VPIK (VUPIK d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VPIK (VUPIK d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najpametnije bi bilo pričekat ponedjeljak, onda ćemo znat tko je ulazio, a tko izlazio 🙂

Kada ce biti izvjesce?

I jos nesto…kada je revizija crobexa,kada bi se trebalo znati dali ce ova dionica uci u crobex?

možda ja zaista ne razumijem što su ulaganja, iako bih kao magistar ekonomije to trebao znati, ali molim vas neka mi netko objasni po čemu je ova dionica jeftina i vrijedna?

godina 2006 2007 2008 2009 2010
dobit -38,8 -8,85 -84,71 -288,62 70,18

u 2011 za 3 kvartala uspjeli su izgubit -36,54!!!

dakle, dobit su imali jedino kad im je država oprostila dug, dotad su već jednom pojeli vlastiti kapital, koji je također iznosio cca 350kn/dionica.pa ima gro dionica koji su također nisko na BV a rade s dobiti i to solidnom i niko ne priča o njima kao o potcijenjenima. Usput firma je također značajno zadužena, tako da zaista ne vidim nekakv potencijal.
nekakva fundamentalna priča ne drži vodu nikako, a i špekuliranje je nategnuto.

iako, kažem, moguće da sam ja slijep.

nemam VPIK niti ga namjeravam imati.

INVESTICIJE SU PROBILE PLAFON, TROŠE SE KREDITI, SVUDA MNOGO PARANOJE, SVI SU DO GRLA U KRIZI

kupuješ kad nitko ne vidi, prodaješ kad svi vide


u 2011 za 3 kvartala uspjeli su izgubit -36,54!!!

Magistre, daj me prosvjetlite pa mi pojasnite od kud Vam ova brojka?

Dok vam onaj kupuje možete slobodno prodavati, kad on stane, a vukovarski branitelji krenu, a audio svoje podijeli braniteljima, al’ onako pojedinačno, k’o staklenike, neće tu baš biti veselo, a tu todorića nikakva javna ponuda ne kači i tu se nemojte nikakvoj tužbi nadati k’o slamki spasa….meni se ne gleda financijsko izvješće, a vi koji kupujete pogledajte, neće vam škoditi da znate kol’ko taj vupik duguje kratkoročno, a kol’ko dugoročno.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


možda ja zaista ne razumijem što su ulaganja, iako bih kao magistar ekonomije to trebao znati, ali molim vas neka mi netko objasni po čemu je ova dionica jeftina i vrijedna?

godina 2006 2007 2008 2009 2010
dobit -38,8 -8,85 -84,71 -288,62 70,18

u 2011 za 3 kvartala uspjeli su izgubit -36,54!!!

dakle, dobit su imali jedino kad im je država oprostila dug, dotad su već jednom pojeli vlastiti kapital, koji je također iznosio cca 350kn/dionica.pa ima gro dionica koji su također nisko na BV a rade s dobiti i to solidnom i niko ne priča o njima kao o potcijenjenima. Usput firma je također značajno zadužena, tako da zaista ne vidim nekakv potencijal.
nekakva fundamentalna priča ne drži vodu nikako, a i špekuliranje je nategnuto.

iako, kažem, moguće da sam ja slijep.

nemam VPIK niti ga namjeravam imati.


Gdje ste završili fakultet i magistrirali?
Vaše "brojke" su doista "fascinantne"?!!!
No "magistre" da ste kupovali zadnjih nekoliko mjeseci ovu dionicu i prodali je u zadnja 2 dana
zaradili bi barem 100.000 kuna,a cijena će vjerovatno još UP.
I vi se još hvalite da nemate ovu dionicu?Nevjerovatno!!!!
Pozdrav

Hafiz je u pravu, fundamentalno gledano, VPIK ne vrijedi veće love od ovih 70 kn…a sad da li je pametno plaćati u ovoj krizi fer cijenu za jednu ovakvu firmu dok ima masa boljih prilika???….po meni, nije! ali svatko je gospodar svoga novca
p.s. pazite samo da ne zaglavite u dionici kad vam se bloger makne s kupnje jer sad vodi bitke na previše frontova istovremeno


Dok vam onaj kupuje možete slobodno prodavati, kad on stane, a vukovarski branitelji krenu, a audio svoje podijeli braniteljima, al’ onako pojedinačno, k’o staklenike, neće tu baš biti veselo, a tu todorića nikakva javna ponuda ne kači i tu se nemojte nikakvoj tužbi nadati k’o slamki spasa….meni se ne gleda financijsko izvješće, a vi koji kupujete pogledajte, neće vam škoditi da znate kol’ko taj vupik duguje kratkoročno, a kol’ko dugoročno.

E sad si se baš ti našao javljati za komentar. Daj pogledaj malo fundamente dionica koje reklamiraš i u kojima si zaglavio, pa onda pogledaj fundamente ovdje. Procijeni budućnost VPIKa s obzirom na sektor u kojem posluje, pogledaj rast prihoda u par zadnjih kvartala i onda možemo komentirati ovdje. Ovako paušalno mi je bez veze uopće što pisati



Dok vam onaj kupuje možete slobodno prodavati, kad on stane, a vukovarski branitelji krenu, a audio svoje podijeli braniteljima, al’ onako pojedinačno, k’o staklenike, neće tu baš biti veselo, a tu todorića nikakva javna ponuda ne kači i tu se nemojte nikakvoj tužbi nadati k’o slamki spasa….meni se ne gleda financijsko izvješće, a vi koji kupujete pogledajte, neće vam škoditi da znate kol’ko taj vupik duguje kratkoročno, a kol’ko dugoročno.

E sad si se baš ti našao javljati za komentar. Daj pogledaj malo fundamente dionica koje reklamiraš i u kojima si zaglavio, pa onda pogledaj fundamente ovdje. Procijeni budućnost VPIKa s obzirom na sektor u kojem posluje, pogledaj rast prihoda u par zadnjih kvartala i onda možemo komentirati ovdje. Ovako paušalno mi je bez veze uopće što pisati
[/quote]
Zavist ili-ti jal.
Nije im možda lako gledati kako je dionica "skočila" u tjedan ili dva sa 52-53 kune na 73.
Ja sam svoju dobit kapitalizirao iako mislim da dionica ima još puno potencijala.
Bila mi je dovoljna ova velikaaa i nenadano brza dobit.
Pozdrav

Nisam ti ja baš tako zaglavio kako se to tebi čini, a nije ti ni ta dionica VPIK-R-A tako lijepa kako se to tebi čini….prodajom kaštelanskih staklenika i kupnjom dionice VPIK mogao bi doći u to tvoje društvo, a tebe po količini vjerojatno i preskočiti, da hoću, a neću….papir i tvrtka nisu jedno te isto, i najbolji papiri u slabim rukama puno i ne vrijede…dionica vupik ne može cjenovno biti iznad dionice belja, pa čak ni blizu te cijene. [wink] [bye]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

New Report

Close