VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

za koji dan od korfa više neće biti ništa, a onda slijedi naš bum [wink]

Ne kužim ekipu koja je na prodaji! Gdje im se žuri?

Po burek [tongue]

Only God, Muammar and Libya!

pa sve je tu čudno, prije mjesec dana nitko nije htio po 33, danas bi svi po 40. Ja sam nešto malo trgovao, no većinu ostavljam za kasnije. Malo sam pohlepan i čekam prinos od 80-100%. No mislim da će cijena opet laganini dolje, kako to već kod nas ide [angry]


Ljudi se nadbidavaju na korfu, a ovo nitko ne zeli ni pogledati, a svi znamo da ce Valmar dati zakonski minimum koji je manji od trenutne cijene korfa. Dok je s druge strane ovdje ask supalj ko svicarski sir. [lol]

KORF je uvijek bio skuplji od Valmara za 100kn po dionici..mnogi znaju to cijenit bez obzira na transakcije kojih će biti…

osobno smatram da će cijena VLHO ići jako gore u bližoj budućnost…naime VLHO će dati ponudu za preuzimanje KORFa makar imaju već većinski dio s partnerima…po nekoj psihološkoj osnovi cijena KORFa će rasti eventualno do objave te ponude, nakon toga će past barem kratkotrajno jer će splasnuti interes( makar je i KORF strašno jefin)…međutim pošto VLHO drži i KORF, rastom cijene KORFa rasti će i imovina VLHO što znači da će rast VLHO…isto tako npr. eventualna isplata dividnende KORFa, većinu dobiva VLHO, dakle opet raste vrijednost u bilanci VLHO- raste cijena VLHOa…a de ne govorim sama dobit VLHO koja nema veze s KORFom, opet će cijena rast…ma pogledajet samo zadržanu dobit VLHOa, puni su…kad tad to ide gore
VLHO je bit cijele priče koja kad tada mora doći na svoju cijenu a ovo je smiješna cijena

Napomena: imam dionice VLHO i ovo nije nagovor na kupnju ili na prodaju dionica



Ljudi se nadbidavaju na korfu, a ovo nitko ne zeli ni pogledati, a svi znamo da ce Valmar dati zakonski minimum koji je manji od trenutne cijene korfa. Dok je s druge strane ovdje ask supalj ko svicarski sir. [lol]

KORF je uvijek bio skuplji od Valmara za 100kn po dionici..mnogi znaju to cijenit bez obzira na transakcije kojih će biti…

[/quote]

Ne velim da ste u krivu ali zdravo seljackom logikom gledano korf ima izdanih 7.467.235 dionica dok vlho ima 6.518.282. Ako su drugi vecinski vlasnici prvog i dati ce ponudu za ostatak dionica koja je realna cijena drugog?

Nije bolest sve što boli

Zahvaljujem prodavaču!


ja se nadam da će cijena još dosta više!
meni u izračunu NAV ispada oko 85 kn
korf sam računao sa vrijednošću 110kn. podaci su malo zastarili ali je ukljućena transakcija od neki dan na korfu. možda sredim papire i stavim cijeli izračun kasnije.
ispada mi da je korf na 45/110=41% NAV-a
vlho je na 42/85=49%NAV-a
s tim da ide ponuda za preuzimanje koja će biti pozitivna za vlho. i treba znati da vlho sisa pare iz korf preko epima koja je u vlasništvu vlho.
uglavnom mislim da čemo uhvetiti 50-60 kn za koji dan.

javno priznajem da sam se zaje.o. uhvatili 46 i krenuli tuči po bidu?? precijenio sam hrvatske investitore. a austrijanci uhvatili večinski paket po kikiriki cijeni i sad se čude kako sve to prolazi u tišini… [sad] [cry]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

netko lijepo izlazi iz vlho-a i ulazi u korf

I sto ce tamo?

Nije bolest sve što boli

ne znam, vjerojatno pretpostavljaju da ce korf nastaviti rasti. Ja sam pratio transakcije i kako koja prođe na vlho-u, odma se postavi na korfu

New Report

Close