VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Postoji mogucnost da tih 12 000 nije od jednog prodavaca tj. s jednog racuna. Ali mislim da to ovdje uopce nije bitno.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Neznam da li kome palo na pamet, ali išao sam baš pogledati što se nudi za ovaj vikend u Valamaru, kao produženi je vikend pa idem pogledati jel ima šta slobodno…

Od 38 destinacija što ih Valamar nudi, slobodnih mjesta ima u samo 4… sve ostalo puno… [emo_zacudjen]
[emo_palacg]
Valamar

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Morat ću vas razočarati.
Sezona je završila i rade samo oni objekti koji zadovoljavaju grupne i kongresne događaje…sve ostalo je zatvoreno.


Morat ću vas razočarati.
Sezona je završila i rade samo oni objekti koji zadovoljavaju grupne i kongresne događaje…sve ostalo je zatvoreno.

Istina, tek sad pogledao što sam napisao… radi samo 6 hotela…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

onda jel prodajete ili čekate još višu razinu?

slijedi nam precesija

Ne kužim što se čudite?
Svake godine ista priča…
Z.V. kupi brdo dionica po X i onda kroz koji mjesec trezor kupi te iste po X+10.

Dam se kladiti da će stanje u SKDD za koji dan potvrditi to što napisah… [emo_smijeh]

zasto trezor placa x+10?
kaj nezna sam kupovat po x?
kakva je to namještaljka i tko kome pogoduje i zašto

slijedi nam precesija

@discover
Mozda trezor ne bi mogao to skupljati po X?


@shefsale

Da, vec je bilo slicnih pretumbacija. I nije samo Z.V. tad bio u igri.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Okanite se teorija glu*osti, jer za dionice trgovane van tržišta je također namira T+3, tako da to nije ni u teoriji moguće…

Sto bi to onda znacilo T+3 izvan trzista? Sto je to T? Potpis ugovora? Ovjera kod biljeznika? Predaja u SKDD? Neki interni SKDD datum?

Procedura je da sklopis ugovor i ovjeris kod biljeznika (samo prodavatelj) i to odneses u SKDD. Za nekih 10 dana (toliko je bilo kada sam zadnji put to radio) dionice se prebace sa racuna prodavatelja na racun kupca. To prebacivanje se obavi istog dana. Tog istog dana registriras dionice sa brokerom i prodas ih.
Na SKDD dnevnim reportima se nece vidjeti ni da si imao ni da si prodao te dionice.

Tu postoji i ova druga opcija da se na neki “skrbnicki” prebace dionice i onda taj skrbnici daje naloge cim mu dionice sjednu. Taj skrbnicki moze konstantno biti na zadnjem mjestu sa nula dionica jer ih tjekom dana sve moze prodati.

Zasto to rade, a ne sa trezorom izravno? Pa pitanje je po kojim se cijenama ti paketi kupuju? 89 kuna? Mozda ih Pero Peric placa 120 preko “ugovora” i onda prodaje Trezoru za 89? Mozda Pero Peric ima konzultantski ugovor sa Epicom, VLHO-m ili nekim trecim? Ili im prodaje slike koje on naslika ili ..? Ukljucite mastu.

Uglavnom, trezor moze i zeli kupovati i onda te dionice ponistiti dok ne dobiju 95% pa naprave istiskivanje manjinskih. Ili jos u medjuvremenu sloziti neku dokapitalizaciju. Medjutim, ovi koji imaju puno (par tisuca komada) ipak zele dobiti i neku premiju za trazenu robu.

Ovo je samo niz pretpostavki koje uopce ne moraju biti tocne.
Unaprijed se zahvaljujem na Nulama. 😉

Danas bi nas mogli obavjestiti da je trezor kupovao.


Danas bi nas mogli obavjestiti da je trezor kupovao.

Mislim da nisu duzni poslati obavijest.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



Danas bi nas mogli obavjestiti da je trezor kupovao.

Mislim da nisu duzni poslati obavijest.
[/quote]
Nisu ali im u posljednje vrijeme nije mrsko istupati u javnosti, prezentirati rezultate i stvarati sliku transparentne kompanije.

New Report

Close