VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobrovoljna ponuda?

Jer im ova fora s delistiranjem i nije bas zavrsila kako su ocekivali.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Pa nije dobrovoljna!
Piše da je nastala obveza!

Zbilja mi nije jasno!

Molim nekog iskusnijeg za pomoć?


Dobrovoljna ponuda?

Jer im ova fora s delistiranjem i nije bas zavrsila kako su ocekivali.

zašto nisu jednostavno poništili valamarove dionice i smanjili temeljni kapital, kao što su već napravili?

mene isto zanima zašto je nastala obveza, a zanimljivo će biti vidjeti po kojoj cijeni će vlamar ovo prodati epic-u, ali vjerojatno isto po tih 30-ak kuna

ovo mora biti neka redovna zakonska procedura, inače ne bi imalo smisla….

Pa da…ali koja…opet ćemo naučiti nešto novo!

Nisam čuo da se radilo nešto slično kod profica!

Obveza ponude je nastala jer prvi dioničar sad ima preko 50% glasova. Ima 48,99 dionica od ukupne količine dionica, ali trezorske dionice miruju. Nemaju prava. Tako da se njih izuzima. Na skupštini Epic sad ima 50,7% glasova.

Only God, Muammar and Libya!

Hmm, ili su se povezali pa je iz toga proizašlo. Sad sam pročitao onaj papir. Ne znam točno, trebalo bi pročitat zakon. Kad se stalno nešto mijenja. Budem vidio poslije. A ne bi ovdje začudila ni dobrovoljna ponuda. Jer postoji jedan dio dioničara do koji se može doći jedino slanjem ponude na kućnu adresu ili squeez outom.

Only God, Muammar and Libya!


Obveza ponude je nastala jer prvi dioničar sad ima preko 50% glasova. Ima 48,99 dionica od ukupne količine dionica, ali trezorske dionice miruju. Nemaju prava. Tako da se njih izuzima. Na skupštini Epic sad ima 50,7% glasova.

Kakve to ima veza sa malim dioničarima? [sad]



Obveza ponude je nastala jer prvi dioničar sad ima preko 50% glasova. Ima 48,99 dionica od ukupne količine dionica, ali trezorske dionice miruju. Nemaju prava. Tako da se njih izuzima. Na skupštini Epic sad ima 50,7% glasova.

Kakve to ima veza sa malim dioničarima? [sad]
[/quote]

Kako to mislite? Pa ne može Epic dati selektivnu ponudu, kada se daje ponuda ona se daje za sve dionice koje su na trzistu osim onih u trezoru i onih koje poseduje onaj tko je dao ponudu. Ne mogu oni dati ponudu pa reci vase dionice cemo uzet a od nekog tamo treceg necemo…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.




Obveza ponude je nastala jer prvi dioničar sad ima preko 50% glasova. Ima 48,99 dionica od ukupne količine dionica, ali trezorske dionice miruju. Nemaju prava. Tako da se njih izuzima. Na skupštini Epic sad ima 50,7% glasova.

Kakve to ima veza sa malim dioničarima? [sad]
[/quote]

Kako to mislite? Pa ne može Epic dati selektivnu ponudu, kada se daje ponuda ona se daje za sve dionice koje su na trzistu osim onih u trezoru i onih koje poseduje onaj tko je dao ponudu. Ne mogu oni dati ponudu pa reci vase dionice cemo uzet a od nekog tamo treceg necemo…
[/quote]

Tako je…daje ponudu za sve dioničare! To je njegova zakonska obveza…samo koliko će ponuditi!?
Nadamo se više od onih bijednih 30 kn!

U kojem roku mora podnijeti ponudu? Da ne tražim po netu!

Što može dobrog iz ovoga izać? Ja svoje ne dam ispod 120, ako su 2005te mogli nudit 110, e pa nek mi razjasne po čemu sada 30 (ako i toliko bude).


Obveza ponude je nastala jer prvi dioničar sad ima preko 50% glasova. Ima 48,99 dionica od ukupne količine dionica, ali trezorske dionice miruju. Nemaju prava. Tako da se njih izuzima. Na skupštini Epic sad ima 50,7% glasova.

Nisam siguran da prelazak praga na ovakav nacin obvezuje na javnu ponudu.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



Obveza ponude je nastala jer prvi dioničar sad ima preko 50% glasova. Ima 48,99 dionica od ukupne količine dionica, ali trezorske dionice miruju. Nemaju prava. Tako da se njih izuzima. Na skupštini Epic sad ima 50,7% glasova.

Nisam siguran da prelazak praga na ovakav nacin obvezuje na javnu ponudu.
[/quote]

Koliko ja poznajem zakon(što nije monogo) obavezuje ih cinjenica da djeluju udruženo, činjenica je da ljudi koji su izašli po 30 kn u 12. mjesecu nisu izašli zato što ih je zadovoljilo 30kn, već zato što ih je bilo strah delistiranja dionice, i nemogućnost prodaje osim preko oglasnika…

Nemamo što brinuti, ako ponuda bude dobra prodajemo, ako nebude ništa se ne mjenja…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close