VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Upozorio sam vas na Talijane ……
Sada gledajte kako će isisati dobit Lenca, za početak, a valja vratiti novac od kupnje dionica….

Talijani su maheri za izvlačenje novca…na dividendu moraju platiti porez…imaju oni druge metode izvlačenja dobiti…kao npr kroz kupovinu dionica matične tvrtke kojoj su oni vlasnici itd…nšto slično je kofola napravila sa rednskom u Sloveniji…a i HT je kupovao obveznice DT-a itd…

@Grga

rekao si ti nama isto i za PEVEC da je to ekipa s kojom mozemo samo izgubiti i bio si u krivu.
Za LEDO si govorio da je to nelosa investicija pa evo izgleda da ste sve izgubili.
Za PODR su govorio da nema nista od nje dok god je HDZ tu, ali evo izgleda PODR ide super.
itd…


Upozorio sam vas na Talijane ……
Sada gledajte kako će isisati dobit Lenca, za početak, a valja vratiti novac od kupnje dionica….

pa čuj, samo sa onom zadržanom dobiti, od 37 mil. kn ako se ne varam … po 9 kn koliko su već platili dionice… već su 4 mil. komada dobili free ili oko 30% Lenca 🙂 ,, genijalno , svaka čast !! ne moraju ni izvlačiti lovu i zahebavati se, jedino da ne plaćaju porez ovdje i financirati HR, šta je moguće

za koju godinu, ako ugovore par dobrih poslova, a ne vidim zašto nebi, isplatili su kompletnu investiciju !!!!



@Grga

rekao si ti nama isto i za PEVEC da je to ekipa s kojom mozemo samo izgubiti i bio si u krivu.
Za LEDO si govorio da je to nelosa investicija pa evo izgleda da ste sve izgubili.
Za PODR su govorio da nema nista od nje dok god je HDZ tu, ali evo izgleda PODR ide super.
itd…


Dajte držite se istine. Za Pevec nikada ništa nisam komentirao jer pojma nemam niti me zanimao, za PODR sam navijao kao vi, a LEDO je uzrok moga izlaska s burze jer sam vjerovao da će institucije ipak nas kraju pozitivno rješenje donijeti. Sve izmišljate i nema potrebe da sada ovdje ljude navlačite time. Talijani su prepoznatljivi kao i svaki narod za sebe, da li se oni zovu Palumbo ili Cosa Nostra je pitanje samo imena, jer cijela državna administracija Italije pa tako i sve javno mijenje Italije je u službi stvarne Vlade Italije ili kako je na filmovima zovu mafije. Razlika između mafije i Vlade u Italiji što se prvi biraju zaslugom, a drugi javnim izborima, jedni bez drugih ne mogu postajati i od doma Rimskoga carstva je tako .

Uskoro će objava rezultata javne ponude, pa ćemo vidjeti da li stvarno imaju preko 80%

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Viktor-Lenac-ima-novog-apsolutnog-vlasnika.-Prvi-potez-mu-je-bio-ostavljanje-dividende-skveru

Gdje je sad onaj tko mi je dobacio da se mozda bojim da ce mi “cijena pobjeci”, jer sam primijetio da je nekakav propuh nastao na bidu nakon isteka roka za prihvacanje ponude……?

E, ljudi moji…..vi kao da ne znate u kojoj zemlji trgujete, pa zamjerate meni i MF-ovima što uzimamo za tzv.”burek”…….samo sto je meni taj burek bio lijepih 20k kuna zarade (i to bez ikakve sekiracije), a da ne govorim koliko je bio mirovincima……

kolega kvart99 ako se ovaj vaš post odnosi na mene.. tu sam nisam nigdje otišao.. ne znam zašto svatko mora znati vašu cash poziciju i koliko ste zaradili.. inače uvijek gubite pa sad napokon da objavite dobitak? ako imate tako veliku averziju prema riziku možda dionice nisu za vas.. ne razumijem zašto ta vaša taktika treba biti dizana u nebesa..

Neka svatko ulaze svoj novac onako kako misli da je najpametnije.

Ja sam svoju lekciju iz rizičnog ulaganja naučio u ovih 10 godina koliko sam na ZSE i ne bih tu priču ponavljao…….nemam dovoljno preostalog vremena u zivotu da se s time zamaram.

A dok god su kamate na banci ovako mizerne ne znam kako bi itko razuman mogao biti protiv uzimanja sitnog postotka svako malo, ako se vec otvoreno nudi……

ljudi, ja ne znam jel sam ja jedini normalan ovdje ili pak jedini _lud?
pa prirodno je da društvo, ako se želi razvijati, ima privatnog većinskog vlasnika
nije Ante nego Antonio, jedina razlika i što sad?

ovaj Agrokor je skroz ljude zeznuo, zamračio i pamet i mogućnost rasuđivanja..
ako hoćete mirovinca pa ima firmi, odite u PODR i ATGR
jer normalna situacija je kad se čuje da se društvo prodaje skok cijene dionice koje se preuzima i eventualno pad cijene dionice ponuđača (jer mora angažirati kapital)

ali u nas naravno sve naopako

@accountant

Izgleda da su vecina ovdje mazohisti. Ovo s Lencem koji dobro radi i ima privatnog vlasnika ne valja. Ali je zato dobar Uljanik koji nista ne radi i svaki mjesec trazi isplatu placa na teret poreznih obveznika.

ma baš, bauk kruži Martinščicom, bauk kapitalizma 🙂

ne tvrdim da će cijena rasti, bar dok se ne iskristalizira do kraja preuzimanje
pa ide FI za prvih devet
a onda možemo dalje s talijanskim vlasnicima to je sad jasno

New Report

Close