VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako stoje stvari s istiskivanjem malih dioničara?

Jaaaako tesko.
Ako je njihovo sve u top10, treba im jos preko 400.000 dionica. Vidimo da su u top10 usli dionicari sa 6000 i vjerojatno vec na nekom 30-om mjestu se pada ispod 1000 (davno sam imao pregled knjige dionicara). Znaci, prvih 30 imaju mozda 50.000, prvih 100 mozda 80-90.000, prvih 1000 mozda 250-300.000….
Veci je problem sto od onih od 100-tog mjesta pa na nize ne bi mogao kupiti ni sa ponudom od 200Kn jer bi neki cekali 2000kn?! To su oni paketi od 104 komada i neki se zadovolje sa 0vih 9000Kn, a neki bi cekali da kupe stan od tih 104 komada.

Mozda bude neka dokapitalizacija i ponistavanje trezora (ovo bi jako slabo utjecalo), ali opet ne mogu postaviti takvu polugu u dokapitalizaciji da skupe 95%. Mogu jedino sa iskljucivanjem malih dionicara – sto zakon dopusta. Pa bi se onda na kraju dosta tog prelamalo na sudu (prije ili kasnije).



Kako stoje stvari s istiskivanjem malih dioničara?

Jaaaako tesko.
Ako je njihovo sve u top10, treba im jos preko 400.000 dionica. Vidimo da su u top10 usli dionicari sa 6000 i vjerojatno vec na nekom 30-om mjestu se pada ispod 1000 (davno sam imao pregled knjige dionicara). Znaci, prvih 30 imaju mozda 50.000, prvih 100 mozda 80-90.000, prvih 1000 mozda 250-300.000….
Veci je problem sto od onih od 100-tog mjesta pa na nize ne bi mogao kupiti ni sa ponudom od 200Kn jer bi neki cekali 2000kn?! To su oni paketi od 104 komada i neki se zadovolje sa 0vih 9000Kn, a neki bi cekali da kupe stan od tih 104 komada.

Mozda bude neka dokapitalizacija i ponistavanje trezora (ovo bi jako slabo utjecalo), ali opet ne mogu postaviti takvu polugu u dokapitalizaciji da skupe 95%. Mogu jedino sa iskljucivanjem malih dionicara – sto zakon dopusta. Pa bi se onda na kraju dosta tog prelamalo na sudu (prije ili kasnije).

[/quote]

Hvala na odgovoru.

cijena se ipak drži unatoč negativnim napisima


cijena se ipak drži unatoč negativnim napisima

Jesam li nešto propustio? Kakvi napisi?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


cijena se ipak drži unatoč negativnim napisima

?

Može link na neki od tih negativnih napisa?


Ljudi se dogovorili po 89kn.
S obzirom da bivši deveti obično proda na vrhu ovo me baš i ne raduje previše. Onih 12.000 + 1.000 kom. ipak bilo njegovo.

Kako stoje stvari s istiskivanjem malih dioničara?


zar ovo nije poziv na prodaju(negativan napis)



Ljudi se dogovorili po 89kn.
S obzirom da bivši deveti obično proda na vrhu ovo me baš i ne raduje previše. Onih 12.000 + 1.000 kom. ipak bilo njegovo.

Kako stoje stvari s istiskivanjem malih dioničara?


zar ovo nije poziv na prodaju(negativan napis)
[/quote]

Hm ne, ovo je post/mišljenje jednog forumaša.

Ja sam iz tvog posta shvatio da se po novinama neke loše vijesti razvlače.

Navedeni prodavac se oglasio na svom blogu vezano za tu prodaju

daj link

slijedi nam precesija

U komentarima mu je dan nakon stoje bila vidljiva transakcija nemogu sada trazit

post/mišljenje/zapažanje je objavljeno 02.11 ,slijedeći dan je dionica potonula 7%, kao da je zavladala lagana panika


post/mišljenje/zapažanje je objavljeno 02.11 ,slijedeći dan je dionica potonula 7%, kao da je zavladala lagana panika

Pa dotični ima puno sljedbenika, ali i on je čovjek od krvi i mesa, najbolji je primjer PTKM, tu se malo zezno…

Ja sam konkretno i pitao gospodina na blogu da li ima kakvu povlaštenu info, pošto nikakve povlaštene info nije bilo, u potpunosti razumijem zašto je prodao…
S tolikom količinom dionica jednostavno ste osuđeni na drugačije razmisljenje kad su nel9ikvidne dionice u pitanju…
Budimo iskreni, da je isao prodavati onih 12000 što je imao i da nije bilo trezora, danas bi bili na 19kn…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close