VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zato što nitko neće ponuditi količinu na prodaju. A nema potrebe da za 500 000kn dignu cijenu za 50%

Količina možda dođe s rastom cijene, ali tko će ga znati…
Ima li netko uopće kakvu ideju koliko dioničara je u VLHO i koliki bi otprilike bio free float?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

dioničara preko 4000, a free float vidiš i sam- 10-tak posto

Pa da, možda i je nekih 10%, ali ja nisam nikada vidio ovdje više od kojih 10000, možda 15000 komada ukupno na prodaji… [emo_zacudjen]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Vezano uz free float jedan citat s bloga:

“Kako su rezultati naprosto izvanredni, teško se oteti dojmu su objavljeni ovako rano (među prvima uopće, a još nitko drugi iz Crobexa nije objavio) kako bi privukli pažnju. Pogotovo jer trezori kupuju sve dionice iz vertikale. Uzimajući u obzir i ‘detalje’ kao što su nastupi Uprava na skupštinama, stil i sadržaj naracije u izvješćima Uprave i prominentnost javnog nastupa vodećih osoba kao korifeja hrvatskog turizma, rekao bih da većinski vlasnik, NO i uprava teže tržišnoj valorizaciji vrijednosti u tvrtkama.”

Odnosi se na VLHO,KORF, RIVP.

Ako je to zaista tako a čini se da je, gdje je najlakše ostvariti tržišnu valorizaciju ako ne tamo gdje je najmanji free float.

Što dokupiti, KORF ili VLHO? Ili nijedno 🙂

Nešto s potencijalom delistiranja i preuzimanja.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Što dokupiti, KORF ili VLHO? Ili nijedno 🙂

VLHO ima manji free float i moguće su veći oscilacije, dakle usponi i padovi… Dobra je stvar što padove amortizira trezor, tako da ih praktički ni nema… A KORF, u prvoj kotaciji je, imate sve izvještaje dostupne, free float je puno veći pa je zato i likvidnija te isto tako ima jakog kupca, koji iskreno reć, nije već dugo kupovao…

Najveće je pitanje zapravo, gdje želite biti u lancu, više ili niže?
A lanac vam izgleda ovako:

VLHO – KORF – RIVP – HDBK

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

E dečki moji dečki (ili cure).. Sjećam se kad sam kupovao po 45 i još sam mislio da sam drastično zakasnio jer sam se (ispada nepotrebno) dvoumio kad je cijena bila na 35, u nekimm trenucima i niže.
Kolega kanabis, sjećam se, na kojih 55-60 rekao je da je izašao (naravno istog trena počeo blatiti dionicu (nemojte da moram tražiti u povijesti postova)) i da će on radije pričekati kad opet padne na najmanje 40 (da je trenutno precijenjena, u onom trenutku 55-60 ako me sjećanje ne vara).
Sad su teme naravno drugačije.

Točan odgovor je...



Što dokupiti, KORF ili VLHO? Ili nijedno 🙂

VLHO ima manji free float i moguće su veći oscilacije, dakle usponi i padovi… Dobra je stvar što padove amortizira trezor, tako da ih praktički ni nema… A KORF, u prvoj kotaciji je, imate sve izvještaje dostupne, free float je puno veći pa je zato i likvidnija te isto tako ima jakog kupca, koji iskreno reć, nije već dugo kupovao…

Najveće je pitanje zapravo, gdje želite biti u lancu, više ili niže?
A lanac vam izgleda ovako:

VLHO – KORF – RIVP – HDBK
[/quote]

Hvala na odgovoru. VLHO sam kupovao valjda otkad je na 120 bio pa dokupljivao na 30-35.. KORF nemam a RIVP imam od pradavnih vremena. iskrcao bi se iz ATPL i potražio sreću u turizmu jer brodari će još neko vrijeme biti nasukani. No opet kada vidim ISTT i sr..nja koja se na našoj burzi događaju, prođe me volja..

Eto me na prozivci. Moj izlaz iz vlhoa je 58kn, uz zaradu od 60-70%. Pošto mi je vlho činio velik dio portfelja i više sam nego zadovoljan. Ne mogu reći da sam promašio zaradu, pošto su i drugi turisti u to vrijeme bili dosta nisko i moglo se lijepo ukrcati. No da sam mogao uštediti vremena i proučavanja, mogao sam.

Što je bolja kupnja- vlho ili korf? Po meni vlho, jer mi je draži lovac, nego lovina. I vjerujem da će vlho jednom biti 100% vlasnik korfa.
Vlho je trenutno na cijeni po kojoj nitko ne bi trebao biti u minusu. Ja sam ga kupovao davnih dana, sudjelovao sam i u dokapitalizaciji po 10kn. A veći dio sam kupio nakon objave o delistiranju dionice, ljut na samog sebe jer sam u njemu imao ogromne novce. A dionica se povlaćila sa tržišta.

Trenutno nemam vlho, ni korf, jer smatram da se jedan dio vrijednosti dionice otključao. Iako vjerujem da će većinski vlasnici probati zaštititi svoje ulaganje prije ulaska u eu, te će još malo dignuti letvicu

U Jutarnjem intervju s Eltzom

New Report

Close