VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

katastrofa je ovo što rade, a slijedit će istu sudbinu KORF, RIVP i ADPL. tako se šuška…kriminal

...povijest se ponavlja...

polako, polako…
jel nije točno da se mora otkupiti po nominali? ili prosječnoj cijeni unazad 3 mjeseca kao kod ine? ima li razlika ako je cijena ispod ili iznad nominale?

dionice su izdane bez nominalnog iznosa, a prosječna cijena u zadnjih tri mjeseca je oko 30 čuna,
baš su nam ga metnuli

Što više razmišljam to mi je manje jasno, a i s obzirom da se još nikada nisam našao u ovakvoj situaciji mi baš i ne pomaže, uglavnom, s obzirom da smo svi mi ”mali” u istim govnima jel ima tko kakvu ideju što nam je činiti sad? što znači ponderirani prosjek?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ako ne prihvatimo ponudu, a dionica je delistirana, cemu se mi mozemo nadati? Kakav je nas status onda?

"III. Pod pravicnom naknadom smatra se prosjecna cijena dionica ostvarena na Zagrebackoj burzi izracunata kao ponderirani prosjek svih cijena dionica ostvarenih na Zagrebackoj burzi u zadnja tri mjeseca prije dana objave poziva za redovnu Glavnu skupstinu u Narodnim novinama."

Prema ovom clanku to bi bilo razdoblje od 6.7.2009. do 1.10.2009. Prosjek u tom razdoblju je 30,11 kn.

"Ovlascuje se Uprava Drustva da ovisna o financijskom stanju Drustva stjece vlastite dionice na organiziranam trzistu vrijednosnih papira tijekom razdoblja od 18 mjeseci od dana danosenja ave odluke."

Ovo bi znacilo da ce oni u sljedecih godinu i pol vrsit otkup tih dionica na burzi u rasponu cijene od 20 do 40 kuna. Najbolje sto mi iz toga mozemo izvuc je da se postavimo na ask po 40 kuna i ne damo jeftinije.

Ima ko kakvih drugih ideja?

Ako se delistiranje dionica izglasa na skupštini dionica može biti delistirana najranije 01. 05. 2010. Čak i nakon toga trgovanje se može normalno nastaviti na MTP tržištu ukoliko netko podnese zahtjev za uvrštenjem na MTP. Manje od cca 30 kuna biti ne može, pa čak i da tržište pada do 01. 12. 2009., što i nije tako loša opcija za ozbiljnije ulagače……
Sada bi bilo jako interesantno da neka treća strana (puna keša) pokaže ozbiljniji interes i počne kupovati npr. po 33-35. E to bi tek bio pravi show……


"III. Pod pravicnom naknadom smatra se prosjecna cijena dionica ostvarena na Zagrebackoj burzi izracunata kao ponderirani prosjek svih cijena dionica ostvarenih na Zagrebackoj burzi u zadnja tri mjeseca prije dana objave poziva za redovnu Glavnu skupstinu u Narodnim novinama."

to je njihovo viđenje pravične naknade……to nikako niti po kojem zakonu nije pravična naknada.

inače, danas mi je bio zajeban dan na poslu i onda dođem doma, dočepam se kompa i dočeka me valamarova kurčina…….

ali neće to tako dragi moji austrijanci, zgodno se to vama ukazala prilika iskoristiti ovu krizu za jedan squeeze out….ali moje dionice ćete platiti po fer vrijednosti vaše kompanije.

pa makar se naganjali po sudovima, pa makar u cijelu priču morao angažirati i sudbene instance europske unije.

svi dioničari koji ne žele pocuclati austrijančev falus i žele ustrajati da za svoje dionice dobe fer iznos mogu me kontaktirati na PM za dogovore i kordinaciju daljnjih postupaka prema Valamar grupi d.d.

prije 4 godine "pravična cijena" im je bila 110,00 kn….

Vaš link

nema jebene teoretske šanse da me naguze za ove dionice, nek mi sve propadnu, ali ja im svoje ne dam za 30,00 kn.

o da, sudit ću se.



"III. Pod pravicnom naknadom smatra se prosjecna cijena dionica ostvarena na Zagrebackoj burzi izracunata kao ponderirani prosjek svih cijena dionica ostvarenih na Zagrebackoj burzi u zadnja tri mjeseca prije dana objave poziva za redovnu Glavnu skupstinu u Narodnim novinama."

to je njihovo viđenje pravične naknade……to nikako niti po kojem zakonu nije pravična naknada.

inače, danas mi je bio zajeban dan na poslu i onda dođem doma, dočepam se kompa i dočeka me valamarova kurčina…….

ali neće to tako dragi moji austrijanci, zgodno se to vama ukazala prilika iskoristiti ovu krizu za jedan squeeze out….ali moje dionice ćete platiti po fer vrijednosti vaše kompanije.

pa makar se naganjali po sudovima, pa makar u cijelu priču morao angažirati i sudbene instance europske unije.

svi dioničari koji ne žele pocuclati austrijančev falus i žele ustrajati da za svoje dionice dobe fer iznos mogu me kontaktirati na PM za dogovore i kordinaciju daljnjih postupaka prema Valamar grupi d.d.

[/quote]

Upotpunosti podržavam inicijativu i 100% sam za, jer da budem iskren računao sam bar 90kn po komadu a sa ovih prosijekom od 30,00 ja sam u gubitku…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

1. Ja im svoje dionice ne prodajem
2. Ne mogu me nasilno izbacit iz vlasničke strukture osim squeeze outom (95%), a ovo to nije
3. Kad trezor skupi dionice (na skupštini ili kupnjom na burzi) oni će ih poništiti (već su to radili, a i najavili su ponovno poništavanje) i tako povaćati vlasnički dio već postojećih dioničara što pozitivno utječe na vrijednost dionice
4. Kod squeeze outa fair vrijednost određuje neovisni revizor a ne ponderirani prosijek na burzi
5. Ovom dionicom će se gotovo sigurno (80-90%) nastaviti trgovati na MTP-u

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


dionice su izdane bez nominalnog iznosa, a prosječna cijena u zadnjih tri mjeseca je oko 30 čuna,
baš su nam ga metnuli

to da su bez nominale napravljeno je prije nekoliko godina kad su se odvajali od SNHO. onda sam se čudio zašto to rade na taj način, ali sad cijela igra napokon dobija smisao! ta bagra je već onda imala delistiranje u planu i kako opljačkati male dioničare!!
hebeš ovu burzu i ovu državu gdje svi deru sirotinju koja je bez ikakve zaštite!! fuj i sramota!!!

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close