VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Valamar smanjio temeljni kapital

Valamar grupa je 8. srpnja zaprimila rješenje Trgovačkog suda u Zagrebu od 1. srpnja o upisu smanjenja temeljnog kapitala povlačenjem vlastitih dionica i promjeni odredbi statuta, a temeljem odluke Glavne skupštine o smanjenju temeljnog kapitala na pojednostavljeni način povlačenjem 122.964 vlastite dionice od 18. lipnja.

Kako je priopćeno putem Zagrebačke burze, nakon smanjenja temeljni kapital Valamara iznosi 65,182.820 kuna i podijeljen je na 6,518.282 redovne dionice na ime, bez nominalnog iznosa od kojih svaka daje pravo na jedan glas. Obzirom na provedeno smanjenje, Valamar ima ukupno 222.646 vlastitih dionica što predstavlja 3,4 posto temeljnog kapitala. Provedba u Središnjem klirinškom depozitarnom društvu je u tijeku, zaključuje se obavijesti.

who dares, wins


Valamar smanjio temeljni kapital

Valamar grupa je 8. srpnja zaprimila rješenje Trgovačkog suda u Zagrebu od 1. srpnja o upisu smanjenja temeljnog kapitala povlačenjem vlastitih dionica i promjeni odredbi statuta, a temeljem odluke Glavne skupštine o smanjenju temeljnog kapitala na pojednostavljeni način povlačenjem 122.964 vlastite dionice od 18. lipnja.

Kako je priopćeno putem Zagrebačke burze, nakon smanjenja temeljni kapital Valamara iznosi 65,182.820 kuna i podijeljen je na 6,518.282 redovne dionice na ime, bez nominalnog iznosa od kojih svaka daje pravo na jedan glas. Obzirom na provedeno smanjenje, Valamar ima ukupno 222.646 vlastitih dionica što predstavlja 3,4 posto temeljnog kapitala. Provedba u Središnjem klirinškom depozitarnom društvu je u tijeku, zaključuje se obavijesti.

Znači, naše dionice više vrijede…ali burza još nije reagirala…

naše dionice vrijede isto kao i prije. bile u vlasnistvu firme ili ponistene tebi isto. što očito ne misli gopodin koji ju je danas skoro stjerao u negativnu blokadu [shocked] i to kad cijelo tržiste raste. mozda se zuri ukrcati u ht vlakic [lol]
a bas danas objavljeno u glasu istre da vlho ima popunjenost preko 90% najvise od velikih u istri.
mislim da netko od uprave još ne zeli da idemo gore. samo mi je zao sto nisam bio na bidu kad se nesretni dogadjaj zbio. [cry]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"


naše dionice vrijede isto kao i prije. bile u vlasnistvu firme ili ponistene tebi isto. što očito ne misli gopodin koji ju je danas skoro stjerao u negativnu blokadu [shocked] i to kad cijelo tržiste raste. mozda se zuri ukrcati u ht vlakic [lol]
a bas danas objavljeno u glasu istre da vlho ima popunjenost preko 90% najvise od velikih u istri.
mislim da netko od uprave još ne zeli da idemo gore. samo mi je zao sto nisam bio na bidu kad se nesretni dogadjaj zbio. [cry]

Naše dionice vrijede više…jer na se firma dijeli na manji broj dionica…firmaj e teoretski mogla prodati dionice na burzi i jako spustiti cijenu…

Ali meni je više zanimljivo da cijela firma trenutno na burzi vrijedi cca. 170 milijuna kuna ili 23 milijuna eura…pa više vrijedi jedan solidan hotel na jadranu…a Valmar upravalja:

22 hotela
8 apartmanskih kompleksa
9 kampova,
s ukupno 39.000 postelja, od toga ih je oko 16.000 u hotelima i apartmanima.

Navedeni kapaciteti predstavljaju oko 10% kategoriziranih kapaciteta Hrvatske i čine najveći turistički portfelj pod upravljanjem jedne tvrtke.

Valamar je ujedno i prvi hrvatski hotelski brend, a predstavlja kombinaciju međunarodna standarda kvalitete usluge, mediteranskog gastronomskog užitka i elemenata hrvatskog gostoprimstva.

Tu se zbilja vrijedi dugoročno pozicionirati…ja lagno dokupljujem…ma nek padne i na 20…bolje za mene…


Valamar smanjio temeljni kapital

Valamar grupa je 8. srpnja zaprimila rješenje Trgovačkog suda u Zagrebu od 1. srpnja o upisu smanjenja temeljnog kapitala povlačenjem vlastitih dionica i promjeni odredbi statuta, a temeljem odluke Glavne skupštine o smanjenju temeljnog kapitala na pojednostavljeni način povlačenjem 122.964 vlastite dionice od 18. lipnja.

Kako je priopćeno putem Zagrebačke burze, nakon smanjenja temeljni kapital Valamara iznosi 65,182.820 kuna i podijeljen je na 6,518.282 redovne dionice na ime, bez nominalnog iznosa od kojih svaka daje pravo na jedan glas. Obzirom na provedeno smanjenje, Valamar ima ukupno 222.646 vlastitih dionica što predstavlja 3,4 posto temeljnog kapitala. Provedba u Središnjem klirinškom depozitarnom društvu je u tijeku, zaključuje se obavijesti.

A zakaj su oni to proveli…možda zato da prva tri igrača imaju više od 75% dionica…i da mogu delistirati firmu z burze sad kad je tako niska cijena…
Mislim da bi tu fondovi trebali odigrati igru i dići ponderirani prosjek zadnja 3 mjeseca na minimalno 50-60 kuna…jer u protivnom ćemo dobiti za ovu dionicu 28-29 kn…što se svi slažemo da je premalo…

75% su imali i prije. A za istiskivanje malih dioničara ako na to misliš im treba 95%.

Only God, Muammar and Libya!


75% su imali i prije. A za istiskivanje malih dioničara ako na to misliš im treba 95%.

Nisu imali prije…jer se trezor ne računa…pa da, za istiskivanje treba 95%…ali za delistiranje s burze je dosta 75%…a ti možeš svoje dionice zadržati..ili prodati po prosječnoj cijeni zadnja 3 mjeseca…ali ako zadržiš…kome ćeš prodati…mrtvi kapital do dobre prilike…ili da to ostavim unucima…

A gdje si pronašao da prva 3 djeluju zajednički? I što je s Enitorom?
Gdje si pronašao to s tih 75% za delistiranje? Iako sad ovi pravilnici to sve nešto mijenjaju. [huh]
I kako će prikupit onda 100% ako se delistiraju. Pretpostavljam da im je cilj imat 100%. Ja mislim da im delistiranje nije u planu. Prije da će prikupit 95% i provest istiskivanje, ali i za to se još oni međusobno moraju spojit.

Only God, Muammar and Libya!

Našao sam sad ovo o 75%. To ide od 20. srpnja ovim novim pravilnikom.

Only God, Muammar and Libya!


Našao sam sad ovo o 75%. To ide od 20. srpnja ovim novim pravilnikom.

Tako je…i zbilja postoji mogućnost da delistiraju firmu na burzi…ja im sigurno nedam moje dionice po 28-29 kn…
Radije čuvam za unuke…Hoteli, zemljišta, kampovi…vrijede par stotinamilijuna eura…a ne 23 milijuna koliko trenutno vrijedi cijela firma…smiješno…oni bi za malo love htjeli ovo dobiti…ali neće ići…ne i NE…
Zato bi trebali fondovi međusobnom trgovinom dići prosjek…jer će i oni nadrapati…odnosno ispasti jeftino van…
A sigurno nije ni Bakić lud…da ima da te dionice po toj cijeni…

Što nebi trebali ako se dokaže da djeluju zajednički odmah predati ponudu za preuzimanje? HANFA je tako stisnula one na KMSK…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Što nebi trebali ako se dokaže da djeluju zajednički odmah predati ponudu za preuzimanje? HANFA je tako stisnula one na KMSK…

Teško je to dokazati…ali vrijednost cijele firme od 23 milje eura je smiješna…bar meni…
Kerum u Splitu za 1000 kvadrati zemljišta mora dati 10 milja eura…pa to je pola vlho…

New Report

Close