VPIK (VUPIK d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VPIK (VUPIK d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[/quote]

Dionica za promatranje, to svakako. Problem – situacija oko Vukovarski branitelj d.o.o (hoće li raspordavati) i sentiment na tržištu. Za one dugoročne [thumbsup]

P.S. Ne posjedujem dionice VPIK-R-A

Srdačan pozdrav
[/quote]

Dugoročno sam i mislio, a ovi problemi sa braniteljima će se riješiti. Bitno je da je to solidna firma sa ogromnim potencijalom u vidu velikih površina kojih je vlasnik, odnosno posjednik (zakupnik), također tu je i dugogodišnje iskustvo i proizvodnja, a to u kombinaciji sa svježim kapitalom stvara čuda.

P.s. ne drukam za dionicu, ni ništa tako, nego sam je kupio nakon što sam dobro sve parametre razlučio.

Vukovarski branitelj d.o.o.
Temeljni kapital: : 4609 EUR (sto je, zanimljivo, otprilike 1200 HRK * 29 osoba)

Vaš link

Gdje je razlika od uplacenog temeljnog kapitala do uplacenih sredstava…

Jer imenovana uprava u kojoj je i Šeremet odlučila je od prikupljenih 400 tisuća kuna polovicu oročiti u banci, a igrali su se malo i brokera, pa je trećina novca uložena u dionice Dalekovoda, Končara, Zagrebačke banke i IGH. Ostatak nemalog iznosa od oko 70 tisuća kuna, prema Šeremetovim riječima, otišao je za zahvalnice Agrokoru, registraciju tvrtke i javnobilježničke poslove.

Cijeli clanak:
Vaš link

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Vukovarski Vupik, koji je od početka godine u vlasništvu Agrokora, ostvario je polugodišnj
u dobit od 185 milijuna kuna, dok je u istom razdoblju lani tvrtka bila u gubitku 66,47 milijuna kuna.

Nakon preuzimanja Vupika, Agrokor je ukinuo neprofitabilne dijelove poslovanja; klaonicu, tvornicu stočne hrane i maloprodaju, što se privremeno odrazilo na pad prihoda od prodaje sa 48,55 na 41,06 milijuna kuna.

No, pali su i rashodi, sa 107,65 na 83,29 milijuna kuna. U izvještaju koji su dostavili Zagrebačkoj burzi, najavljuju rast prihoda u drugom polugodištu, kad završe proizvodni ciklusi u ratarstvu, vinogradarstvu i voćarstvu.

http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/rekordna-polugodisnja-dobit-vupika/3536/

Better not be at all than not be noble


Vukovarski Vupik, koji je od početka godine u vlasništvu Agrokora, ostvario je polugodišnj
u dobit od 185 milijuna kuna, dok je u istom razdoblju lani tvrtka bila u gubitku 66,47 milijuna kuna.

Nakon preuzimanja Vupika, Agrokor je ukinuo neprofitabilne dijelove poslovanja; klaonicu, tvornicu stočne hrane i maloprodaju, što se privremeno odrazilo na pad prihoda od prodaje sa 48,55 na 41,06 milijuna kuna.

No, pali su i rashodi, sa 107,65 na 83,29 milijuna kuna. U izvještaju koji su dostavili Zagrebačkoj burzi, najavljuju rast prihoda u drugom polugodištu, kad završe proizvodni ciklusi u ratarstvu, vinogradarstvu i voćarstvu.

http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/rekordna-polugodisnja-dobit-vupika/3536/

Malo ga napinješ, ha?

TOP 5 dioničara

23.08.2011. stanje – država prodala još 26kom ( ukupno 46.144 kom)

Better not be at all than not be noble

da li netko ima saznjanja da li to država nekom daja/poklanja (npr. braniteljima) ili prodaje?

Kupuje se Vupik bez puno priče [huh]. Likvidnost se popravlja. Dakle ipak ….hrana i samo hrana [smiley]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


TOP 5 dioničara

23.08.2011. stanje – država prodala još 26kom ( ukupno 46.144 kom)

25.08.2011. REPUBLIKA HRVATSKA – 33kom ( ukupno 46.111 kom)

Better not be at all than not be noble

Članak iz prve polovice 2010.

Vupik postataje lider u poljoprivrednoj proizvodnji

U vukovarski Vupik, tvrtku koju je početkom prošle godine preuzeo Agrokor, u kratkom razdoblju bit će uloženo oko 430 milijuna kuna kroz razne projekte i modernizaciju proizvodnje.

Cilj nam je od Vupika ponovno stvoriti lidera i rekordera u poljoprivrednoj proizvodnji. Agrokorovim preuzimanjem Vupika zatekli smo zapuštenu tvrtku koja je bila u veoma lošem stanju. Svjesni smo da će biti potrebna velika ulaganja i vrijeme da Vupik ponovno postane ono što je nekada bio, ali isto tako i svih prednosti i potencijala koje Vupik ima

Podizanje vinograda

U sklopu planiranih ulaganja u Vupiku bit će izgrađeno deset novih farmi od kojih šest svinjogojskih, dvije adaptirane za mliječnu proizvodnju te po jedna farmu za tov teladi i junadi.

Najavljuju se i ulaganja u navodnjavanje, povrtlarsku proizvodnju, podizanje vinograda i kvalitete vina. Samo 50 milijuna kuna bit će uloženo u sustav na vukovarskom silosu, kod Luke Vukovar, koji će služiti za brzi istovar, utovar i pretovar roba iz brodova i u njih, a s čime će i Vupik, ali i Luka Vukovar, dodatno dobiti na značenju.

http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/vupik-postataje-lider-u-poljoprivrednoj-proizvodnji/3269/

Better not be at all than not be noble



TOP 5 dioničara

23.08.2011. stanje – država prodala još 26kom ( ukupno 46.144 kom)

25.08.2011. REPUBLIKA HRVATSKA – 33kom ( ukupno 46.111 kom)
[/quote]
Država,koliko je meni poznato ne prodaje dionice već ih besplatno dodjeljuje braniteljima i ratnim stradalnicima.
Vi osim toga iznosite stare podatke i mišljenja iz 2010 godine.
Pozdrav




TOP 5 dioničara

23.08.2011. stanje – država prodala još 26kom ( ukupno 46.144 kom)

25.08.2011. REPUBLIKA HRVATSKA – 33kom ( ukupno 46.111 kom)
[/quote]
Država,koliko je meni poznato ne prodaje dionice već ih besplatno dodjeljuje braniteljima i ratnim stradalnicima.
Vi osim toga iznosite stare podatke i mišljenja iz 2010 godine.
Pozdrav
[/quote]

Ako sam u krivu onda se ispričavam.
Nije mi jasno zašto svakdonevno "otpuštaju" desetak komada? Zar nije lakše otpustiti odjednom i staviti lock up perido na dionice?

Iznio sam mišljenja iz 2011 i 2010 na topicu, što sam i prethodno istaknuo u postovima.

Better not be at all than not be noble


Kupuje se Vupik bez puno priče [huh]. Likvidnost se popravlja. Dakle ipak ….hrana i samo hrana [smiley]

da, hrana, samo ne znam tko misli na hranu po ovakvoj vrucini? mora da nije iz nasih krajeva, nego mozda iz Sibira na ugodnih 15C. [wink]

It's a kind of magic

New Report

Close