VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Prema zadnjem konsolidiranom izvješću za 3Q 2010 imaju oko milijardu kn (355 miliona zadržane dobiti, 247 rezerve iz dobiti, 250 na racunu i 165 kratkotrajne financijske imovine), a vjerojatno se nesto zaradilo i tijekom ove sezone…

Evo kolega…

Da samo koliko treba čekat.

;;;;;;;;;; IVANO7 ;;;;;;;;;;;;



Prema zadnjem konsolidiranom izvješću za 3Q 2010 imaju oko milijardu kn (355 miliona zadržane dobiti, 247 rezerve iz dobiti, 250 na racunu i 165 kratkotrajne financijske imovine), a vjerojatno se nesto zaradilo i tijekom ove sezone…

Evo kolega…
[/quote]

Kakve su to gluposti?

Ponajpre, radi se o konsolidovanom izveštaju šta znači da su metodom udela ili drugom metodom i matičnim sredstvima društva keve, pridružena finansijska sredstva ovisnih kompanija, drušatav ćerki.

Zadržana dobit i rezerve iz dobiti su knjigovodstveni termini i oni nemaju nikake veze sa stvarno raspoloživim kešom na računu i nikako ne mogu da se sumarišu sa istim. Daklem, ovaj keš je keš, a kratkotrajnu finansijsku imovinu more štošta da čini, to more da budu instrumenti koji se brzo daju prebacit u keš, bez većih troškova, al mogu da budu i instrumenti (kojekakva potraživanja) do godine dana za koja ne znamo kvalitet i točan keš kvantitet.

Daklem, u najbolju ruku imaju 415 miliona keša i to napominjem KONOLIDOVANO!. Sve ostalo su gluposti i snovidjenja… s time da je samo deo tog keša stvarni keš Valamara, a ostali keš i kvazikeš su pare ovisnih kompanija koje se konsoliduju kroz zbirni izveštaj.

More, svakakih ću gluposti ovde da pročitam…

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...



Prema zadnjem konsolidiranom izvješću za 3Q 2010 imaju oko milijardu kn (355 miliona zadržane dobiti, 247 rezerve iz dobiti, 250 na racunu i 165 kratkotrajne financijske imovine), a vjerojatno se nesto zaradilo i tijekom ove sezone…

Evo kolega…
[/quote]
ako nije problem može link neki da pogledam to

hvala

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/VLHO-fin2009-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Poštovani kolega Fotije, na linku gore je zadnje konsolidirano financijsko izvješće koje su objavili… Ako zbrojite sve stavke meni ispada cca milijardu kn… Pošto vi ne brojite zadržanu dobit od cca. 355 miliona kn (iz koje upravo ERNT isplaćuje većinu ovogodišnje dividende) i rezerve iz dobiti od cca. 247 miliona kn, onda dolazimo do cca 415 miliona kn…

I samo da napomenem na kraju da će konsolidirani izvještaj za 2011. uključivati i KORF (koji u većinskom vlasništvu ima ZLTO, HRBC, RIVP (koja u većinskom vlasništvu ima HDBK), plus dionice JANAF, KOEI te vjerojatno još koji skriveni udjel…), a vi pokušajte izračunati koliko će tada imati zadržane dobiti…

Pošto je njihov investicijski ciklus i okrupnjavanje kapitala gotovo, mislim da nam slijedećih par godina predstoji samo ubiranje casha od turista i dobra dividenda…

Po mom osobnom mišljenju prva dividenda nam slijedi vrlo skoro, jer promjenom vlasti slijedi i uvođenje poreza na kapitalnu dobit i dividendu, a autrijancima zasigurno nije u cilju da kao privatnici financiraju parazite iz državne uprave i farbanje tunela…

Lijep pozdrav!

@legioniar

Predlažem knjigu:
http://www.masmedia.hr/94752.aspx
Morate naučiti čitati financijska izvješća kako biste mogli investirati. Kolega fotije Vas je dobro upozorio na Vaše nerazumijevanje pojmova aktive i pasive.

Poštovani gdine. Lynx najljepše se zahvaljujem na preporuci, s obzirom da priznajem da se ne razumijem najbolje u računovodstvo, ovu knjigu ću zasigurno pročitati kad uhvatim vremena…

Međutim poznavajući elementarnu matematiku izračunao sam da trenutna vrijednost VLHO-a uzimajući u obzir vrijednost vidljive imovine KORF-a (110.59 kn po dionici) što iznosi 44.16 kn po dionici VLHO-a te 137 miliona kn zadržane dobiti same Valamar grupe (21.10 kn po dionici) prema zadnjem izvješću za 2009. ( Vaš link ) dolazimo do vrijednosti od 65.26 kn po dionici.

Uzevši u obzir da Valamar grupa upravlja najvećim biserima hrvatskog turizma (HDBK, RIVP, HRBC, ZLTO), čiji je vlasnik KORF, a VLHO je zajedno s EPIMOM vlasnik 50% KORF-a, mislim da se vlasnicima dionica VLHO-R-A smiješi lijepa budućnost uz mogućnost izdašne dividende uskoro [smiley]


Poštovani gdine. Lynx najljepše se zahvaljujem na preporuci, s obzirom da priznajem da se ne razumijem najbolje u računovodstvo, ovu knjigu ću zasigurno pročitati kad uhvatim vremena…

Međutim poznavajući elementarnu matematiku izračunao sam da trenutna vrijednost VLHO-a uzimajući u obzir vrijednost vidljive imovine KORF-a (110.59 kn po dionici) što iznosi 44.16 kn po dionici VLHO-a te 137 miliona kn zadržane dobiti same Valamar grupe (21.10 kn po dionici) prema zadnjem izvješću za 2009. ( Vaš link ) dolazimo do vrijednosti od 65.26 kn po dionici.

Uzevši u obzir da Valamar grupa upravlja najvećim biserima hrvatskog turizma (HDBK, RIVP, HRBC, ZLTO), čiji je vlasnik KORF, a VLHO je zajedno s EPIMOM vlasnik 50% KORF-a, mislim da se vlasnicima dionica VLHO-R-A smiješi lijepa budućnost uz mogućnost izdašne dividende uskoro [smiley]

Dobro si primjetio,bitno je nekonsolidirano izvješće i tih 137mil. kn zadržane dobiti,to je ostvareno najvećim dijelom 2007 i 2008g,tu i jest ključ vrijednosti valamara.Valamar nosi 137mil. kn zadržane dobiti koju će kad tad isplatiti a to čini 45% današnje tržišne kapitalizacije,to je i odgovor zbog čega je uvijek "nesrazmjer" između cijene korf-a i valamara, ta dodana vrijednost valamara je naknada koju ubire kao društvo za upravljanje.



Poštovani gdine. Lynx najljepše se zahvaljujem na preporuci, s obzirom da priznajem da se ne razumijem najbolje u računovodstvo, ovu knjigu ću zasigurno pročitati kad uhvatim vremena…

Međutim poznavajući elementarnu matematiku izračunao sam da trenutna vrijednost VLHO-a uzimajući u obzir vrijednost vidljive imovine KORF-a (110.59 kn po dionici) što iznosi 44.16 kn po dionici VLHO-a te 137 miliona kn zadržane dobiti same Valamar grupe (21.10 kn po dionici) prema zadnjem izvješću za 2009. ( Vaš link ) dolazimo do vrijednosti od 65.26 kn po dionici.

Uzevši u obzir da Valamar grupa upravlja najvećim biserima hrvatskog turizma (HDBK, RIVP, HRBC, ZLTO), čiji je vlasnik KORF, a VLHO je zajedno s EPIMOM vlasnik 50% KORF-a, mislim da se vlasnicima dionica VLHO-R-A smiješi lijepa budućnost uz mogućnost izdašne dividende uskoro [smiley]

Dobro si primjetio,bitno je nekonsolidirano izvješće i tih 137mil. kn zadržane dobiti,to je ostvareno najvećim dijelom 2007 i 2008g,tu i jest ključ vrijednosti valamara.Valamar nosi 137mil. kn zadržane dobiti koju će kad tad isplatiti a to čini 45% današnje tržišne kapitalizacije,to je i odgovor zbog čega je uvijek "nesrazmjer" između cijene korf-a i valamara, ta dodana vrijednost valamara je naknada koju ubire kao društvo za upravljanje.
[/quote]

Za šta će je isplatiti? Nema tu šanse za dividendu dečaci tako skoro… ne znam na čemu temeljite te optimistične prognose… Jel vama uopšte jasno kakva je ekipa koja je vlasnik i vodi celu tu priču? Pa ima i Adris 2 miliarde na računu pa ih ne isplaćuje… osim u jednom manjem procentu.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Živi bili pa vidjeli!A od čega će isplatiti je stvar tehnike jer je imovina "neograničena" a ako ne isplate dividendu sigurno će nas dobro udati a novome vlasniku će ostaviti zadržanu dobit ali će mu je jako dobro ukalkulirati u prodajnu cijenu.

Ne bi li se u konsolidiranom izvjescu udio manjinskih dionicara u tvrtkama kcerima trebao vidjeti u polju Manjinski interes?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Živi bili pa vidjeli!A od čega će isplatiti je stvar tehnike jer je imovina "neograničena" a ako ne isplate dividendu sigurno će nas dobro udati a novome vlasniku će ostaviti zadržanu dobit ali će mu je jako dobro ukalkulirati u prodajnu cijenu.

Kome bi vas udali i zašta?

Pa celi taj sistem od VLHO pa preko KORF i dalje na RIVP, ZLTO, HRBC, HDBK itd. je kako vidimo vertikalno integrisan… ja mogu zamisliti neku fuziju tog sistema, al zašta bi to sad neko prodao, ne vidim poseban razlog? Ja mislim da je njima lepo i ovako i da su Austrijanci ovde na duge staze… iako uvek je sve na prodaju ako se za robu more postići dobra cena. Medjutoa, meni se ovo vaše skakutanje od navodno enormne dividende, pa do skupe prodaje čini kao da su nekima snovi otrčali znatno ispred realnosti…

Ako akcija odnosno većinski budu dobro upravljali i stvarali novu vrednost i zaradu akcionarima, onda će to da bude dobra priča sa ili bez dividende, ako ne budu odnosno budu pretakali iz šupljeg u prazno i vukli manjinske za nos, onda to neće da bude dobra priča. Sve ostalo su tek kalkulasije i spekulasije bez temelja u historijskim dogadjajima… po načelu, mi nabrusili noževe, pripalili vatru i postavili ražanj… a zec je još daleko, daleko u šumi.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

New Report

Close