VPIK (VUPIK d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VPIK (VUPIK d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uvijek mi je interesantno čitati kako ljudi vole neargumentirano raspravljati i gledati samo jednu stranu (ovom slučaju bilance) i to onu koja im kak ti ga odgovara za argumentaciju njihovih stajališta.

Izvješće je odlično jer ako po vama EPS od 38 kn nije zadovoljavajući, preporučam Vam da počnete gledati gubitaše. Možda tamo nađete koji biser.
Neću sada raspravljati o EBITDA i sličnim pokazateljima jer nema smisla o tome uopće ni pričati dok je dionica na ovim cjenovinim nivoima.
Uostalom, vidjet ćemo sutra na ZSE da li je izvješće dobro ili nije [cool].

p.s. sjetih se da bi dobro bilo napisati što EPS znači pošto vidim da je ovdje relativno puno financijski nepismenih ljudi. EPS (Earnings Per Share) ili ti ga na naški, zarada po dionici. U dvije godine VPIK zaradi trenutnu cijenu.

…gosn Bil hajte vi nama onda argumentirano tu drugu stranu bilance koju mi slabije vidimo…

…sa usputnim osvrtom na budućnost i da povučete malo paralelu sa Beljem…?

Ps možda jesmo fin nepismeni ali znamo zbrojit dva i dva ,pozzz [wink]

E bakice mooja, nećeš mene uvući u te svoje "argumentirane" rasprave.
Napisao sam što sam vidio u FI, a više ću pisati kad cijena pređe 100 kn, ako i kad pređe. Kak bi to gospon NB rekao. [lol]

…a lepi moji golupčići,kad pokušaš argumentiranu raspravu onda im se neda…

…teško je i dvije brojkice stavit na papir…

…a neki su toliko ljuti da me stave na ignore…,ah,te nježne novinarske dušice… [rolleyes]

…dok uvaženi gosn ***** nešto ne kaže možda da reknemo da je eto gubitak smanjen sa 700 miliona na 594 miliona…( za onih 105 miliona od pretodne godine ) dobit za godinu 2011 jest 57 miliona…

315 910 054 dugoročnih obveza + 384.347.269 kratkoročnih obveza …ukupni prihodi od 397 miliona sa rashodima od 340 miliona i dobiti od 57 miliona još uvijek kap u moru za tu rupetinu…

…trebat će jelte još dosta vremena da tu poteče med i mlijeko…zasad samo znoj i suze…
[tongue]

Kad već vučeš za jezik [tongue]

Pošto pišeš da bez problema zbrajaš i oduzimaš, onda lijepo pogledaj u bilanci stavke imovine. Ne vidim apsolutno nikakav problem da oni na miljardu dugotrajne imovine i 200 milijuna kratkotrajne imaju 700 milijuna obveza. Ako malo bolje pogledaš bilancu vidjet ćeš da su sa ovim povećanjem kratkotrajnih obveza prema povezanim poduzetnicima do 200 milijuna kuna financirali neke stavke dugotrajne imovine. I to je to.

Ne vidim poantu u uspoređivanju godišnjih prihoda sa ukupnim obvezama firme.
Ovo ukazuje ili na elementarno nepoznavanje materije, no ja bih u tvom slučaju rekao da je ipak prije slučaj da ti samo uživaš u pod*ebavanju [lol] [lol]

I da, dužan sam ti izračun BVa. BV je na dan 31.12.2011. godine iznosio 361,53 kn [wink]

…ah,kako je divno dobiti mišljenje u rano jutro sa crnom kavicom… [wink]

…naravno da se slažem sa vama da sa 200 mil kratkoročnih obveza mogu lako servisirati dugotrajne obveze,kad su to i onako Agrokorova sredstva…ali što da recimo Agrokoru zaškripi…,pitanje je hipotetičko… [wink]

…kako da ne vidim poantu u uspoređivanju godišnjih prihoda sa ukupnim obvezama firme…meni to pokazuje krvnu sliku…ili koliko vremena treba da se rupe popune…

…elem uz sve ovo ne vidim puno sreće za male dioničare…Todorić će ih pomagati,ali će s druge strane još više uzimati,i uz kreativno knjigovodstvo za male će tu biti malo meda i mlijeka…

…slika i prilika nam je dionica Belja…
[smiley]

…ah napokon saznasmo i taj famozni iznos …eto ja puno toga ne znam,a nešto malo i znam,
a u pravu ste najviše zahebavam…[wink]

…možda ste me mogli još malo držati u neizvjesnosti da gosn bisakovi duže uživa u tropskim morima kako sam ja glupa…

…ali nekako si mislim da je u životu puno važnije da nam dionice i mogu biti trash,ali obraz nikako…
[rolleyes]

Izviješće je TAKVO KAKVO JE!!!!!!
Kako će ga TKO IZČITATI – osobna je STVAR!!!! svatko ima svoje PARAMETRE!!
NEPOBITNO JE DA SU DUGOVI POVELIKI!!! tako posluju sve Todine firme i pitanje je kako će LINIĆ TOME STATI NA KRAJ!! MOŽDA ipak BUDE BOLJE ( bar u budučnosti, ne BLISKOJ!! )

kaže g. Bakić da je
p/e 2
p/b 0.2

jako jeftino na ovoj cijeni.
slažem se s njim, a još ulazi u index, pa će i indexni nešto svakako kupiti.

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!


…ah napokon saznasmo i taj famozni iznos …eto ja puno toga ne znam,a nešto malo i znam,
a u pravu ste najviše zahebavam…[wink]

…možda ste me mogli još malo držati u neizvjesnosti da gosn bisakovi duže uživa u tropskim morima kako sam ja glupa…

…ali nekako si mislim da je u životu puno važnije da nam dionice i mogu biti trash,ali obraz nikako…
[rolleyes]


Draga kolegice(jer moj prijatelj tvrdi da smo iste struke) podaci vezani za poslovanje Vupika se evidentni i transparentni i nema tu nikakve posebne neizvjesnosti.
Ne smatram Vas nikako glupom već samo mislim da se nekada malo "zaigrate" sa "stvarima" o kojima nemate baš elementarna saznanja i onda "hrpom bespotrebnih i suvišnih riječi" pokušavate stvari
relativizirati.
Ne znam kakve veze ima "obraz" sa "elemetarnim stvarima ulagačke abecede"???
Malo opreznije ubuduće kada se "hvatate u koštac" sa Birtićem i nizom kvalificiranih forumaša.
Inače ste mi simpatični.
Da uživam u tropskim morima cijele godine jer tamo živim ,a u Hrvatsku svratim povremeno,najviše
dva mjeseca godišnje.
Pozdrav

@bisakovi

BAKICAAA, 15.02.2012. u 10:11
Ne znam kakve veze ima "obraz" sa "elemetarnim stvarima ulagačke abecede"???
Malo opreznije ubuduće kada se "hvatate u koštac" sa Birtićem i nizom kvalificiranih forumaša.

…pa gosn bisakovi ima veze,jer napisati navečer kolumnu u kojoj veličate svoju novokupljenu dionicu,a slijedeći dan agitirate za nju na forumu je blago rečeno bljutavo…

…vjerujte nemam nikakvog respekta prema takvim „kvalitetama“ pogotovo kada ne mogu ni običnu kritiku izdržati muški…

…što se vas tiče,zakaj se uzbuđujete,vi ste svoje dioničice i onako prodali…
[rolleyes]

New Report

Close