VPIK (VUPIK d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VPIK (VUPIK d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


znaci da je nas prijatelj kupio 500 od toga dana ukupno trzenih 1500

ok, covjek kupuje. sto se time zeli dokazati/pokazati?



znaci da je nas prijatelj kupio 500 od toga dana ukupno trzenih 1500

ok, covjek kupuje. sto se time zeli dokazati/pokazati?
[/quote]

sve u svoje vrijeme, sve u svoje vrijeme…

www.knjigara.com

[emo_palacg]


svi veliki kupuju a ko prodaje?[emo_kuna]

Moje je mišljenje da kupuju i prodaju između sebe jedni drugima a sve u cilju istovaranja naivcima po duplo većoj cijeni ničim izazvanoj, to se zove u prijevodu kićenje ili šišanje.Puno pozdrava.



FI, 300 hilja gubitak?

kratak rezime, s obzirom na veliku sušu tokom ljetnih mjeseci čisto solidno izvješće, nakon tri kvartala neto gubitak iznosi 360 000kn, ali gledano samo treći kvartal sitna je neto dobit u iznosu od 147 000 kn.
A sada onaj pozitivni dio, nakon tri kvartala povećani ukupni prihodi za 56 milijuna kuna, odnosno sa 259 na 315 milijuna kuna. Razlog što nema dobiti je velik rast troškova sirovina i materija za negdje 45 milijuna kuna, što je sigurno djelomično utjecala i suša na tako visoke troškove.
Nadalje pogledajte odnos dugoročne imovine i dugoročnih obveza, po mojem skromnom mišljenju vrlo dobro za Vupik. Kratkotrajne obveze su dosta više, međutim najviše otpada na stavku obveza prema povezanim poduzećima (znak da rade), a ukupne obveze prema bankama su vrlo male, tako da je odnos imovine i duga u vrlo povoljnom položaju za Vupik. Da ne kažem da se treba pogledati u aktivi kako neke stavke kontinuirano rastu, opet dobro za društvo.

Sve u svemu, jako solidno izvješće, da nije bilo takav rast troškova sirovina, bila bi više nego solidna neto dobit, dugoročna imovina impresivna u odnosu na obveze, uglavnom sljedeće godine kad će navodnjavanje biti poboljšano, kada profunkcioniraju elektrane na stajski otpad, biti će i bolje izvješće.

LP! [emo_palacg]
[/quote]
Nemoj se tješiti Vupik je ostavrio minus, a cijena je duplo veća ničim izazvana.Puno pozdrava.

Cini mi se da se ti tjesis ima vas vise….[emo_namigusa]




FI, 300 hilja gubitak?

kratak rezime, s obzirom na veliku sušu tokom ljetnih mjeseci čisto solidno izvješće, nakon tri kvartala neto gubitak iznosi 360 000kn, ali gledano samo treći kvartal sitna je neto dobit u iznosu od 147 000 kn.
A sada onaj pozitivni dio, nakon tri kvartala povećani ukupni prihodi za 56 milijuna kuna, odnosno sa 259 na 315 milijuna kuna. Razlog što nema dobiti je velik rast troškova sirovina i materija za negdje 45 milijuna kuna, što je sigurno djelomično utjecala i suša na tako visoke troškove.
Nadalje pogledajte odnos dugoročne imovine i dugoročnih obveza, po mojem skromnom mišljenju vrlo dobro za Vupik. Kratkotrajne obveze su dosta više, međutim najviše otpada na stavku obveza prema povezanim poduzećima (znak da rade), a ukupne obveze prema bankama su vrlo male, tako da je odnos imovine i duga u vrlo povoljnom položaju za Vupik. Da ne kažem da se treba pogledati u aktivi kako neke stavke kontinuirano rastu, opet dobro za društvo.

Sve u svemu, jako solidno izvješće, da nije bilo takav rast troškova sirovina, bila bi više nego solidna neto dobit, dugoročna imovina impresivna u odnosu na obveze, uglavnom sljedeće godine kad će navodnjavanje biti poboljšano, kada profunkcioniraju elektrane na stajski otpad, biti će i bolje izvješće.

LP! [emo_palacg]
[/quote]
Nemoj se tješiti Vupik je ostavrio minus, a cijena je duplo veća ničim izazvana.Puno pozdrava.
[/quote]

Kolega, a više ne pišete na temi Belje? s vama ja nemam šta polemizirati, čak sam vam ovdje napisao sažetak izvješća, jer znam da vi nemate elementarnog znanja iz računovodstva, pa sam vam laički objasnio što te “čudne brojkice” znače, a vi samo dajte dalje sa svojim šišanjem ovaca-oprostite iz vašeg pisanja ne vidim da nešto drugo znate. A za moju investiciju ne brinite, vi i dalji ulažite na temelju svog vrsnog poznavanja fundamentalne analize, čitanje bilanci itd., ali da počnete čitati znakove iz graha, možda pomogne.

Lijepi pozdrav! [emo_palacg]

poštovani da li ste ovdje razmišljali o tužbama, budući su ovdje obećavali svašta
pe 5, i takve stvari, a sad vidimo da se vupik vraća na staro, iako smo mi neki dobronamjerno upozoravali da je firma nerentabilna i neprofitabilna bili smo grubo ušutkani.
obzirom da je cijena napunpana sa 50 na 100kn raznoraznim makinacijama skrbničkih i inih računa, bezobraznim drukanjem i ostalim blogovskim spačkama, što mislite o jednoj maloj tužbici?

naravno, ovo je samo moje misljenje, ne odnosi se na ni jednu personu, kao ni na kupnju ili prodaju bilo čega!

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!

Ja samo pitam zašto se ne piše argumentirano ovdje? Molim da se citira bilo koji moj post koji je bio drukerski na ovoj ili bilo kojoj drugoj temi, moj stil pisanja nikad nije bio takav i nikada neće bez obzira imao tu dionicu ili ne. Ako Vam je ovo loša investicija zašto uopće tratite vrijeme ovdje. Moram priznat da me kolega cxy2012 isprovocirao pa sam možda na trenutak se spustio na njegovu razinu. Evo čovjek danas piše o nominalnom iznosu od 100kn po dionicu, pa dajte molim vas kada je to u FA bio relevantan podatak. Da postoji neto gubitak od 360 000 kn koji niko ne skriva, a ne bi nitko prokomentirao da dugotrajna imovina iznosi milijardu i 46 milijuna kuna, a dug prema bankama ukupan= znači kratkoročan + dugoročan iznosi 15,2 milijuna kuna, a da je u bilanci najveći dug prema povezanima poduzetnicima 500 milijuna kuna. I da li je onda povoljan odnos između imovine i duga, i prije svega strukture duga, jer najgori dug je onaj prema bankama. Prije nekih dva mjeseca je neki kolega stavio TA za Vupik, ja sam javno napisao da samo znam ono elementarno iz nje. Eto, samo sam to htio napisati, a sad ostavljam prostor drugim kolegama, kojim niti jednom rječju nisu proanalizirali izvješće, osim što su konstatirali neto gubitak, čovjek bi ovdje htio čuti i negativno razmišljane u vezi ovog d.d., ali ovdje ne postoji takvo nešto, tu su termini šišanje ovaca, spominje se nominala(ne znam kod kojeg d.d. je to bio neki relevantan podatak). Eto lijepi pozdrav, i neka svaki post bude takav, ova tema je jednostavno nije stvorena za argumentiranu polemiku.

P.S.- što se tiče pada cijene, petrokemija zadržala cijenu uz katast. izvješće, a na ZSE ima 10-ak dioničkih društava koji bilježe rast u pogledu neto dobit, rastu ukupnih prihoda itd. i to u respektabilnim postocima, pa cijena skoro nije ni mrdnula, dapače neki su zabilježili pad od 5 do 10%, i sad ćete mi vi reći da je zbog toga to bila loša investicija. (uzeo sam primjer Petrokemije, ali ima i drugih sličnih).

@Vecolinho
Ćisto istine radi,nominalna vrijednost dionice Vupika je 400 kuna(a ne 100).
To dakako nema nikakve veze sa tržišnom cijenom.Dionica se i dalje trži u rasponu 95-100 kuna.Dakle cjenovna razina je i dalje prilično stabilna za sada.
Neke kolege izgleda smeta što se na Vupiku moglo lijepo zaraditi unazad nekoliko mjeseci(u odnosu na Belje).
Pozdrav

kolega bisakovi, uopće nisam sam išao gledati koliki je nominalni iznos jer ja taj podatak ne gledam, jer znam da nije relevantan, hvala vam što ste me ispravili. ma iskreno me ne zanima šta više ovdje ljudi pišu, jer kada sa izazove na polemiku sa konkretnima argumentima, tada svi šute. eto, srdačan pozdrav svim kolegama koji su na ovoj temi htjeli diskutirati o poslovanju firme, fundamentima itd. te im želim stvarno puno uspjeha u vođenju svog portfelja!

[emo_palacg]



@Vecolinho

Ćisto istine radi,nominalna vrijednost dionice Vupika je 400 kuna(a ne 100).
To dakako nema nikakve veze sa tržišnom cijenom.Dionica se i dalje trži u rasponu 95-100 kuna.Dakle cjenovna razina je i dalje prilično stabilna za sada.
Neke kolege izgleda smeta što se na Vupiku moglo lijepo zaraditi unazad nekoliko mjeseci(u odnosu na Belje).
Pozdrav

Šta si se uhvatio nominale (pa Ingra ima povoljniju nominalu), šta ne pišeš da Vupik posluje sa minusom, a cijena narasla 100 posto ničim izazvana.Puno pozdrava, manje drukanja.

savjet ne trazim, niti bih ga dao
moj mali doprinos raspravi

A što se Vupika tiče… kolika je vjerojatnost da masa navali i cijenu napuca na 1000 kuna? OK, recimo da se razumijemo. Dok je vjerojatnost za to ništavna, zanimaju me ponajprije prihodi. Njima sam zadovoljan. Što se dobiti tiče, a nadam se da će doći vrijeme i da dobit dominira. Ne samo kvartalnim izvještajem.

Spas za burzu je u edukaciji fond menadžera

www.knjigara.com

New Report

Close