VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Može li mi netko dati info kako se prijaviti za ovu naknadnu skupštinu i koji je rok? Hvala.


Može li mi netko dati info kako se prijaviti za ovu naknadnu skupštinu i koji je rok? Hvala.

Mislim da se ne možeš prijaviti jer su prijave za tu skupštinu završene. Radi se o alternativnom terminu neodržane skupštine, a ne novoj skupštini.

No, najbolje je pitati u samom Lencu:
UPRAVA
T: + 385 51 405 300
E: ured.uprave@lenac.hr



Kako ne bi bila fer ponuda za dionicu koja je zaradila prosle godine 2 kune po dionici, toliko je fer kao i cijena stana koji kupis za 10 000 eura , a rentas ga za 150 eura mjesecno, sad jbg sto jevzaoravo isti stan 50 000 eura, to mi bas i nije fer

Ne mozes samo jednu godinu gledat koliko je zaradila firma pogotovo uzest najbolju godinu ikad za neku smisleniju valuaciju treba gledat naki duzi rok i buduce projekcije dobiti to mi niti malo nema smisla se bazirat samo na prosloj godini.

Po tvojoj racunici to je kao da uzmes stan za 10000 rentas za 150e i sad od ove godine ga odjednom rentas za 10e onda racunica nije vise tako jednostavna.
[/quote]
Upravo iz toga razloga ja kao dionicar trazim 20 000 eura, a oni daju 10 000, a kada bi se nastavila transparentnost prema dionicarima ne bih VLEN uopce ni prodavao, iskreno strah me ovdje mutnih radnji , to je glavni problem

E bas bi bilo super da nitko ne proda Talijanima, e onda bi u kod njih nastala panika.
Ne mogu srusiti dionicu ispod 9kn jer je mirovinci podupiru…, a ako zele preuzeti morali bi vise dati.

Idealno bi bilo da im nitko ne proda a dionica ce ici onako kako idu i rezultati.
Ako ce VLEN izbacivati u buducnosti dobre kvartale, ne moze nitko sprijeciti njen rast.

Da bilo bi super, samo to tako ne funkcionira u stvarnosti. Ne bi Talijani išli u ovakvu ponudu da se nisu nekako osigurali. A kako su se mogli osigurati?

Pa tako da su se dogovorili. A s kime se najlakše dogovoriti? Meni jako smrducka ovaj skrbnički račun PBZ-a?!

Taj skrbnički račun je ključ uspjeha ponude. Ako se samo on javi, Talijani su ovladali sa vise od 50% društva. A ja bih se nekako okladio da će se doticni javiti, pogotovo ako je vlasnik tog računa onaj koji je i nekoć bio, samo se sakrio iza skrbništva prije vise godina.

Hvala.



Može li mi netko dati info kako se prijaviti za ovu naknadnu skupštinu i koji je rok? Hvala.

Mislim da se ne možeš prijaviti jer su prijave za tu skupštinu završene. Radi se o alternativnom terminu neodržane skupštine, a ne novoj skupštini.

No, najbolje je pitati u samom Lencu:
UPRAVA
T: + 385 51 405 300
E: ured.uprave@lenac.hr
[/quote]

A je li kasno za punomoć?

Nazovi pa pitaj.

Pa sudeći po ovom dokumentu, str. 38 iza Zbirnog skrbničkog računa u PBZ-u mogao bi biti HBOR??

http://zse.hr/userdocsimages/financ/VLEN-fin2009-1Y-REV-K-HR.pdf


Nazovi pa pitaj.

Uh, izgleda da nitko ne zna konkretan odgovor pa se bojim da su zadovoljni ješkom ribara Palunka. Nadam se da griješim i da će se mnogo malih dioničara pojaviti na skupštibni ili dati punomoći!????

“Nadam se da griješim i da će se mnogo malih dioničara pojaviti na skupštibni ili dati punomoći!????”

Jos jednom citiram sam sebe i ponavljam dva posta vezana uz ovu tematiku za Nevjerne Tome .

“Na drugom forumu smo bas s kolegom prokomentirali kako se samo dvoje dioničara odlučilo dati punomoc gdji Uzelac iz Lenca (on i ja).
S obzirom na to koliko se ovdje ljudi izjasnilo da posjeduju dionice – neki i vecu količinu – a ukoliko isti punomoc nisu slučajno dali Ersteu ili nekom drugom da ih zastupa na skupstini, mislim da se slobodno moze ustvrditi da je to totalni krah dioničarskog aktivizma i da isti takvom (ne)aktivnoscu nisu zasluzili nikakvu dividendu.”

“Ajmo ovaj put ozbiljnije – tko je osoba u Erste fondu (ili bilo tko drugi) kome bi bilo najbolje dati punomoć da prođe dividenda? Ovdje bi svaka dionica mogla odlučivati…”

Ovo je sad dosta neozbiljno i pomalo otuzno.

Lijepo sam naveo da je gdja Uzelac dobila rijecju i slovima – DVIJE punomoci od malih dionicara do isteka roka za pravo glasa na skupštini (uključujući protuprijedlog za dividendu) – koji je bio 13.08.2018, a druga stvar je sam datum skupštine – on je bio danas – 20.08.2018 (dakle 16.08. je tu bio dan za podatke iz SKDDa).

Dakle, na idućoj skupštini – kako sada stoje stvar, a kako će vjerojatno i ostati – ako bude kvoruma, glasat će se opet o istom protuprijedlogu (koji se odnosio i odnosi se na gorenavedene datume) i ukoliko on bude izglasan, oni koji su bili upisani u skdd na datum 20.08., dobit će dividendu za broj dionica koje posjeduju.

Drugim riječima, nema više nikakvih davanja punomoci i sl……taj vlak je prošao.”

Malo ste se okasno sjetili kad cete se prihvatiti dioničarskog aktivizma.

Znam ja konkretan odgovor, al digni slušalicu i nazovi pa pitaj. Neće ti nitko odgristi ruku ako to učiniš.

Bože, kakva ekipa. Svega se bojite. A razni uhljebi, savjetnici, brokeri, članovi uprava, pa čak i ministri i oni iznad njih vam izvlače novac iz džepa, puneći provizijama preko raznih tvrtki i računa svoje džepove (agrokor II). Nikad od vas investitora, kamoli aktivnih investitora.

I ne mislim na tebe laudator, nego na sve ove koji puno pričaju i misle da će im svevišnji pomoći. Jedini koji vam može pomoći jest – javnost. Samo ona može srušiti ovu paradigmu pljačke, pogodovanja, korupcije i klijentelizma.

New Report

Close