VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kud KORF tu i VLHO..samo ga prati…

A imate li i neki argument za ovakvu tvrdnju ili samo Vaša subjetkivna procjena ?

Naime 70 % dionica Riviere drži Valamar Adria Holding koji je na burzi KORF a ne VLHO.

Knjigovodstvena vrijednost VLHO je 47 kn prema :

http://zse.hr/userdocsimages/financ/VLHO-fin2010-1Y-NotREV-N-HR.pdf

S obzirom da je na MTP i da je ovo staro izvjesce, jel ima netko mozda neku novi informaciju prema kojoj bi VLHO bio isplativa kupnja na 1.7 Book-a ?

Zahvaljujem [kiss]

1.VLHO je vlasnik cca 54% KORF
2.Bugenvilia doo 100% – građevinsko zemljište u gradu Db na području Babin Kuka knjigovodstvene vrijednosti 25,5m HRK, bez duga
3.Puntižela doo 96,44% – po revizorskom izvješću Državnog revizorskog zavoda iz 2004g 242.000m2 zemljišta u naravi kamp. Pozicija u srcu budućeg projekta Brijuni riviera.
4.Valamar hoteli i ljetovalište doo 100% – management kompanija za upravljanje objektima i sadržajima s ugovorima do 2020 godine s tvrtkama Riviera, Babin Kuk, Rabac i Zlatni otok.
5.Valamar turistički projekti doo 100% – management kompanija za vođenje investicijskih projekata s ugovorima u tvrtkama Riviera, Babin Kuk, Rabac i Zlatni otok.
6.Epima doo 100% – management kompanija za upravljanje Dom holdingom…

Ukratko, zbog potencijala…

[kiss]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Valmar vrijedi daleko više nego na prošlom ath-u. I što vam govori taj book iz 90-tih godina?
Nemam više vlho, ali sam u drugim turistima


1.VLHO je vlasnik cca 54% KORF
2.Bugenvilia doo 100% – građevinsko zemljište u gradu Db na području Babin Kuka knjigovodstvene vrijednosti 25,5m HRK, bez duga
3.Puntižela doo 96,44% – po revizorskom izvješću Državnog revizorskog zavoda iz 2004g 242.000m2 zemljišta u naravi kamp. Pozicija u srcu budućeg projekta Brijuni riviera.
4.Valamar hoteli i ljetovalište doo 100% – management kompanija za upravljanje objektima i sadržajima s ugovorima do 2020 godine s tvrtkama Riviera, Babin Kuk, Rabac i Zlatni otok.
5.Valamar turistički projekti doo 100% – management kompanija za vođenje investicijskih projekata s ugovorima u tvrtkama Riviera, Babin Kuk, Rabac i Zlatni otok.
6.Epima doo 100% – management kompanija za upravljanje Dom holdingom…

Ukratko, zbog potencijala…

[kiss]


Ako moze da pomoc, da dodemo do objektivne vrijednosti VLHO – KORF – RIVP….VLHO ima 51% KORF al KORF ima 71% RIVP i 130 M, KOEI, JNAF, INGRA….znaci da VLHO ima samo 36% Riviere…

Uzmite u obzir da VLHO ima manje izdanih dionica od KORFa

Nije bolest sve što boli

Da, ali mi ne mozemo gledati vrijednost RIVP… Pošto je VLHO vlasnik KORFa, s povećanjem vrijednosti RIVP, VLHO ne dobije ništa, jer je on samo neposredno vlasnik RIVP… Znači, ukoliko raste RIVP, raste i vrijednost KORFa, a kada KORF raste, tada raste vrijednost VLHO… Sad još neki tvrde da bi na svakog pojedinačno trebao ići neki diskon, ali o tom-potom…

Zapravo, puno je tu zafrkancije, ali mislim da bi bilo najjednostavnije da radimo paralelu s KORF, jer je za RIVP(da ne spominjem HDBK) prekomplicirano…

Zapravo, prava je stvar kada država konačno da zemljište u koncesiju, tada nastupaju prave stvari…

Ja se sječam da je nakad bilo i neko građevinsko zemljište na Sveticama u Zg, jel zna netko što je s tim?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Valamar: Bit će ovo odlična kongresna godina

http://www.seebiz.eu/valamar-bit-ce-ovo-odlicna-kongresna-godina/ar-31383/

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Uzmite u obzir da VLHO ima manje izdanih dionica od KORFa

Izašlo godišnje izvješće.
Kapital i rezerve 401,720 mil kn
Br. dionica 6.295.636

BV 63,81
Zašto je ovo čudo ovako skupo?Da li je ovo najskuplja dionica na ZSE?

Sto sve posjeduje VLHO je djelomicno gore nabrojano.

Rezerve iz dobiti: 121.757.150. Od toga Rezerve za vlastite dionice: 6.465.905.

Zadrzana dobit: 135.735.252.

Dobit iz 2010. 7.202.926.

Dugorocne obveze 0 [lol]

Kratkorocne obveze 784.728.

Skupo?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Trebalo je pisati dobit iz 2011. 7.202.926.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Trebalo je pisati dobit iz 2011. 7.202.926.

S obzirom na 2010. povečanje je 10 puta, nije loše, ali ni to još nije to…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Trebalo je pisati dobit iz 2011. 7.202.926.

7.202.976:6.295.636=1,14 kn dobit po dionici

p/e=72/1,14=63,16

p/BV=72:63,81=1,13

P/EXP/BV=63,16=63,16 X 1,13 =71,37

Pa ovo je bolesno precijenjeno,naravno ako je izvješće vjerodostojno.
Sve preko 35 kn je skupo u usporedbi sa ostalim turistima.

New Report

Close