VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nego, kazu da na KORF netko minira ponudu. A sta se ovdje minira?! [smiley]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

zanimljivo miniranje. Mislim da je za to bila dovoljna i cijena od 50kn. Mi izgleda vjerno pratimo svoga brata

Nije baš da ponude ima na tim razinama.

Točan odgovor je...

Većini je ulaz iznad 100kn, a free float je mali. Za očekivat je da će značajnije trgovanje biti tek iznad te razine.

na asku iza prvih 10 provirila 100-tka [smiley]

Ja sam lijepo novce propustio zaradit ovdje, kao pretpostavljam i mnogi, kad sam u više navrata prodavao do 40…..

Ipak tješi me činjenica da je jedan "sretnik" 16.12.2010. prodao grofu 17219 komada po 29,60……
tako da je sad lagano ostao zakinut za cca pola milje kuna [shocked] [shocked] [shocked]

I ja sam tog dana u to vrijeme vrebao na bidu, ali pošto je bila dogovorena transakcija, grof me preduhitrio…. [angry]

Na VLHO-u je jako tesko ostvariti neki promet jer je premalo dionica u igri. U prvih 100 su vec paketi sa manje od 1000 dionica. Jako je puno braniteljskih paketa za koje, vjerujem, mnogi ni ne znaju da ih posjeduju. Ako i znaju za njih onda ih zele prodati tek kad mogu dobiti 20-30.000Kn za paket od 100kom.
Ovi koji znaju sto drze u rukama cekaju cijene od 100+ kuna.
Ako grof i kompanjoni budu prodavali posao – onda ce to biti ili prodaja poduzeca koja posjeduju VLHO ili prodaja samog VLHO-a. Tu se moze ponuditi masna premija da skupe jos tih par posto za istiskivanje malih dionicara.
Npr. posjedujem jednu skromnu 4-znamenkastu kolicinu VLHO-a i to cu prodati kad ponude jednu dobru premiju na "realnu" cijenu.
Slicni paketic KORFA ceka potpuni oporavak nase burze (izbori, kraj krize, ulazak u EU…).

Inace, VLHO je vec sada debelo precjenjen u odnosu na KORF, ali tu neke druge okolnosti kroje cijenu. Kao sto rekoh, nedostatak konkretnih kolicina dionica.

bome panika zavladala. U petak nitko nije htio poklopiti 3000komada na 59, a danas su sretni na 54 [lol]


bome panika zavladala. U petak nitko nije htio poklopiti 3000komada na 59, a danas su sretni na 54 [lol]

Ma nek je panike, malo će se očistit ekipa što se skupila oko VLHO u zadnje vrijeme, zapravo, čim vidim neke osobe na temi koju pratim izgubim volju za čitanjem…

A što se tiče samog VLHO-a, samo udio u KORF-u trenutno vrijedi cca 100kn, uostalom nisam ovdje da ikoga uvjeravam, tko zna – zna, tko nezna – ima INGRU i ostale perjanice Hrvatskog gospodarstva…

Lijep pozdrav!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


bome panika zavladala. U petak nitko nije htio poklopiti 3000komada na 59, a danas su sretni na 54 [lol]

Kolega kanabis,

prejasna su Vaša pozdravljanja dionice kad je u Vašem posjedu, a kontriranje kad je prodate i ušli bi ponovo jeftinije.

Bilo bi korisnije davati argumente.

Točan odgovor je...

Kolega duda ne želim drukati na ovoj dionici, jer sam uz nju bio sentimentalno vezan. No moram reći da sam izašao iz nje i da ju ne mislim ponovno nadokupljivati ukoliko ne dođe do značajnog pada (30%). ako vas zanima zašto sam se odlučio na taj potez- stvar koja je prevagnula je bila dokapitalizacija po 10kn.


Kolega duda ne želim drukati na ovoj dionici, jer sam uz nju bio sentimentalno vezan. No moram reći da sam izašao iz nje i da ju ne mislim ponovno nadokupljivati ukoliko ne dođe do značajnog pada (30%). ako vas zanima zašto sam se odlučio na taj potez- stvar koja je prevagnula je bila dokapitalizacija po 10kn.

pa što vas je smetalo u toj dokapitalizaciji?

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

New Report

Close