VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.mint.hr/default.aspx?id=5493
Krenuli su agresivno u kupnju, nije bez ikakvog razloga…

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Prije svega ne bih htio da ovi moji postovi ispadnu navlakački u bilo kojem smjeru….

Činjenica je da Valamar vrijedi puno više od 40 kn po dionici. I to ne može nitko osporit.

S druge strane u kakvoj državi živimo sve je moguće, tako za one koji oće uzet lovu na ovoj dionici mislim da mogu al će trebati puno muke i vremena.

Sad je na svakom da vagne opciju koja mu je bolja….

Dionicom BCIN-R-A se trguje na MTP-u nakon što je povučena sa uređenog tržišta. Uzeo sam je zato što je relativno likvidna u usporedbi sa ostalima koji kotiraju na platformi. I koje su razlike u odnosu na prije:

Nema većih, može se normalno i kupiti i prodati (istina u posebnom režimu, ali samo zato što nema dovoljnu likvidnost u odnosu na ono što se traži), ali nema fin. izvještaja i to je jedini malo veći minus.

Tako da vrlo vjerojatno samo selimo sa uređenog tržišta na MTP i većina investitora neće primjetiti nikakvu razliku (ionako ne čitaju izvještaje [lol] [lol] )!

Zato, budite pametni!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Nadopuna:

Bit će i izvještaji, obavezan ih je dostavljati onaj koji traži uvrštenje, isto kao i pozive na skupštinu i sve vezano za dividendu.

Znači, apsolutno sve isto samo niža kotacija!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Nadopuna 2:

Ima li netko da ne vjeruje da će Valamar grupa (VLHO-R-A) kotirati na MTP-u iako ima 5351 dioničara (fondovi, Bakić…)?

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

pa evo ja nisam siguran da će bit MTP

Bez obzira na ona dva naloga na 10 i na 20 kn kupnja je jača od prodaje, netko je veoma dobro iskoristio nastalu situaciju… Jel postoji mogučnost da se na skupštini odbije prijedlog uprave da se VLHO prebaci na MTP i ostane na službenom tržištu?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Čemu toliko nervoze..kad koncern MAGNA inače kupac Opela zainteresiran je u ulaganje u domaći turizam–inače je to austrijsko-kanadska firma..pa sami zaključite dali je vrijedno prodaje po sramotno niskoj cijeni [cool]


pa evo ja nisam siguran da će bit MTP

Zasto nisi siguran? Bilo bi lijepo da obrazlozis takvu tvrdnju.

Glede MTP, bacite pogled na Pravila ZSE http://www.zse.hr/default.aspx?id=144

7.3 PRIJAM U TRGOVINU NA MTP
173. Instrumenti mogu biti primljeni u trgovinu na MTP:
1. na Zahtjev:
a. Izdavatelja,
b. Člana,
2. odlukom Burze.

Pa kaze:

178. Nakon prijema u trgovinu dionice na MTP, njima će se početi trgovati u posebnom režimu trgovine.

Mislim da je — osim clanovima — i Valamaru u interesu da im dionica bude u MTP, jer jedino tako mogu ostvariti svoju odluku o 18-mjesecnom otkupu dionica na uredjenom trzistu.

A tko se smatra Članom burze? Jesmo li to mi mali dioničari ili brokerske kuće ili netko treći?

Na MTP ju možeš staviti i sam ( u najgorem slučaju) preko nekog brokera. Trošak je ako se dobro sjećam 3500 kn. Zvao sam Hanfu i pitao za MBTN kad se je tako delistirao. Oni u opće nisu davali "pravičnu naknadu" kad su se delistirali jer ih je tako netko uvrstio bez da ih je išta pitao pa nisu bili ni dužni nadoknaditi to. Ovo je ipak puno ozbiljnija firma i ne daj te se nasanjkati već ako je minus gadan bolje je čekati. Pitaj Boga šta nosi iduća godina. Ili ste svi tako dobri trejderi da će te povratiti gubitak za par dana !?

who dares, wins

http://www.zse.hr/default.aspx?id=144
2 ČLANSTVO

11. Član Burze može postati svako investicijsko društvo i kreditna institucija iz stavka (1) članka 301. ZTK koja ispunjava uvjete propisane propisima Republike Hrvatske i ovim Pravilima.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/340411.html
PRISTUP I TRGOVANJE NA UREĐENOM TRŽIŠTU
Članovi
Članak 301.
(1) Član burze može postati:
1. investicijsko društvo i kreditna institucija sa sjedištem u Republici Hrvatskoj koji su ovlašteni pružati investicijske usluge i obavljati investicijske aktivnosti iz članka 5. stavka 1. točke 2. i/ili 3. ovog Zakona,
2. investicijsko društvo i kreditna institucija iz države članice koji:
– posjeduju odgovarajuće odobrenje za rad izdano od nadležnog tijela matične države članice,
– za koje je Agencija pribavila obavijest nadležnog tijela matične države članice, u skladu sa člancima 145. i 146. ovog Zakona,
3. investicijsko društvo i kreditna institucija iz treće države, koji posjeduju odgovarajuće odobrenje nadležnog regulatornog tijela i udovoljavaju uvjetima istovjetnim uvjetima propisanim ovim Zakonom i zakonom koji uređuje osnivanje i poslovanje kreditnih institucija.
(2) Burza može svojim pravilima propisati da članom burze može postati i osoba koja ispunjava sljedeće uvjete:
1. ima dovoljno dobru reputaciju, odgovarajuće stručno znanje, stručno je osposobljena za trgovanje na uređenom tržištu te je odgovarajuće organizacijski ustrojena, kada je primjereno,
2. ima dovoljno sredstava za aktivnost koju će obavljati, uzimajući u obzir i eventualne financijske aranžmane koje je burza propisala u svrhu namire transakcija.
(3) Burza je dužna dostaviti Agenciji popis članova, redovito obnavljan.

New Report

Close