VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ne ali se povlacim na kotu 36,5! opet se zelenimo a i ameri bi danas mogli potegnit …

Kaj to znači da si tu samo da plašiš kupce…jer si i ti na kupnju?!

kupci koji odluku op kupnji zasnivaju na našim škrabotinama i za.ebancijama po forumu i trebaju biti uplašeni!
ali nisam tu da plašim nego da razgovaram argumentima i kritički a ne kao neki da neargumentirano drukam.
da na kupnji sam

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Baš je dobro kada te poklope ovako nisko, samo treba biti jako strplji [undecid]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Ne znamo izračunati zaradu od turizma

Svjetska turistička organizacija Hrvatskoj procjenjuje veći iznos od onog koji smo sami izračunali

Iako je poznato da je Hrvatska ostvarila rast turističkih dolazaka te noćenja u odnosu na prošlu godinu, tek se očekuje službena objava financijskih rezultata sezone koju donosi Hrvatska narodna banka. Obzirom na relativno povoljne fizičke pokazatelje koji nisu opravdali crne prognoze, ministar turizma Damir Bajs očekuje da će prihod od turizma u 2009. godini biti veći od sedam milijardi eura, odnosno da će se približiti lanjskom iznosu od 7,4 milijardi eura.

Stručnjaci upozoravaju
Tome u prilog idu i izjave guvernera Hrvatske narodne banke Željka Rohatinskog o tome da se turizam dobro drži. Međutim, upozoravaju analitičari, u Hrvatskoj još ne postoji objektivna metodologija za izračunavanje prihoda od turizma, jer je u prihodovnom dijelu zanemaren udjel domaćih gostiju, koji čine 15 posto od ukupnog broja turista. Štoviše, tvrde sugovornici Poslovnog dnevnika, Hrvatska po svemu sudeći ostvaruje veći prihod od turizma od onog koji se dobiva aktualnim izračunom."Hrvatska tek treba pristupiti profesionalizaciji metodologije za izračun prihoda od turizma, zbog čega niti ne postoji objektivna slika pozicije turističke grane u nacionalnoj ekonomiji. Zanimljivo je da Svjetska turistička organizacija, koja daje procjene prihoda od turizma za zemlje članice, za Hrvatsku procjenjuje veći prihod od onog koji smo mi izračunali. Objektivnija metodologija koja bi se primjenjivala periodično, kao u primjeru Austrije koja izračun vlastitog prihoda daje svake dvije godine, dala bi točniju sliku", pojašnjava Miroslav Dragičević, partner u Horvath Consultingu.

Metode HNB-a
Pod prihodom od turizma u platnoj bilanci, pojašnjavaju u HNB-u, smatra se ukupna potrošnja koju su ostvarili inozemni putnici – turisti za vrijeme boravka u Hrvatskoj. U to je uključen smještaj, hrana i piće, izlasci, zabava, ulaznice za muzeje i druge znamenitosti, najam vozila i plovila, kupovina suvenira i slično. Dakle, na poziciji platne bilance koja se prikazuje kao putovanja-turizam zbrajaju se prihodi od usluga pruženih stranim putnicima i turistima te rashodi koje su domaći putnici imali u inozemstvu, ali ne i koliko su domaći putnici potrošili u Hrvatskoj. "Prihodi koje HNB procjenjuje na temelju platne bilance odnose se samo na odnose s inozemstvom, čemu bi trebalo dodati domaću turističku potrošnju pa postoji mogućnost da prihod bude nešto veći", ističe Neven Ivandić, stručni savjetnik u Institutu za turizam, no navodi kako Hrvatska primjenjuje sve aktualne međunarodne standarde za izračunavanje turističke potrošnje. HNB-ovo Istraživanje o potrošnji inozemnih putnika u Hrvatskoj i domaćih putnika u inozemstvu koje služi pri izračunu primjenjuje se od 1998. godine. "Rezultati istraživanja, koje se zasniva na anketiranju putnika na graničnim prijelazima, kombiniraju se s podacima Ministarstva unutarnjih poslova o ukupnom broju stranih i domaćih putnika, te s podacima o distribuciji stranih putnika prema državama iz priopćenja Statističkog zavoda, te se tako procjenjuju odgovarajuće stavke platne bilance", stoji u pojašnjenju HNB-a koje potpisuje guvernerovasavjetnica za odnose s javnošću Ružica Vuger. U izračun središnje hrvatske banke ne ulazi ni prihod od takozvanih šoping turista te potrošnja od kupnje nekretnina za vrijeme turističkog boravka.

Statistika
Službeni podaci
Prema službenim podacima Ministarstva turizma, prihodi od turizma u prošloj godini iznosili su 7,4 milijarde eura, što je oko deset posto više nego u godini prije. Istodobno, po tim podacima udjel turizma u ukupnom BDP-u u prošloj je godini iznosio 15,7 posto. Objektivnija metodologija te bi brojke mogla izmijeniti, tvrde analitičari.
Izvor: http://www.poslovni.hr/127510.aspx

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Ja čekam da naiđe kakav Luzer kao jutros na Maistri [tongue]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Da li je natko luzer ili nije to se uvijek vidi dan poslije… Nego, evo mene kod Agram brokera, sad ću i ja moc cimat sa kupnjom samo jedne dionice i nabijat je u plus! Ako nista, lijepo je za vidjet! [tongue]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Da li je natko luzer ili nije to se uvijek vidi dan poslije… Nego, evo mene kod Agram brokera, sad ću i ja moc cimat sa kupnjom samo jedne dionice i nabijat je u plus! Ako nista, lijepo je za vidjet! [tongue]

Ali te manipulacije su bezveze…teško je nekog zajebati…

kolega zvonimir vukadin prodao 500 kom! [sad]
nije dobro..

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

a i ovi s pbz investora kupuju ko blesavi…
10 postova na forumu i eto ti ih. kupili 2097 komada [cry]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Pa nego, pusti ti Zvonu na miru i idemo polako drukat, vidiš da funkcionira…

Ujko, jesi ti znao da Valamar ima nekoliko tona zlatnih rezervi, na PM se javi pa cu ti rec gdje su…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Malo gledam K/P i nemogu vjerovat, pa mi bi mogli sa dobrih 500 tisuća kuna bit na 93kn, jedino su malo veći nalozi na 38, 40 i 45kn a niti jedan nije vise od 1306 komada koliki je ovaj zadnji…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Jel’ mozes stavit K/P? Hvala.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close