VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


gismund

Anonimno, 13.01.2012. u 00:09
bar mali tračak sunca…ali nisam više optimist, previše su daleko odgurali sve ovo da bi se sad povukli. netkojee očito namjerio jeftino dobiti neke dijelove imovine Validusa u drugim firmama i gazi prema tom cilju, ako treba i preko leševa….

Na koliko bi postao optimist, na 4,3,2….
[/quote]

Nema to veze s cijenom,problem je što lešinari trgaju meso i goste se imovinom validusa, a mi ne možemo ništa nego nijemo gledati…Ako se sva imovina rasproda, što mi znači i da VLDS bude na 2 kn kad će i na toj cijeni biti skup jer neće imati nikakvo fundamentalno pokriće?
Osobno imam još neku malu količinu pa i da lupim po bidu niti bih srušio jače cijenu, niti bih se obogatio da ode na 10 kn… zato me ni dokup u ovakvoj sitauciji me ne zanima kad zapravo ne znam što bih kupovao pod tickerom VLDS-R-A jer pitanje je što će na kraju ostati??
Nadam se jedino da će glavni mangupi za ovo sranje završiti iza rešetaka jer sve ovo moglo se izbjeći da su igrali fer i koretno!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


O nelikvidnosti i nesolventnosti Validusa kao i razlozima iste ,svi sudionici na dioničkom tržištu bili su
više puta prmjereno obavještavani.
O gotovo izvjesnom stečaju ili likvidaciji često je pisano i na ovom forumu ,a i u medijima.
Već dugo vremena je razvidno da imovina Validusa ne pokriva enormna dugovanja tvrtke kako po osnovu
sudužništva na razini bivše Fima grupe i dakako vlastite dugove vlastite dugove.
Unatoč toga,dio dioničara odlučio se za kockarski pristup tipa "ko zadnji magarac".
Svatko tko je ukazivao da je Validus bezvrijedna firma sa dugovima koji uvelike nadmašuju kapital bio je izlagan vređanju i poruzi.
Sada kada je razvidno da matematički gledano dionica vrijedi 0 kuna ,nastaje panika i svi su krivi
za gubitak ove rizične investicije.
I Zse i mediji i Hanfa i Uskok i tko sve ne.
Jadno i prizemno.
Isključivi krivci su oni koji su se htjeli okoristiti ovom situacijom i neznanjem drugih za vlastite financijske dobitke.
Pozdrav

znaš li ti koje su predviđene kazne za klevetu u RH… ?

http://www.audio.hr/opci-podaci.aspx

Tko je na čelu uprave ? :0)

pozdrav

30.12.2011 > T: 27.12.11 Pros. cijena: 8,17
RB Dioničar Broj %
1. PLURIS D.D. 985.107 36,46%
2. NIKOMAT D.O.O. 342.898 12,69%
3. ŠTIMAC KREŠIMIR 85.443 3,16%
4. VALIDUS D.D. (1/1) 51.061 1,89%
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 38.061 1,41%
6. PBZ D.D. 35.730 1,32%
7. HORVAT MILAN 34.372 1,27%
8. REPUBLIKA HRVATSKA 32.872 1,22%
9. ALBRECHT SCHLEICHER KG 24.000 0,89%
10. MILIŠIĆ SILVIJE 19.500 0,72%
UKUPNO 1.649.044 61,03%

polako taj naziv mijenjaju u AUDIO …..

usput, ono što me jako muči je broj dionica .

Ukupno ih ima 2 701 538 . Vidljivih u ToP 10 ima 1.649.044 .

Znači, nevidljivih, i meni nepoznatih ima 1.378.891 .

i 3.617 dioničara . Na forumu nas je 15-20, i paničrimo ako se proda 50.000 komada, veselimo ako se kupi 20.000 .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ne znam da li sam preskočio post u kojem se to sinoć govorilo, ali ako nisam onda nitko nije komentirao sinoćnje promjene u TOP10:
Ono u ponedjeljak su prodane trezorske dionice VLDS, one iste za koje je Intercapital objavio oglas u korist Raiffeisen banke (!).
Ako nisam krivo razumio taj oglas, to je tek trebalo uslijediti pa ako je to tako, tko je onda prodao te dionice u ponedjeljak??
Isto tako i na VART, doduše prodano je samo 7.000 (od 115.000) Validusovih dionica Varteksa, a 4 od tih 7k je kupio najveći pojedinačni dioničar, i to po cijeni od oko 15kn, a procijenjena vrijednost bila je oko 13,3 ako se ne varam.
Tko god je dakle to prodavao, uspio je ishoditi veću cijenu od procijenjene, na obje dionice.

Samo VABA se drži i ne prodaje ovako navrat nanos na burzi. (osim onog prodavatelja koji i dalje stoji na 47, usprkos procijenjenih 52,82 a i dalje to nitko ne kupuje)…

evo trejderima ljepa igracka na VLDS-u

ode DKVS-R-A u vječna lovišta
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Pi2QwhSffbs0j8G2bdf7rA==.pdf

[undecid]

pisanje na forumu nije savjet za ulaganje ili K-P dionica!

@magnum
Bitno je da je Lopina živ i zdrav [cool]


ode DKVS-R-A u vječna lovišta
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Pi2QwhSffbs0j8G2bdf7rA==.pdf

[undecid]

Jučer sam slušao stečajnog upravitelja Đakovštine. Rekao je da u Đakovštini radi malo preko 400 radnika i da svi uredno primaju plaću, a posla preko glave. Dakle izgubili su samo dioničari i država

Šta su Đakovštinu delistirali i sa poslovnog?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Šta se tiče onog natpisa za prodaju poslovne zgrade Validusa..

Istina je da je na prodaju samo garaža i parking njihov koja se nalazi na te dvije čestice (2017/3 i 2027)

Provjerio sam da je poslovna zgrada na čestici k.č.br. 2017/1 i nije na prodaju !!!! panika bezveze..

tko če kupiti samo parking i garažu ??? moje mišnjenje ništa od toga neče biti

pumpa se bid, netko očajnički pokušava dići cijenu pa da se iskrca naivcima koji zaborave da če od VLDS-a ostat samo ime (dok se ne delistira kao DKVS).
ne budite ljudi naivni i ne skidajte ask jer kad vam se iskipaju ovi s 10.000-30.000 komada plakat ćete do kraja života [bye]

New Report

Close