VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

već sam čuo i čitao izjave kao -nedamo po toj cijeni, ovo je pljačka itd- kad se prodavala ina, pa su na kraju svi popustili i prodali,

molim sve kolege forumaše koji znaju nekog konzultanta ili odvjetnika sa znanjem i iskustvom u zastupanju da ga preporuče

Prema zadnjim podacima iz godišnjeg izvješća dioničara Valamar grupa (VLHO-R-A) ima 5.351!

Tako da gotovo ne postoji mogućnost squeeze outa, a nakon delistiranja će vjerojatno ostati 5000 malih dioničara koji će držati minimalno 10-15% vlasništva u kapitalu.

Bilo bi korektno od uprave da podnese zahtjev za uvrštenje dionice na MTP! A ako oni neće vrlo vjerojatno će podnesti netko drugi.

Pazite, 5000 dioničara nije malo!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Kad smo već kod toga, možda nebi bilo ni tako loše da uzmemo CD iz SKDD-a, mislim da košta nekih 600kn…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ad.4.
Donosi se slijedeca
ODLUKA
o stjecanju vlastitih dionica

Ovlascuje se Uprava Drustva da ovisna o financijskom stanju Drustva stjece vlastite dionice na organiziranam trzistu vrijednosnih papira tijekom razdoblja od 18 mjeseci od dana danosenja ave odluke.
Daje se suglasnost za jednu iii vise kupovina redovnih dionica na ime Drustva (dalje: Dionice) na nacin da najveci ukupni broj dionica kupljenih na temelju ove suglasnosti iznosi do 10% temeljnog kapitala Drustva. Najniza cijena plativa po dionici ne smije iznositi manje od 30% ispod prosjeka trzisne vrijednosti dionice tijekom 30 dana koji neposredno prethode danu kupnje dionica. Najvisa moguca plativa cijena po dionici ne smije premasuje (sic!) 30% iznad prosjeka trzisne vrijednosti dionice tijekom 30 dana koji neposredno prethode danu kupnje dionice. U slucaju da nema trgovanja dionicama Drustva na trzistu tijekom 30 dana koji neposredno prethode danu kupnje dionice, cijena plativa po dionici ne smije iznositi manje od 20,00 Kuna ni vise od 40,00 Kuna.

Prema ovoj odluci, ako bi se krenulo s otkupom dionica od ponedjeljka (12.10.09.), uzimaju se u obzir 2 scenarija:

(1) Ako se dionicama trguje "tijekom 30 dana koji neposredno prethode danu kupnje dionica", otkupna cijena je od 23,03 do 42,77.

(Prosjecna cijena u tih 30 dana (od 2.9. do 1.10.) iznosi 32,90 kn. Od toga dodamo ili oduzmemo 30%, sto daje:
— najvisu mogucu (prema odluci) otkupnu cijenu od 42,77 kn.
— najnizu mogucu otkupnu cijenu od 23,03 kn.)

(2) Ako se dionicama ne trguje "tijekom 30 dana koji neposredno prethode danu kupnje dionica" , otkupna cijene je od 20 do 40 kuna.



a gdje je nestalo onih par kolega koji su prije par dana na ovom forumu drukali da ovo vrijedi 50 kn i više?
očito su sve ovo znali pa su drukali da se lagano istovare…obratite pažnju na postove u zadnjih mjesec dana i par osoba da ih ja sada ne spominjem i ne prozivam.na ovakav dan oni su nekako utihnuli.mislimda su za sve ovo znali

to što se sada događa je upravo iz razloga vrijednosti dionice. pa ne misliš valjda da dionica vrijedi pišljivih 30,00 kn, a dal se netko istovario po 33,20 ili 34,60 jako velika razlika……

ova dionica vrijedi debelo iznad 100,00 kn i zato se ovo i dešava, pa koliko imaš prilika da otkupiš vlastitu kompaniju za 15-ak % njene vrijednosti……

austrijanci igraju prljavo i iskorištavaju priliku koja se pruža jednom u 20 godina, ja ih poptuno razumijem i zato moje dionice dobiti neće, dok ih ne plate FER
[/quote]
ova dionica vrijedi onoliko koliko ju je netko spreman platiti.Na burzi je nitko nije spreman trenutno platiti više od 30tak kuna,a ni uprava očito.a to da ona vrijedi 100 kn to možeš objestiti mačku o rep.

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

ovdje nema puno dilema, ili sad uzmeš 30 kn koliko ti nude ili kasnije prodaješ VLHO preko oglasnika za 10 kn, i to ako se nađe neki kolekcionar.
što reći nego: dečki i cure nasadili su vas ko male majmune…
nije vam neka utjeha, ali biće toga uskoro još na nekim dionicama, treba bježat s ove ZSE što dalje odavde [bye]




a gdje je nestalo onih par kolega koji su prije par dana na ovom forumu drukali da ovo vrijedi 50 kn i više?
očito su sve ovo znali pa su drukali da se lagano istovare…obratite pažnju na postove u zadnjih mjesec dana i par osoba da ih ja sada ne spominjem i ne prozivam.na ovakav dan oni su nekako utihnuli.mislimda su za sve ovo znali

to što se sada događa je upravo iz razloga vrijednosti dionice. pa ne misliš valjda da dionica vrijedi pišljivih 30,00 kn, a dal se netko istovario po 33,20 ili 34,60 jako velika razlika……

ova dionica vrijedi debelo iznad 100,00 kn i zato se ovo i dešava, pa koliko imaš prilika da otkupiš vlastitu kompaniju za 15-ak % njene vrijednosti……

austrijanci igraju prljavo i iskorištavaju priliku koja se pruža jednom u 20 godina, ja ih poptuno razumijem i zato moje dionice dobiti neće, dok ih ne plate FER
[/quote]
ova dionica vrijedi onoliko koliko ju je netko spreman platiti.Na burzi je nitko nije spreman trenutno platiti više od 30tak kuna,a ni uprava očito.a to da ona vrijedi 100 kn to možeš objestiti mačku o rep.
[/quote]

dionica vrijedi onoliko koliko vrijedi firma. to što ti nisi nešto spreman platiti apsolutno nema veze sa njenom vrijednošću.

80% vas forumaša su spekulanti i lovci u mutnom. ja sam investitor i mene trejdanje ne zanima. kupujem udjele u firmama koje vrijede, a valamar vrijedi.

i zato će meni valamar za moj udio platiti koliko valamar vrijedi. vi svi ostali kako želite……

Dana 06.10.2009. godine Uprava trgovackog drustva Valamar grupa dionicko drustvo za razvoj turizma, sa sjedislem u Zagrebu, Miramarska cesta 24, (u daljnjem tekstu: Drustvo) sazvala je
Izvanrednu Glavnu skupstinu

Drustvo neopozivo iZjavljuje da se obvezuje svim dionicarima koji glasuju protiv ove Odluke, otkupiti njihove dionice uz pravicnu naknadu.
Pod pravicnom naknadom smatra se prosjecna cijena dionica ostvarena na Zagrebackoj burzi izracunata kao ponderirani prosjek svih cijena dionica ostvarenih na Zagrebackoj burzi u zadnja tri mjeseca prije dana objave poziva za redovnu Glavnu skupstinu u Narodnim novinama.

Dali je to lapsus…ili će nam zbilja isplatiti naknadu 3 mjeseca prije sazivanja redovne a ne izvanredne glavne skupštine…mislim da to pravno nije korektno…imamo razlog da pobijemo njihovu skupštinu… Inače poziv na glavnu skupštinu je bio 05.05.09….možda se onda cijena treba računati od 05.02.-05.05….
To ti je prijateljski narod koji te želi ostaviti bosa i gola za par kuna…to su najbolji investitori…takvih nam treba što više da nas još malo opljačkaju…

Daje se suglasnost za jednu iii vise kupovina redovnih dioniea na ime Drustva (dalje: Dionee) na nacin da najveCi ukupni broj dioniea kupljenih na temelju ove suglasnosti iznosi do 10% temeljnog kapitala DruStva. Najniza eijena plativa po dioniei ne smije iznositi manje od 30% ispod prosjeka trzisne vrijednosti dioniee tijekom 30 dana koji neposredno prethode danu kupnje dioniea. Najvisa mogu6a plativa cijena po dioniei ne smije premasuje 30% iznad prosjeka trzisne vrijednosti dioniee tijekom 30 dana koji neposredno prethode danu kupnje dioniee. U slucaju da nema trgovanja dionieama Drustva na trzistu tijekom 30 dana koji neposredno prethode danu kupnje dioniee, cijena plativa po dioniei ne smije iznositi manje od 20,00 Kuna ni vise od 40,00 Kuna.
Prema ovome cijena teoretski vrlo brzo može biti i 100 kn…



predlazem da osnujemo udrugu malih dionicara, tako smo jaci, i idemo sa svojim predstavnikom na Glavnu skupstinu, ovu i sve ostale koje budu potrebne da dobijemo fer cijenu

Nema tu jedinstva među malim dioničarima..uvijek je tako bilo..zato su bogati još bogatiji… [bye]
[/quote]

Treba se dogovoriti i zajedno smo puno jaci…



"III. Pod pravicnom naknadom smatra se prosjecna cijena dionica ostvarena na Zagrebackoj burzi izracunata kao ponderirani prosjek svih cijena dionica ostvarenih na Zagrebackoj burzi u zadnja tri mjeseca prije dana objave poziva za redovnu Glavnu skupstinu u Narodnim novinama."

to je njihovo viđenje pravične naknade……to nikako niti po kojem zakonu nije pravična naknada.

inače, danas mi je bio zajeban dan na poslu i onda dođem doma, dočepam se kompa i dočeka me valamarova kurčina…….

ali neće to tako dragi moji austrijanci, zgodno se to vama ukazala prilika iskoristiti ovu krizu za jedan squeeze out….ali moje dionice ćete platiti po fer vrijednosti vaše kompanije.

pa makar se naganjali po sudovima, pa makar u cijelu priču morao angažirati i sudbene instance europske unije.

svi dioničari koji ne žele pocuclati austrijančev falus i žele ustrajati da za svoje dionice dobe fer iznos mogu me kontaktirati na PM za dogovore i kordinaciju daljnjih postupaka prema Valamar grupi d.d.

[/quote]

Slažem se!
Trebamo se ujediniti…i malo poremetiti njihove planove…ako nas ima više od 5000…ipak nešto možemo…
Ajmo svi zajedno i složno!

Slažem se!
Trebamo se ujediniti…i malo poremetiti njihove planove…ako nas ima više od 5000…ipak nešto možemo…
Ajmo svi zajedno i složno!

Najsigurniji put je prisjetiti se i prouciti kako su nastali ti privatizacijski holdinzi. Radilo se o kuponima koje su stradalnici domovinckog rata dobili i mijenjali za udjele u PIFovima. Bilo je kljucno u zakonu da dsrustva koja upravljaju pifovima ne smiju kupovati te udjele od stradalnika da ne bi bilo manipulacija. Svejedno, drustva koja su upravaljala pifoima i njima povezane osobe su na koncu stekel jako puno udjela u pifovima i pretovrila to u holdinge, i to je bio mozda i najveci plijen u tranziciji, mozda i veci od LURE i slicno. Treba nas zanimati kako je uopce nastao Valamar. E kad bi neki novinar to napisao za naslovnicu onda ne bi palo na pamet ovima ‘grofovima’ to otkupljivati sto je jos preostalo po niskim cijenama jer bi se znalo koliki je to skandal. Mislim da bi im bilo u interesu to obaviti po zaista pravicnoj naknadi. I u vezi s time ako stvari ne idu vidjeti cijelu pricu… kako su upravljitelji pifova prodavali udjele u njima npr. expandia (Susman) udjel u Arenaturistu i koliko svi ti ljudi koji su njima upravljali imaju novca sada a koliko su imali onda… jesu li to mozda milioni, deseci miliona ili stotine miliona eura …

Najbitnije je pitanje kako je nastao Valamar kako je postao holding i kako je nastavo iz PIFova!!! I tko je ta ekipa i koliko je stvarno ulozila u to!

ja ću na skupštini predložiti otkup njihovih udjela za 30,00.

200 milja ću prikupiti. ja se uopće ne zajebavam.

odlično. tko bi rekao da se za 200 milja može postati vlasnikom sve te imovine.

New Report

Close