VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da, ako "zaboravimo" činjenicu da je to NEkonsolidirano izvješće, dakle bez KORF.

Kolega Lopina, vi ste bili kuhani i pečeni u Lucidusu, zar ste zaboravili kako (prazno) izgleda izvješće "društva matice" bez društava kćeri? [lol]

Nekoliko dana se neko u tišini dokupljuje po 72 kn, treba tako dok je vrijeme!

Certifikat Poslodavac Partner je proveo analizu kvalitete upravljanja ljudskim resursima u vodećim hrvatskim kompanijama i proglasio Top 5 Poslodavaca Partnera za 2011. godinu.

1. mjesto dijele Vipnet i Coca-Cola HBC Hrvatska
3. mjesto ja zauzela tvrtka Microsoft Hrvatska
4. mjesto pripada tvrtki Valamar hoteli i ljetovališta
5. mjesto je osvojila tvrtka Jadran Galenski laboratorij

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Grupa Valamar Adria holding u 2011. je ostvarila prihode od 922,2 milijuna kuna, što je rast od 9,7 posto u odnosu na godinu prije, istaknuli su čelnici tvrtke na današnjem predstavljanju poslovnih rezultata.

Rast prihoda je, kako je rečeno, najvećim dijelom rezultat uspješne turističke sezone. Ukupni rashodi Grupe iznose 948,1 milijun kuna i veći su za 1,2 posto.

Konsolidirani gubitak koji pripada Društvu iznosi 23,8 milijuna kuna (od čega je gubitak od turističke djelatnosti 11,17 milijuna kuna), a uglavnom je ostvaren u Grupi Rivera Adria, prvenstveno zbog gubitka Grupe Dubrovnik-Babin Kuk u iznosu od 32,1 milijun kuna.

U usporedbi sa 2010. porast broja noćenja u 2011. na razini grupacije Valamar iznosio je 5 posto.
Kako je istaknuto na predstavljanju poslovnih rezultata, Valamar Adria holding je u prvom tromjesečju ove godine ostvario konsolidirane prihode u iznosu od 20,15 milijuna kuna, što je rast od sedam posto prema istom razdoblju lani, a ukupni rashodi su povećani 0,5 posto, na 131,4 milijuna kuna.
Predsjednik Uprave Valamar Adria holdinga Georg Eltz kazao je kako su od 2005. do 2012. ukupna ulaganja iznosila 1,2 milijarde kuna u podizanje kvalitete objekata, podizanje kategorije i repozicioniranje na tržištu. Razdoblje najintenzivnijeg ulaganja bilo je od 2007. do 2009. u iznosu od ukupno 850 milijuna kuna.

Eltz je istaknuo i kako u planu imaju daljnja ulaganja kada se u Hrvatskoj stvori pozitivnija ulagačka klima. Treba smanjiti prepreke i probleme koje imamo kao investitori u turizmu da bi dalje ulagali, kazao je.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Čak šest Valamarovih hotela među ‘Top 10 hotela u Hrvatskoj’

Zoover.com, najveći neovisni europski portal za ocjenu kvalitete usluga u turizmu, i ove je godine dodjelio nagrade Zoover Awards 2012 najuspješnijim svjetskim hotelima i kampovima za izvrsnost i kvalitetu usluge temeljem recenzija gostiju.

Na portalu Zoover nalazi se više od 800 tisuća recenzija za više od 200 tisuća hotela, apartmana, kampova i kuća za odmor diljem svijeta te tisuće fotografija hotela i destinacija.

Prema ocjenama posjetitelja ovog portala, čak šest Valamarovih hotela našlo se u uglednom društvu 10 najboljih hotela u Hrvatskoj. To su Valamar Dubrovnik President**** u Dubrovniku, Allegro*** u Rapcu i čak četiri porečka hotela – Valamar Club Tamaris****, Valamar Diamant****, Valamar Crystal**** i Valamar Rubin***.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Eltz je istaknuo i kako u planu imaju daljnja ulaganja kada se u Hrvatskoj stvori pozitivnija ulagačka klima. Treba smanjiti prepreke i probleme koje imamo kao investitori u turizmu da bi dalje ulagali, kazao je.
[/quote]
je li možda rekao kada će poćeti isplaćivati dividendu

Vaš link

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Kakvo je ovo štopanje sa 1 komad, kad je prosječna i dalje 64,70kn

Nije mi jasno kako je uopće moguče kupiti samo 1 komad [shocked]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

moguće je, zavisi koji paket koristite kod brokera


Kakvo je ovo štopanje sa 1 komad, kad je prosječna i dalje 64,70kn

Mislim da nije stopanje. Skine mu jedan komad i ako je dnevni nalog ima lijepi minus u slucaju minimalne naknade pa se kupac nada da ce ovaj prosuti po kupnji.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

ne vjerujem da je to problem.Pa naknada je 0,3% kod većine, a kod nekih je 10kn. S tim da to vjerojatno ni nije dnevni nalog.

New Report

Close