VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


..po 30kn..?? Neće im biti lako.. da li mi može neko na jednostavan način reći šta se dešava s nama i našim dionicama ako dođe do skviza?

Procjena nezavisnog revizora, osim ako to jebački ne zakamufliraju kroz papirologiju trebali bi očekivat preko 100kn, bilo bi idealno kad bi sad KORF lagano poletio…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Hvala! Dakle čekamo..

Bit ce im gotovo nemoguce skupiti 95% dionica redovnim putem.
VLHO ima oko 6000 dionicara. Pola njih niti ne znaju da imaju te dionice, a i ako znaju onda ce svoj paket od 104 komada prodati tek po cijeni od 20-30.000Kn – sto znaci nikad. U prvih 200 (bez vecinskog dionicara i povezanih drustava) je akumulirano oko 500 do 600 tisuca komada. Vecina njih su svojim novcem kupili te dionice i sumnjam da ce ih prodavati ispod 70Kn. Da su ih htjeli prodati po ovih 25-30Kn onda bi to vec napravili davno.

Medjutim, moze se zakonski dokapitalizacijom doci do zeljenog broja dionica. Prije svega, dokapitalizacijom od npr. novih 10.000.000 dionica (ili koliko im vec treba) po cijeni od 5 Kn ili 1 Kn rezerviranom samo za odabrane. Na taj nacin bi mogli skupiti tih 95% i odmah krenuti u istiskivanje malih dionicara. Mene cak cudi zasto do sada to vec nisu prakticirali. Zakon to dopusta (npr. Magma planira takvu dokapitalizaciju) i pitanje je da li bi Hanfa imala nesto protiv.

Moglo bi tu biti jos kojekakvih akrobacija od ponistavanja trezora pa novog dokupa, dokapitalizacija, "ponuda" za preuzimanje i sl.
Ali, hvala Auctoru koji se potrudio pa vratio ovu dionicu na burzu!

Nije uredu ljude optuživati za nečasne radnje – čine sve po zakonu a na vama je da donesete ispravnu odluku.
Moj stav je ne prodavati a evo razloga zašto.
Mišljenja sam da ova ponuda prvenstveno služi da EPIC preuzme udjele SCAPUS d.o.o. ( vlasnik EPIC ), sa sjedištem u Zagrebu, Miramarska 24, ENITOR d.o.o. ( vlasnik Vicko Ferić ) sa sjedištem u Zagrebu, Miramarska 24, i SATIS d.o.o. ( vlasnik Georg Eltz ) sa sjedištem u Zagrebu, Miramarska 24.
Dakle ovime navedena ekipa rasčišćava odnose između sebe a sam Bog zna kako su to rasčistili.
S druge strane 30 – ak kuna je mizerija – taman za šaku Plivadona – pa je i to znak da im i nije u cilju izbacivanje malih dioničara.
Ako i dođe do pokušaja istiskivanja onda cijena bude višestruko veća od sadašnje.

Jel mozete to malo objasnit, ne razumijem… Kako mislite da rasciste medu sobom kad su SKUPA predali ponudu?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Navodno su već izbrisana parkirališna mjesta u garaži u Miramarskoj navedene trojke! [cool]
Šala-mala.
Smješna situacija – cijena dionice 4 sata parkiranja u Miramarskoj.


Nije uredu ljude optuživati za nečasne radnje – čine sve po zakonu a na vama je da donesete ispravnu odluku.
Moj stav je ne prodavati a evo razloga zašto.
Mišljenja sam da ova ponuda prvenstveno služi da EPIC preuzme udjele SCAPUS d.o.o. ( vlasnik EPIC ), sa sjedištem u Zagrebu, Miramarska 24, ENITOR d.o.o. ( vlasnik Vicko Ferić ) sa sjedištem u Zagrebu, Miramarska 24, i SATIS d.o.o. ( vlasnik Georg Eltz ) sa sjedištem u Zagrebu, Miramarska 24.
Dakle ovime navedena ekipa rasčišćava odnose između sebe a sam Bog zna kako su to rasčistili.
S druge strane 30 – ak kuna je mizerija – taman za šaku Plivadona – pa je i to znak da im i nije u cilju izbacivanje malih dioničara.
Ako i dođe do pokušaja istiskivanja onda cijena bude višestruko veća od sadašnje.

Ako je nešto po zakonu, ne znači da je časno. O nečasnim radnjama ne bih.

Only God, Muammar and Libya!



Nije uredu ljude optuživati za nečasne radnje – čine sve po zakonu a na vama je da donesete ispravnu odluku.
Moj stav je ne prodavati a evo razloga zašto.
Mišljenja sam da ova ponuda prvenstveno služi da EPIC preuzme udjele SCAPUS d.o.o. ( vlasnik EPIC ), sa sjedištem u Zagrebu, Miramarska 24, ENITOR d.o.o. ( vlasnik Vicko Ferić ) sa sjedištem u Zagrebu, Miramarska 24, i SATIS d.o.o. ( vlasnik Georg Eltz ) sa sjedištem u Zagrebu, Miramarska 24.
Dakle ovime navedena ekipa rasčišćava odnose između sebe a sam Bog zna kako su to rasčistili.
S druge strane 30 – ak kuna je mizerija – taman za šaku Plivadona – pa je i to znak da im i nije u cilju izbacivanje malih dioničara.
Ako i dođe do pokušaja istiskivanja onda cijena bude višestruko veća od sadašnje.

Ako je nešto po zakonu, ne znači da je časno. O nečasnim radnjama ne bih.
[/quote]

Slažem se u cjelosti.
Zbog transparentnosti u ovakvim situacijama bi DRŽAVA trebala dati PROTUPONUDU koja bi odražavala realnu vrijednost ciljanog poduzeća. Na taj način bi se zaštitila imovina i Ustavna prava građana.
Ovako ispada da rentanjem par garaža u centru Zagreba možeš otkupiti najzdraviji dio HR gospodarstva – turizam a to je složiti ćemo se tragikomična situacija.

Ja ću 27. malo u šoping pa mi se možda posreći da kupim nešto po ovim cijenam – ako ništa drugo da si osiguram parkiranje u Miramarskoj.


Slažem se u cjelosti.
Zbog transparentnosti u ovakvim situacijama bi DRŽAVA trebala dati PROTUPONUDU koja bi odražavala realnu vrijednost ciljanog poduzeća. Na taj način bi se zaštitila imovina i Ustavna prava građana….

Uh. Ne samo drzava.
Imamo mi dosta revizora, sudskih vjestaka i sl. koji imaju neke minimalne kvalifikacije za procijeniti vrijednost kompanije. Neka oni to procijene pa squeeze out moze ici barem po toj cijeni. Drzavu ne bih volio u blizini, narocito ako bi oni trebali nesto konkretno poduzeti.
Medjutim, mnogi bi se iznenadili sa fer procjenom.
VLHO je holding. Ako bi zbrojili ono sto ima u dionicama itd. dobili bi smijesnu cijenu jer KORF na smijesnim cijenama kao i ostatak portfelja. Medjutim, imamo mi i fine dugorocne obveze pa bi i to dodatno stisnulo vrijednost prema dolje.
Treba sacekati oporavak trzista pa ce i VLHO doci na svoje.

eto stigao je i 27.4. a dionice nema na burzi???(barem je ja ne vidim)
jel može netko pojasnit di je zapelo?

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Ja ju imam na gledalici Abacusa. Ali nema naloga. Za sad.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Vec neko vrijeme mislim to pitat, pa zaboravim…

Uglavnom, na http://www.mojedionice.com book VLHO-a je pao sa 109 na 51 kunu. Jel se nesto zaista dogodilo sto bi smanjilo book ili je to nekakva pogreska "mojedionice.coma".

New Report

Close