VPIK (VUPIK d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VPIK (VUPIK d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Odlično,samo P/E 19.
[/quote]
pa neka je ! dionice s velikim p/e-om u bull marketu brže i rastu
visoki p/e sugerira da tvtka nije u problemima i da će u nadolazećem kvartalu utjecati na cijenu

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Odlično,samo P/E 19.


pa neka je ! dionice s velikim p/e-om u bull marketu brže i rastu
visoki p/e sugerira da tvtka nije u problemima i da će u nadolazećem kvartalu utjecati na cijenu
[/quote]

Ima i DDJH, samo kažem.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Iz biblije pročitajte John 9:25. Iliti Ivan. Mnogi neće shvatiti. Nekima će trebati još par godina da shvate

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Odlično,samo P/E 19.


pa neka je ! dionice s velikim p/e-om u bull marketu brže i rastu
visoki p/e sugerira da tvtka nije u problemima i da će u nadolazećem kvartalu utjecati na cijenu
[/quote]

Svaka čast![emo_smijeh]
Da je P/E recimo 3 pretpostavljam da ni to ne bi bilo loše,čak ni u bull marketu?[emo_namigusa]

"Only dead fish swim with the stream"


Odlično,samo P/E 19.


pa neka je ! dionice s velikim p/e-om u bull marketu brže i rastu
visoki p/e sugerira da tvtka nije u problemima i da će u nadolazećem kvartalu utjecati na cijenu
[/quote]

Ima i DDJH, samo kažem.
[/quote]
a da li je vupik po knjigovdtvenoj kao i ddjh?
a da ne govorimo o ev/ebitda
ako ćemo tako uspoređivati dionice onda bi vupik triba biti na 400 kuna

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Niti jedna tvrtka iz Agrokor okružja nema realna izvješća. Jedan pronicljiv promatrač je to nazvao kružni tok. Najveća opasnost je ulaganje u holdinge: nabaciš imovine kao u priči, dobit kako gdje u datom trenutku odgovara. Izvrsno ocrtavanje situacije! No ulagači su zadovoljni jer cijena raste.. Uživam čitati izvješća posebno Vupik i Belje i pratiti igre velikog vođe.

Investimir ima pravo, povećali su zalihe za cca 79 mil kuna, što znači da bi dobit bila 79 mil manja da su zalihe ostale kao prošle godine, tj. -69 mil. [emo_zacudjen]

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

ne znam da li su velike zalihe dobra ili losa stvar, ali
1. to je ipak poljoprivreda i stanje imovine ne moze biti isto prije i poslije zetve, u zimu i u ljeto itd.
2. zalihe su potencijalni buduci prihod – po prodaji knjize se prihod ali i rashod sadrzan u prodanom proizvodu od sirovine preko prerade di prijevoza itd. tako ja to sebi odokativno tumacim

e sad, je li tako postupati korektno ili kreativno knjigovodstvo, da li je tu sve cisto i u skladu s praksom ili se tu nesto pokusava sakriti. to je vec pitanje za forenzickog knjigovodu. ako ima takvoga ili slicnog ovdje na forumu, svaki komentar je dobrodosao

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Investimir ima pravo, povećali su zalihe za cca 79 mil kuna, što znači da bi dobit bila 79 mil manja da su zalihe ostale kao prošle godine, tj. -69 mil. [emo_zacudjen]

A zalihe se jednom moraju prodati i šta onda ostaje? Možda netko ovdje misli da zalihe mogu rasti unedogled i stalno stvarati ovakvu fiktivnu dobit?

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

vrijednost zaliha jest malo povisoka, ali dobit ne bih nazvao fiktivnom. ipsk je to poljoprivreda – kad pozanjete ljetinu sa i do 10 000 hektara, napune se silosi. pod tom stavkom u fi je sve – i sirovine, i poluproizvodi i gotovi proizvodi. naravno brze obrtanje tih zaliha bi urodilo boljim novcanim tokom itd, ali te zalihe sasvim sigurno nece propasti ili biti otpisane, nego ce jednom u prodaju

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Šta bi tek bilo da su zabilježili gubitak? 10 miliona dobiti je super u ovakva vremena. Belje je prošlo katastrofalno, vpik je dobro poslovao.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


vrijednost zaliha jest malo povisoka, ali dobit ne bih nazvao fiktivnom. ipak je to poljoprivreda – kad pozanjete ljetinu sa i do 10 000 hektara, napune se silosi. pod tom stavkom u fi je sve – i sirovine, i poluproizvodi i gotovi proizvodi. naravno brze obrtanje tih zaliha bi urodilo boljim novcanim tokom itd, ali te zalihe sasvim sigurno nece propasti ili biti otpisane, nego ce jednom u prodaju

Vidim da vi ne shvaćate računovodstvo pa mi se neda objašnjavati. Da su imali normalne zalihe tj. tu stavku 0, gubitak kompanije bi bio -69 mil kuna. Kako je ta stavka smanjila rashode za 79 mil kuna prikazana je dobit od 10 mil kuna. Ali te zalihe će se sljedeći put prodati i prikazati će povećanje rastoda za toliko i onda će prikazati pravu dobit. Ipak sam vam objasnio.
I za kirllinga: Belje je poslovalo s ogromnim minusom jer ima plaćanje obveza 10% kamate na dug. dug od 1.5 milijardi kuna što je ukupno s kratkoročnim obvezama 180 mil financijskih rashoda. Kako je marza poslovanja oko 1% kako se misle platiti ti dugovi. nikako. Isto će se desiti s vpik-om. zaduživanje za proširivanje kompanije. kad se prestane investirati dugovi će biti toliki da sitne marže u poljoprivredi neće moći platiti kamatu a kamoli glavnicu. Pazite ljudi na svoj novac.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

New Report

Close