VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa sta? dat ce joj otkaz i to je to! ova ekipa ne dozvoljava gubitak novaca. pa nije ovo ina [lol]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Ovdje se zbilja vodi bitka za svaku lipu…
Kupnja
28,27 333
28,26 946
28,25 500
28,22 50
28,19 1000
28,17 148
28,15 500
28,11 187
28,10 600
27,00 1000
Prodaja
31,00 148
31,30 45
32,00 120
32,18 52
32,19 347
32,22 313
32,25 30
32,78 500
34,00 388
34,26 313

Tko će potegnuti jako po kupnji ili prodaji…pitanje je sad…

jako po kupnji nece. moze uletiti još kojih 10x dionica. po kupnji bi mogli jako jer se trziste okrece, austrijanci luduju na atx-u,…pitanje samo oce li se prelit kod nas danas ili u petak. meni je zao sto nemam parica da pokupim ovu sicu do 34kn

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Jel ima tko da je sa mora pa da prenese jel ima to turista ili ne, ja sam iz ZG i moram priznat da ih je ZG pun, pogotovo kineza ili japanaca, izgledaju mi isto… Steta da VLHO nema hotela u ZG…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

uglavnoj je sve puno!
probaj na njihovoj stranici naci smjestaj za 4 osobe u 2 sobe. to ti je dobar pokazatelj ja ga koristim za svoja njuskanja. [tongue]
http://www.valamar.com/hr/smjestaj
ova tvrtka je tvornica novca i ko to prije shvati moze imati godisnji povrat od 100% na kapital

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"


uglavnoj je sve puno!
probaj na njihovoj stranici naci smjestaj za 4 osobe u 2 sobe. to ti je dobar pokazatelj ja ga koristim za svoja njuskanja. [tongue]
http://www.valamar.com/hr/smjestaj
ova tvrtka je tvornica novca i ko to prije shvati moze imati godisnji povrat od 100% na kapital

Meni je 100% malo u slijedećih godinu dana…to bi morali ići ipak malo dalje…


Jel ima tko da je sa mora pa da prenese jel ima to turista ili ne, ja sam iz ZG i moram priznat da ih je ZG pun, pogotovo kineza ili japanaca, izgledaju mi isto… Steta da VLHO nema hotela u ZG…

trogir je kao šibica, sinoć sam tražio0 mjesto u restoranu, sve puno.
jela i pića u izobilju, jedino slabo se kupuju razne zezalice, kineske uvezene igračke-
činilo mi se da je sve dupke puno.

dan je pametniji od noći

Ma Trogir ti je kao uvijek kao šibica, jer je mali 🙂 Odi na Čiovo na plažu u Okruku pa mi onda javi!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


uglavnoj je sve puno!
probaj na njihovoj stranici naci smjestaj za 4 osobe u 2 sobe. to ti je dobar pokazatelj ja ga koristim za svoja njuskanja. [tongue]
http://www.valamar.com/hr/smjestaj
ova tvrtka je tvornica novca i ko to prije shvati moze imati godisnji povrat od 100% na kapital

100 %?, koliko dugo? :rotfl:, dugoročno, investitor u neku dionicu ne može ostvariti bitno viši (maksimalno par postotaka) povrat na svoje ulaganje nego je prosječni povrat na kapital (ROE) dotičnog poduzeća u tom dugoročnom razdoblju "bez obzira" koliko jeftino kupio.

Koliki misliš da će VLHO imati prosječni ROE u "narednom dugoročnom razdoblju", recimo narednih 20 godina, koliki će biti prosječni ROE ovog holdinga kroz taj period? (obzirom da kupuješ za četvrt book-a, recimo otprilike da to znači da možeš na račun toga kroz narednih 20 godina očekivati oko 7 % veći povrat na svoju investiciju nego li je stvarni ROE poduzeća čiju si dionicu kupio).

Dakle koliki se ROE očekuje ovdje u budućnosti? Kada je firma nije zadužena u budućnosti se može očekivati i povećanje ROE-a eventualnim budućim korištenjem financijske poluge koja se još ne koristi…

Kroz neko kratko razdoblje vam prividno povrat može povećati i činjenica eventualnog "povećanja payout-a" što se tiče dividendi.

Kroz najkraće razdoblje (par godina) uistinu, imate pravo, samo "prilagođavanje cijene fundamentima" može donijeti neki izvanredno veliki prinos… ali kada to prođe, na dalje nije moguće ostvarivati prinose veće nego li je ROE poduzeća. Treba povećavati ROE – to je jedini put.

Kada bi dug bio manji, tada bi i meni ovakvi P/S i P/B u kombinaciji – izgledali zanimljivo, priznajem.

Ja bih recimo ovdje bio vrlo samopouzdan kao 51 % vlasnik, ali kao manjinski… malo sam manje siguran. što ja znam što će i kako će oni raditi, ovo može ispasti na dobro a i ne mora – po meni jedna od rizičnijih dionica (ali kao i uvijek u takvim slučajevima: ne isključuje se mogućnost dobre zarade – osobne biram malo sigurnije stvari)

@Lynx!
Uglavnom se slažem s tobom. dionica jeste rizicna ali zato toliko kosta. Prosjek ROE za zadnje 4 godine je 3,88. Ono što me ovdje najviše intrigira je "prilagođavanje cijene fundamentima" za koje mislim da ce se odigrati u manje od 5 godina. A to tada nije 7% vec 30% godišnje. plus ROE. izvrsno!

inace mislim da je vrlo malo investitora koji imaju horizont od 20 godina. ako si taj-svaka cast. ja cu dionicu ladno prodat kad zaradim svoj target ukoliko bude bilo drugih prilika za kupit povoljnije. do tada smatram da ova podcijenjenost naprosto vrišti i poprilicno sam siguran da ce ovo za manje od godine biti preko 60kn. meni dosta. cekaj da se pocne o turizmu pisati u pozitivnom tonu pa neka se privatizira neka od hotelskih kuca (upravo ide natjecaj) pa se vidi prava cijena kvalitetnog hotela na jadranu i kad prestane panika kod malih…

sto se tice dugovanja mislim da ovdje treba gledati nekonsolidirano izvjesce u kojem je firma duzna manje od milion kuna. a koliko ono dobije od korfa godisnje za upravljanje? inace dividenda se isplacuje iz nekonsolidirane dobiti!!
koliki je ROE nekonsolidirani?

sto se tice manjinskih vlasnika svi mi ovdje smo manjinski vlasnici u svim dionicama koje posjedujemo. sumnjam da imamo forumasa koji je makar u top 10 u bilo kojoj dionici ako iskljucimo ovu ekipu iz fondova sto pisu. svugdje je rizik pljackanja malih prisutan. priznajem da je u ovako netranspanentnoj dionici sa ovakvom pozadinskom pricom rizik veci ali kao sto rekoh ne bih si mogao oprostiti da ne kupim krevet na jadranu za ispod 1000€ pa makar ostao bez i jedne kune a nadam se da necu [smiley]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

sto se tice manjinskih vlasnika svi mi ovdje smo manjinski vlasnici u svim dionicama koje posjedujemo. sumnjam da imamo forumasa koji je makar u top 10 u bilo kojoj dionici ako iskljucimo ovu ekipu iz fondova sto pisu. svugdje je rizik pljackanja malih prisutan. priznajem da je u ovako netranspanentnoj dionici sa ovakvom pozadinskom pricom rizik veci ali kao sto rekoh ne bih si mogao oprostiti da ne kupim krevet na jadranu za ispod 1000€ pa makar ostao bez i jedne kune a nadam se da necu [smiley]

o cemu je rijec ako nije problem???

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

usporedi korf snho vlho rivp vlasnicke strukture i fin izvjestaje…prouci sto je objevljeno zadnjih par godina i prati tijek novca. i otvorit ce ti se… [wink]
salim se! ako ne znas ne kupuj. meni se ne da pisati.

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

New Report

Close