VPIK (VUPIK d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VPIK (VUPIK d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Pa Vupik ima daleko više zemlje. Više vlastite nego što Belje ima u koncesiji….

pa sta onda..po cemu je to belje precjenjeno? cisto lupetanje.
kao da je samo kolicina zemlje potencijal..belje je vec skoro razvijena firma (da ne pricam o brendu belja koji postoji vec stoljecima) dok je vupik u povojima..ne kazem da nema potencijala. dapace. ako ostane duze na ovim cjenama a belje poraste meni je i vupik jednako zanimljiv. cim je todoricev i u nastajanju i na ovako niskim cjenama jako je zanimljiv.
ali reci da je belje precjenjeno u odnosu na vupik i da ima bolji potencijal je pricanje napamet..
[/quote]
ja to nisam rekao…


Nije precjenjeno.Pisao sam o usporedbi Vupika i Belja.Po meni bi cijena Vupika trebala biti
veća od Belja.
Naravno,obje su potcjenjene.
Pozdrav

o majko mila pa cija je ovo recenica:

"Slažem se da su Belje i Vupik nebo i zemlja jer je Vupik podcjenjen ,a Belje precjenjeno"



Ne pratim u zadnje vrijeme, da li Agrokor još prodaje dionica? To je katastrofa, neznam koju još dionicu prodaje njezin vlasnik. Dokle misli prodavati, ne ulazim prije nego stane? [shocked]

Šta lupetaš, kad je Agrokor prodavao dionice Vupika?! [rolleyes]
[/quote]

Vidjeli smo i komentirali nedavno kad je cijena bila 95-100 kn..prolistaj temu.

Vjerovatno mislite na 233 dionoce od 18.02.!?
Dali se Vi to tu na forumu zahebavate ili sa ovakvim informacijama izlazite potpuno ozbiljni?
Zar zbilja mislite da će Agrokor prodavati dionice Vupika na burzi u paketima po 233 dionice ili mislite da su paketi manji pa je to bilo više njih?! [rolleyes]
Molim da mi iznesete vaše mišljenje što se stvarno"krije" iza ove akcije Agrokora, sad sam stvarno u panici!!! Te 233 dionice su stvarno pokazatelj negativnog trenda, i Agrokor bi se ovim tempom vrlo brzo mogao riješiti Vupika!!! [lol]

Oprostite na sarkazmu s moje strana, nije mi cij provocirati ljude na forumu, ali kad netko "lupeta" jednostavno si ne mogu pomoći. Te dionice o kojima pišete (ako su i otpuštene od strane Agrokora) su sigurno neki zaostatak kod podjele dionica radnicima pa ga se riješava naknadno, prodaja dionica u ovako malim količinama i pisanje o tome mi je blago rečeno LUPETANJE.
Kao sam primjetio vi i kolega Plavi pokušavate srušiti ovu dionicu još malo niže vjerovatno kako bi ju kupili, kolega i ova cijena je za ovu kompaniju diskontna cijena te je pravo vrijeme za kupnju jer ce gledano srednje-dugoročno ovo će bili samo sječanje na propuštenu priliku!

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)

Vidim da se ovdje vodi rasprava dali je bolje Belje ili Vupik!!!
To mi dođe kao da imaš dvoje djece (dečka i curicu) i sad ih uspoređuješ ko je bolji. Oboje su dobri, ali nisu usporedivi.
– Belje oko 2000 zaposlenih, Vupik 400
– Belje obrađuje 25 000 ha zemlje, Vupik 8000
– Belje ima razvijenu preradu polj. proizvoda, Vupik se bavi uglavnom primarnom polj.proizvodnjom
– Belje ima preko 25 profitnih centara (djelatnosti), Vupik 6
– Belje ima 26 velikih farmi (što svinjogojskih što govedarskih), Vupik 10
– Belje je sa restrukturiranjem i inverticijama krenulo 2007 g., a Vupik 2010 g.

Belje je veće, trenutno razvijenije i sa puno većim prihodima (koji se povećavaju), Vupik je manji i trenutno je na početku razvoja.
Kako se i Belje i Vupik još razvijaju smatram da su obje dionice na ovim razinama dobre kupnje!

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)


Vidim da se ovdje vodi rasprava dali je bolje Belje ili Vupik!!!
To mi dođe kao da imaš dvoje djece (dečka i curicu) i sad ih uspoređuješ ko je bolji. Oboje su dobri,

slazem se skroz..za mene su obje dionice i te kakav potencijal i da imam viska love vjerovatno bi dio zavrsio i u vupiku…
samo me bocnulo kad je kolega rekao da je vupik puno bolji potencijal a belje precjenjeno…to smatram daaaaleko od istine sta se tice precjenjenosti posebno…
a i nevidim bas da je vupik bolji potencijal a pogotovo ne da bi se to opisalo recenicom "nebo i zemlja"….mozda se na kraju pokaze da je vupik bolja investicija al trenutno bas ne vidim da je bolji potencijal.



Nije precjenjeno.Pisao sam o usporedbi Vupika i Belja.Po meni bi cijena Vupika trebala biti
veća od Belja.
Naravno,obje su potcjenjene.
Pozdrav

o majko mila pa cija je ovo recenica:

"Slažem se da su Belje i Vupik nebo i zemlja jer je Vupik podcjenjen ,a Belje precjenjeno"

[/quote]
Tu rečenicu vadite iz konteksta.
Radilo se samo o "slikovitom" odgovoru na očitu provokaciju plavog.
Pozdrav

slijedi strmoglavi pad na burzi: http://danas.net.hr/novac/page/2011/03/18/0051006.html


slijedi strmoglavi pad na burzi: http://danas.net.hr/novac/page/2011/03/18/0051006.html

U članku to uopće nije tako napisano.
Osim toga kod ovakvih katastrofa upravo društva koja proizvode krušarice i hranu dobro prolaze.
Pozdrav



slijedi strmoglavi pad na burzi: http://danas.net.hr/novac/page/2011/03/18/0051006.html

U članku to uopće nije tako napisano.
Osim toga kod ovakvih katastrofa upravo društva koja proizvode krušarice i hranu dobro prolaze.
Pozdrav
proizvodnju i transport proizvoda pogone struja i nafta pa je to logičan slijed događaja..provjeren do sada
[/quote]

@kandlice
To bi samo značilo da će cijene krušarica i hrane rasti!Zar ne? Jesti se mora!
Osim toga Libija je proglasila prekid svih vojnih akcija.
Pozdrav

Općina Trpinja na sjednici održanoj početkom ožujka donjela odluku o ne produljenju zakupa za 2000 ha oranice sa Vupokom d.d. Tranutno je preko 100 radnika ratarstva predloženo za otkaz.
Možda je to bio razlog pada dionice!

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)

100 radnika ratarstva manje kao viška radnika ide u prilog budućih bilanci društva.
Pozdrav

New Report

Close