti po ovim cijenama…upravo duplo manjim s obzirom na perspektivu…ali nemojte me slusati,mozete pogrijesiti [emo_namigusa]

kolega gonzales, nadam se da ne mislite reći da je belje duplo jeftinije od vupika zato što vpik se trži po 112, a belje po 60ak i 60 je manji broj od 112 i zato je to jeftinije.
[/quote]

Točno to sam ja htio napisati, al kolega ipak nije napisao da je "jeftiniji" nego samo da je CIJENA duplo manja, pa ajde…. Reko, valjda je mislio OK… [emo_namigusa]
[/quote]

http://www.vecernji.hr/vijesti/kina-kupila-5-posto-ukrajine-povrsinu-velicine-belgije-clanak-618154

nda…

1. AGROKOR D.D. (05937759187) 839.399 55,76
2. VUKOVARSKI BRANITELJ D.O.O. (51782914286) 87.237 5,79
3. AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 27.990 1,86
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 22.034 1,46
5. AGRO-TOVARNIK D.O.O. (78629035106) 15.914 1,06
6. INTERKAPITAL VRIJEDNOSNI PAPIRI D.O.O. (68481874507)/MARKOVIĆ NENAD (64828450804) 14.166 0,94
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. (53056966535) 13.406 0,89
8. PBZ D.D. (02535697732) 12.000 0,80
9. PIVAC IVICA (04043556511) 10.887 0,72
10. TELEBEC KREŠIMIR (93788743162) 10.814 0,72
Ukupno: 1.053.847 70,00

www.knjigara.com

vidimo AUDIO otpusta i VPIK i BLJE
35. VPIK-R-A 3. 3. AUDIO/REPUBLIKA HRVATSKA -1.369 -0,09% -0,15M 28.014 111,31 24.09.13 3,12 1,86%

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/kraj-investicijskog-ciklusa-teskog-560-milijuna-kuna/

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close