VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ja sam danas pisao hanfi glede trgovine 9.1. jer sam i sam nakon dvije godine u ponedjeljak kupio malo (koji tajming ha)…s pitanjem zašto se ne ponište transakcije od tog dana pošto je očito Intercapital imao informaciju prije i pošto je taj dan veća količina prodana…čim dobijem odgovor pišem
pozdrav

Hvala, zvonac. Pozdrav i tebi

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



ja sam danas pisao hanfi glede trgovine 9.1. jer sam i sam nakon dvije godine u ponedjeljak kupio malo (koji tajming ha)…s pitanjem zašto se ne ponište transakcije od tog dana pošto je očito Intercapital imao informaciju prije i pošto je taj dan veća količina prodana…čim dobijem odgovor pišem
pozdrav

Hvala, zvonac. Pozdrav i tebi
[/quote]

Očito je ovdje "netko" djelovao tj. rasprodavao imajući povlaštne informacije za koje naravno većina nije znala i u zabludi su kupovali, što je izazvalo lavinu rasprodaje i nevjericu onih koji posjeduju ovu dionicu već duže vremena….

Hanfa bi trebala blokirati daljnju trgovinu i ukoliko se stvarno i potvrde ove sumnje trebalo bi poništiti sve transakcije od ponedjeljka na dalje…, iako nisam baš preoptimističan za ovakav scenarij….

@sappy
Sigurno je netko imao povlaštenu informaciju.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Hanfa bi trebala blokirati daljnju trgovinu i ukoliko se stvarno i potvrde ove sumnje trebalo bi poništiti sve transakcije od ponedjeljka na dalje…, iako nisam baš preoptimističan za ovakav scenarij….

trebalo je već jučer produžiti blokadu na cijeli tjedan, a potom poništiti transakcije od ponedjeljka jer ovo je teeeeška svinjarija i manipulacija što se dozvolila u ponedjeljak Intercapitalu rasprodaja dionica bez da je prethodno bilo tko javno objavio zašto se rasprodaje! mnogi mali ulagači naivno su kupovali i popušili jer je jasno da kad se imovina Validusa rasproda on će vrijediti 0 kuna!

ali uzdati se u poštenje HANFE i ZSE i očekivati poništenje transakcija je totalna iluzija jer ovo sve se radi samo da se opljačkaju mali ulagači, a ne da ih se zaštiti od manipulacija!!!!
TEŠKA PLJAČKA I LOPOVLUK!

Da, definitivno povlaštena u pitanju.
Pogledajte situaciju na Varteksu. Već danima ranije na asku nekoliko skrivenih naloga dosta nisko, što nikad nije slučaj.
Onda 9.1. kreće paljba po bidu na cca 15kn. Srećom za dotičnog, kupac je voljan i spreman.
Čini se da je g.xy skupio pozamasan broj komada tog dana, a onda se misteriozno povukao, kad je dobio kompletan uvid u situaciju. Čudi me da o tome nema riječi na sveprisutnom blogu. Dosta bi koristila kakva opaska tako utjecajnog investitora ili članak gromoglasnijeg tipa upućen na pravu adresu. Izgleda da je tamo ipak u fokusu prvenstveno Fantastična Četvorka….. [lol]

ma kaj bi bili prevareni od nekoga s povlaštenim informacijama.. riječ je o lošoj ulagačkoj sreći..
fulali smo u tehničkoj analizi jel tak [lol]

a teta iz hanfe me uvjerava da oni kontinuirano prate trgovanje na Zagrebačkoj burzi kao i postupanje svih sudionika na tržištu kapitala te ukoliko utvrde postojanje bilo kakvih nepravilnosti budu poduzeli mjere sukladno svojim zakonskim ovlastima. [angry]

pošto nisu ništa poduzeli nepravilnosti nema. a možda i jesu poduzeli mjere, samo neznam što ili koga su mjerili [bye]

smijurija, bye zse, bye državo

slijedi nam precesija


ja sam danas pisao hanfi glede trgovine 9.1. jer sam i sam nakon dvije godine u ponedjeljak kupio malo (koji tajming ha)…s pitanjem zašto se ne ponište transakcije od tog dana pošto je očito Intercapital imao informaciju prije i pošto je taj dan veća količina prodana…čim dobijem odgovor pišem
pozdrav

ak sam dobro skužil, intercapital je u subotnjem večernjaku objavil ponudu, tak da je informacija bila dostupna svima i intercapital je tu donekle čist. zakaj to validus nije objavil na burzi, e to se već možemo s pravom zapitat. al na to pitanje nam je krešo već odgovoril par postova unazad.

Hanfa uvijek i jedino štiti interese velikih, a u ovom slučaju Intercapitala, pa se pitam zašto bi ovaj put bilo drugačije ?

Jeste vi čuli i jedna samo jedan primjer da je Hanfa zaštitita malog dioničara naspram fonda i sl ?

Interesi se štite plaćanjem na ovaj i onaj način, a Hanfa to cijeni [sealed]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://www.poslovni.hr/vijesti/burzovni-sustav-pukao-pa-se-nije-moglo-trgovati-validusom-194463.aspx

"….Ulagači su unutar te prve dvije minute dražbe, koja je bila unutar redovnog trgovanja, mogli mijenjati naloge, no nakon 16 sati to više nije bilo moguće iako to propisuju pravila Zagrebačke burze…."

Paljba se nastavlja……mozda ipak nešto urodi plodom.
Ne znam…..mozda sam jako naivan, ali čini me se da ovaj put neće završiti tek tako.
Jest da je VLDS sitna riba na ZSE, ali ako se javnost dovoljno mobilizira, mozda se konačno stvari mogu ubuduće promijeniti na bolje. Sigurno je da s ovakvom upravom ZSE ne moze dalje.



@sappy

Sigurno je netko imao povlaštenu informaciju.

ako prekjučer nije prodana niti jedna trezorska dionica… onda je sve tzv. čisto… a ako je samo jedna trezorska dionica u ponedjeljak prodana… onda mislim da ima osnove da se "sve" transakcije nakon prodaje iste… ponište… no, vrlo teška misija…
Nadalje, za jučerašnji tzv sistemski propust…. mislim da su si sami kupci/prodavači krivi… tj. pa sami su si cijenovne naloge te količine zadali, a ne sistem umjesto njih… zar ne… a to što je netko možda pritiskao ask, pa ostao bez xy kom, a drugi kupili te dionice po xy cijeni – koja je danas pala… e zato su si sami krivi… odnosno zbog toga sada negoduju…. da je cijena išla gore, šutili bi… a kamoli se obraćali hanfi itd. … burza, je ponekad opasan hoby… svi smo svijesni rizika – radi željene zarade… shodno tome, tko želi samo zaraditi, a pri tome nije spreman na gubitak…. neka se kani dionica…
evo, ja npr… ću sutra ujutro možda odmah sve moje prodati… a možda ipak dokupiti… sve zavisi što mi se sutra priučini manje rizičnijim… možda zaradim – možda ispušim… tko će ga znati… takav je VLDS… konstantne i drastične cijenovne +/- ping pong oscilacije do bezsvijesti… a shodno tome i ogromni % dobitka i gubitka… čas je u stečaju, čaš nije, pa opet je pa opet nije, pa se pojavi kupac/investitor, pa se pojavi ovrha, dražba, rasprodaja… pa za dan/dva će se možda svi vjerovni/banke dogovoriti… pa će cijena možda opet 50/100/150/200% gore…. pa će netko iz rukava možda opet pokrernut neki stečaj… pa će se opet pojavit neki FGS, ameri, turci … pa ponovo neki možebitni kosturi itd.itd … no, sve u svemu bar nam sa VLDS-om nije dosadno….

Joj kak ste dosadni,ponavljate kao papige sve što piše po portalima. Kao da smo mi drugi nepismeni pa ne pretražujemo!
Neznam samo zašto se igrate na burzi ako vam je žao kad vas poklopi.A opet vam je žao ako vas ne poklopi.
Napisali su da će se potruditi da u buduće neće biti sličnih situacija,izvinuli se i to je to,tako svijet funkcionira. Zašto se sunčate na bidu ako ne želite da vas poklopi? Zar samo zato da iskrivljujete sliku bida i aska? To vam je kažnjivo.
Pa hanfa pa samodol pa uskok pa uvjek ista priča,fakat jadno.

...planinu će pomaknuti samo onaj koji je počeo s micanjem kamenčića...(kineska)

11.1.2012 5,00 5,00 4,00 4,40 4,27 -12,00 51 22.913 97.806,23
10.1.2012 5,85 6,60 5,00 5,00 5,40 -29,48 29 13.960 75.373,18
9.1.2012 8,00 8,00 7,00 7,09 7,14 -18,41 87 53.978 385.298,24
90,851 dionica protrgovana,promet 558,477kn zanimljiva igra. Lp

New Report

Close