VPIK (VUPIK d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VPIK (VUPIK d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@spalato
i BVPS koji je per 30.09.2012. bio cca 360 KN …

http://www.vupik.hr/index.php/arhiva-novosti/70-pocela-s-radom-nova-vupikova-pretovarna-luka-investicija-vrijedna-80-milijuna

stari post ali za pojedince je novi, nek procitaju,predpostavljam da oce sutra da se ukrcaju ali na nizim cijenama inace sta bi radili na vupiku čista logika

http://www.banka.hr/hrvatska/agrokor-ulozio-80-mil-kuna-u-pretovarnu-luku-u-vukovaru
On je također najavio da će Vupik, koji zapošljava 630 ljudi, ove godine ostvariti oko 500 milijuna kuna prihoda, što je u odnosu na prošlogodišnje rezultate rast od oko 50 posto.
http://www.mojedionice.com/fund/IzvFundOsn.aspx?sifSim=VPIK-R-A

www.knjigara.com

Gledajte rast prihoda i rast materijalnih troškova. Isti su. Kao i rast prihoda s dogovima. Normalno da prihodi rastu s dugovima. Ali trebaju ih ipak prelaziti. Pa nije to ništa čudno. Nisam radio dublju analizu dionice jer dionica ne vrijedi. Kažem. Nije me briga. Svatko ima svoje mišljenje. Ja smatram da je todorić sposoban, ali dionica ne raste zbog vrijednosti. Kupio je i belje i na isti način gradio firmu. Koliko je belje naraslo. Gubi iz godine u godinu. Ni belje ne pratim jer ni ono ne valja. Ne znam koliki je CAPEX, ali meni ulaganje nakon jednog vremena mora vratiti dobit. Očito je da zbog malih marži dobit nije moguća na ovoj visini zaduživanja. Isto će biti s VPIK-om. Ako vi to ne vidite to je vaš problem. To je nešto slično RH. Kako dugovi rastu na kraju se plaćaju samo kamate, a ne rast.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

zadnje vrijeme konstatno pratim naloge na kupnji i prodaji,neko je u par navrata pokusavao cijenu štopati na razini 114 i nize mislim na 100 kn.Ali nalozi na bidu su neumoljivi.Onaj ko je kupovao nastojao je to na perfidan nacin napravit uz nizu cijenu, predpostavljam da je istovremeno bio na asku samo da bi prepao bid.Ali mu to očito nije islo za rukom jer je bid sve vise bildao ask kopnio.Ako nekog zanima neka prati naloge.

jos sam primjetio da na asku neko stavi skriven nalog da bi neko pomislija da se velika kolicina krije ali kad bid odradi pokaze se da je to zanemariva kolicina pa je kasnije odustao.Bar do sad je bilo tako ali taktika mu nije uspila.Misljenja sam da veliki ulaze u vupik

Da li Vupik dijeli dividendu kada je porastao sa 50 na 120 kuna.

Nekako sam mišljenja da i ovo sa državnim poljopriv. zemljištima odgovara VUPIKU. Kolko znam oni imaju dosta toga u zakupu, a imaju i vlastito čija bi vrijednost trebala biti bitno uvećana ulaskom u EU, a samim time i BVPS znatno uvećan,tako da na tenutnim razinama imamo još uvijek vrlo povoljnu kupnju! Ne zaboravimo da spadaju u defanzivni prehrambeni sektor, a bila kriza ili ne jesti se mora!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


sada će taj kratkoročni dug prebaciti u dugoročni i tako stalno. na kraju će doći kao i belje do 1.5 milijarde kuna duga. tako ide s todorićevim kompanijama. s malim maržama taj dug neće nikad biti vraćen. nema tu nikakve nove vrijednosti za dioničare osim uskorog P/E od 400 kao za belje 2008.

koji su skuplji krediti ,kratkorocni ili dugorocni?znas li zasto se uzimaju koji?

Kako je Vupika dobar za kupovati koji je porastao sa 50 na 120 kuna,a Belje je palo sa 115 na 75, u zadnjih par godina, a radi se o istome sektoru.

Ispada da je skuplje jeftinije.
Pitanje glasi je li riječ ovdje o balonu i kako to da Belje nije dobro a Vupik je dobar i da li će i Vupik završiti kao Belje.Pozdrav.



čekajte. šta vama stvarno nije jasno da bakić diže cijenu? mislim smiješno. pa firma iz kvartala u kvartal ima visinu prihoda od poslovanja jednaku samo materijalnim troškovima. drugim riječima ne zarađuje ništa bez države. ima još 550 mil zadržanih gubitaka i povećanje kratkoročnih obveza s 300 na 600 mil., iako su novčani izdaci za kupnju dugotrajne materijalne i nematerijalne imovine pali s 200mil na 100mil. kuna. Spuštaju i obračun vrijednosti zaliha godišnje za oko 80mil kuna kako bi kompanija bila u nekom plusu za vas naivne. Tko vama čita FI uopće. Zar ti mislis da je toda u zadnje tri godine ulozio 530 miliona kuna da bi u buducnosti ostvarivao gubitak.Zar mislis da bi toda u pretovarnu luku ulozija 80 mil.kuna da bi se vozao po dunavu jahtom,zar mislis da je cijena dionice stvarno stanje kakvo je ili kakvo će biti ,zar mislis da se toda ne prilagođava eu po pitanju okolisa sta ce mnogim firmama bit problem,zar misliš da je toda buhala koja nezna kad nesto kupuje šta kupuje .pozdrav

pitanje:kad kazete da dize cijenu,mislite da kupuje puno pa zato cijena raste ili da kupuje malo a vise stavlja naloge na kupnju ne bi li drugi podigli cijenu..bas me zanima sto misle ljudi na ovom forumu
i nadalje,sto god da radi sto mislite zasto to radi?
[emo_zacudjen]

New Report

Close