VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hvala na odgovoru!
Znači, u slučaju da ne odlučim prodati, najgore što mi se može dogoditi jest da me, kad skupe dovoljno dionica za "squize out", opet isplate po ovoj cijeni?
Međutim, ako dionice više nisu na službenom tržištu i nakon što prođe rok od dva mjeseca za prodaju po ovoj cijeni, tko onda (govorim teoretski) određuje cijenu dionica, odnosno cijenu koja će se isplatiti ako na jesen ili dogodine dođe do "istiskivanja" malih dioničara? Je li cijena od 29 kuna "zabetonirana" sve do eventualnog ponovnog uvrštenja na burzu ili postoji nekakva promjenjiva cijena bez obzira na to?
Ispričavam se ako sam dosadan, ali ovdje je puno lakše naći informacije, a i imam lijepo iskustvo sa posjetiteljima ovog foruma. Ovo je jedno od rijetkih mjesta ovakve vrste gdje se ljudi međusobno ne vrjeđaju nego si nastoje međusobno pomoći.
Inače, nisam u velikoj dilemi i osim ako netko ne priloži uistinu jak argument, ne mislim ni u ludilu prodati po 29 kn ono što sam prije krize mogao prodati po 140 ili 120 kn. Nijedna dionica, osim Valamaru "sestrinskog" SN holdinga, nije pala tako drastično i sigurno je to rezultat muljanja. A kad se već mulja, nije isključeno ni da nas smuljaju dokraja. No, rekli bi naši stari: "Kad je vrag odnio kravu – neka nosi i tele!" Ako sam već izgubio 80% nek vrag nosi i onih 20%

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder


Hvala na odgovoru!
Znači, u slučaju da ne odlučim prodati, najgore što mi se može dogoditi jest da me, kad skupe dovoljno dionica za "squize out", opet isplate po ovoj cijeni?
Međutim, ako dionice više nisu na službenom tržištu i nakon što prođe rok od dva mjeseca za prodaju po ovoj cijeni, tko onda (govorim teoretski) određuje cijenu dionica, odnosno cijenu koja će se isplatiti ako na jesen ili dogodine dođe do "istiskivanja" malih dioničara? Je li cijena od 29 kuna "zabetonirana" sve do eventualnog ponovnog uvrštenja na burzu ili postoji nekakva promjenjiva cijena bez obzira na to?

Ivan1902 je odgovorio upravo ovo što dodatno pitaš… ja ću samo iskopirati dio njegovog odgovora:
"ako bude squize out, u što sumnjam opet nama dobro jer onda nezavisni revizor prolazi kroz firmu i tu definitivno nebi smjela cijena biti ispod 100kn već debelo vise plus na to bi jos trebala ici neka premija…"

Točno to, ako dođe do istiskivanja onda procijenu firme radi NEZAVIZNI REVIZOR, i koliko on procijeni na to ide još neka PREMIJA(u idealnom slučaju), a Vi ako ne želite ne morate se ni s tim složiti i možete na sud sa njima i tražiti više!

Ako dionica nije na službenom tržištu prodajete kako znate i umijete i po koliko se dogovorite… Umijeće trgovanja [lol]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

evo ja sam spreman kupit određenu količinu. spreman sam ponuditi 20-22kn po dionici ovisno o količini. tj 20 kn za stotinjak ili do 22 kn za veće količine.
ovjera kod javnog bilježnika. troškove jb ja placam.
ponude na private

znam da nije primjereno forumu ali budući da smo ostali bez uređenog tržišta za kupnju i prodaju dionica nadam se da moderatori neće imati ništa protiv ovakve inicjative koja pomaže prodavatelju da proda nelikvidni papir i kupcu da kupi vrijedni papir ispod cijene na obostrano zadovoljstvo.

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Da li netko zna kada će proći prodaja dionica onih koji su glasali na skupštini protiv? Strašno me zanima da li će doći do neke promjene u top 10. mislim prvenstveno na 8. i 9. mjesto?


Da li netko zna kada će proći prodaja dionica onih koji su glasali na skupštini protiv? Strašno me zanima da li će doći do neke promjene u top 10. mislim prvenstveno na 8. i 9. mjesto?

Pa trebalo bi doći do samo promjene samo na Valamarovom računu, sada neznam da li je to vec proknjizeno ili ne, ali ako je, onda to dovoljno govori koliko je ljudi prihvatilo ponudu…

Čini mi se da im malo nije upalilo to što su htjeli, nismo mi Hrvati ni toliko blesavi koliko mi se učinilo na prvi pogled…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Valamar za obnovu Lacrome spreman platiti još 10 milijuna kuna

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=94158

ko tu koga?? [bye]
platili su ali će platiti još ako treba ali su preplatili ali su jako dobri pa će platiti da ovi dobiju neke pare,… [angry]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"


Valamar za obnovu Lacrome spreman platiti još 10 milijuna kuna

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=94158

ko tu koga?? [bye]
platili su ali će platiti još ako treba ali su preplatili ali su jako dobri pa će platiti da ovi dobiju neke pare,… [angry]

Meni je to također čudno – ugovorili ključ u ruke a sada tolika razlika pa će još i isplatiti. A možda im se samo žuri ( hm tko ih to požuruje ) jer im treba čista situacija u Babinu Kuku – vidim da su i nerješene zemljišne odnose s državom riješili tako da je država stekla oko 10% dionica u Babinu Kuku [cool]

Tko nudi 50 kuna za VLHO,odmah prodajem,a ako nema zaiteresiranih čekam 100 kana na malo duži rok,godinu,dvije.

trezor počeo sa otkupom,rajfica prodaje.mislim da oni i moraju po sili zakona.biti će interesantno pratiti prvih 10.

Po kojoj sili zakona? Tko uopce je iza tog skrbnickog da bi morao prodavat?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ma nema te sile zakona jer to 100% nije mirovinac, nego kako saznat po kojoj cijeni je to otislo?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close