VPIK (VUPIK d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VPIK (VUPIK d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Biste li kupovali VPIK da ima u bilanci upisanu samo zemlju koja DOISTA jest vlasništva Vupika? Siguran sam da veliki dio investitora ne bi. Moje poruke su upućene isključivo investitorima. Oni koji to jesu će prepoznati i vrednovati. Tako se stječe krug ulagača koji razmjenjuju činjenice koje mogu doprinijeti uspješnom investicijom.

BVPS je fiktivan, pored toga nevjerojatno je da VUPIK zadnje dvije godine (2010 i 2011) ima preko 160 M Kn neto dobiti a trenutno su mu kapital i rezerve manje od temeljnog kapitala. Kakvi majstori…[emo_smijesak]

Jure 555
Recite molim Vas kako su u bilanci Vupika svrstana sredstva koje dobiva kao poticaj od države i koliko iznose? Je li to “prihod”?
Koliko iznosi naknada za koncesiju i na koju površinu se plaća?
Izabrao bih tvrtku koja prikazuje imovinu koju doista ima u svom vlasništvu a to nisu niti Ledo a još manje Vupik.
Osim toga Vupik ima negativan NOK za cca -350mKn tako da to odbijte u startu i od prikazanih.

Kad već pitate što bih kupio, kupujem tvrtku koja ima Mcap manju od vrjednosti NOK(nije to NOK s moje dionice jer se NOK tako ne računa). Tada materijalnu imovinu ne plaćate ništa. Uz to još dobijem dobru dividendu.
Kad imam vremena pogledam hod gusaka u magli a takvih ima podosta ovdje

@Andy
FCF dolazi kao zadnji pokazatelj u kriznim vremenima…prvo je na čelu bilanca, pa prihodi te dobit i na kraju FCF…

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

Dapače, ovo je i dalje in za kupiti, s obzirom da i dalje potičeš prodaju.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

izgleda da se vupik malo odmorio ovaj vikend i nastavio svoj smjer

ovo danas cak nije bilo ni lose, da se otresu drhtave rucice..

ZVZD, VPIK, turisti, plovidbe, polulikviduše, nelikviduše, CASH, ...

Na temelju cijena na kraju 2012. i fundamentalnih pokazatelja sastavnica CROBEX-a za razdoblje poslovanja od 12 mjeseci, koje završava 30. rujna 2012., izračunali smo vrednovanje dionica u sastavu indeksa. Medijan omjera P/E sastavnica indeksa CROBEX iznosi 15,5×, a medijan omjera EV/EBITDA 9×. U usporedbi s tim srednjim vrijednostima prema multipli P/E najatraktivnije je vrednovana dionica Vupika s omjerom od 2,1×, dok je prema multipli EV/EBITDA najpovoljnija povlaštena dionica Adrisa.

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

koliki je ONDA Bv!?????[emo_palacg]
ako je uloženo 500 miliona – vjerojatno je NEŠTO BILO OD PRIJE!!!!!

po sadašnjem vrednovanju na moje dionice ispada da je Bv oko 545 miliona kuna

a da ne kažemo da je jesen bila plodna i rodna
baš se veselim financijskom izvještaju

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close