VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Oataje nam da vidimo, šta su se banke dogovorile….sve meni (rajfica) ili podijela plijena.

ne vidim kako će to pomoći kolegi miloradu…..vidim jedino korist za rba štediše…….



@lebowski

Ne znam zašto t-portal ne mogu otvoriti……ali koliko se ja sjećam slučaja Pevec, zar nije na kraju rajfica popustila? Ili griješim?

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/165170/Josipovicev-savjetnik-lobirao-za-Pevec-u-RBA.html

Da, ali tek nakon angažiranja stručnjaka s pravnog fakulteta i Josipovićevog savjetnika Tice nakon toga. Rajfica je tu mnogo zaje*ana.

tko je danas kupovao?

slijedi nam precesija


ne bih ja uopće razmišljao da dražbe neće biti jer će se rajfica predomisliti. taki su, a mi ponekad to ne razumijemo… – ili nam nije u interesu. imam nekoliko tisuća razloga da ne budem sretan i nisam! rajfica je sigurno učinila sve što je bilo prihvatljivo do sad. jbg

Ja imam stotinjak tisuća razloga da ne budem sretan i nisam. o.k. onda će se rajfica naplatiti……više mi je svejedno…..ako neće rajfica, bit će netko drugi, a i nisu vjerovnici krivi……kriv je isključivo validus i onaj trulež od plurisa.
Iz inata neću prodati ni jednu dionicu………neka sve propadne…….mrvice mi ne trebaju.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



ne bih ja uopće razmišljao da dražbe neće biti jer će se rajfica predomisliti. taki su, a mi ponekad to ne razumijemo… – ili nam nije u interesu. imam nekoliko tisuća razloga da ne budem sretan i nisam! rajfica je sigurno učinila sve što je bilo prihvatljivo do sad. jbg

Ja imam stotinjak tisuća razloga da ne budem sretan i nisam. o.k. onda će se rajfica naplatiti……više mi je svejedno…..ako neće rajfica, bit će netko drugi, a i nisu vjerovnici krivi……kriv je isključivo validus i onaj trulež od plurisa.
Iz inata neću prodati ni jednu dionicu………neka sve propadne…….mrvice mi ne trebaju.
[/quote]

Odlučit će HBOR…


tko je danas kupovao?

nije loše… netko očito je… 22.913 komada…


evo i zse…. [tongue] [thumbsup]Poštovani,

nastavno na Vaš upit o nastanku transakcije na vrijednosnici VLDS-R-A u vremenu 16:09:19, molim u daljnjem tekstu pronađite naše očitovanje po po ovom pitanju.

Vrijednosnica VLDS-R-A je pri kraju redovnog vremena trgovanja, točnije u 15:57:49, pokrenula izvršenje dražbe uravnoteženja, koja je shodno Pravilima Zagrebačke burze, trebala trajati 8 minuta produženo za trajanja varijabilnog završetka koji može trajati najviše 5 minuta.
Na žalost, zbog tehničke pogreške unutar trgovinskog sustava, u 16:00 sati došlo je do zatvaranja trgovine, uzrokujući nemogućnost daljnjeg zaprimanja naloga. Istodobno, u pozadini je trajalo izvršenje dražbe uravnoteženja koja je završila u 16:09:19 sklapanjem transakcija po cijeni 5 kn, nastalih iz naloga zaprimljenih do 16:00 sati.

Ovim putem ispričavamo se zbog nastale situacije te ćemo hitno poduzeti dodatne aktivnosti u cilju sprečavanja ponavljanja iste situacije.

S poštovanjem,

Zanima me šta je poduzeto? Hoće li se ponoviti ista situacija? Jel ispravljena greška u sustavu trgovinske platforme na ZSE? Ima li pilota u avionu?

slijedi nam precesija


Ljudi, čudi me da više vam nije reagiralo na ono što se desilo jučer u tvz.drazbi, ali evo vam ekskluziva.
Dakle, broker mi je upravo potvrdio da se ZSE očitovala da je POSTOJAO BUG jučer u 16:00, što znači da niti jedan nalog nakon tog vremena nije mogao stići na burzi, preko niti jednog brokera.
Medjutim, ono što je krajnje zabrinjavajuće i usudio bih se reći, katastrofalno za naše trzište je činjenica da burza ne zeli JAVNO priznati grešku (kako mi tvrdi broker), odnosno ne zeli poništiti transakcije i nadoknaditi štetu ulagačima. Navodno će samo poraditi na tome da isprave ovaj BUG.
Dakle, ako svi mi ne ustanemo protiv toga i javno ih ne raskrinkamo, oni neće učiniti NIŠTA da javnost sazna za ovaj sramotan propust.

ZSE očito ne želi javno priznati propust!!! Može li ih itko natjerati?

slijedi nam precesija

jbg i sad da dođe neka pozitivna vijest tko ce je više dignut do 8kn ovo nam je došlo ko šaka u oko a svi smo kalkulirali da idemo preko 10kn… uglibili smo se… sad su neki drugi u igri koju su kupovali po 4-5kn


Danas ne nudim više ništa [shocked], trgovina podsjeća na prošlogodišnju magmu kada se stvarao privid jeftine kupnje.
Sretno onima koji su ostali unutra sa pozamašnim kapitalom, falit će ga na drugim dionicama.

i meni se čini…polako će padati volumeni i cijena, trejderi će odustati ubrzo kad vide kamo ovo vodi, a onda će ovi s malim količinama početi izlaziti do kraja i zatući cijneu na 1-2 kn….oni s 10.000 komada ili više na žalost će dočekati stečaj u ovoj dionici…..
a nije tako trebalo biti, ali je očito moralo da se pokrade iz portfelja što je još vrijedilo….nadam se bar da će banda završiti u remetincu, to je još jedina nada opljačkanim i prevarenim dioničarima!!! [angry]

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]


Meni nije jasno kako su danas blokirali trgovanje, a jučer su pustili da se Interkapital iskipava bez problema i blokada, iako je tek POSLIJE završetka jučerašnjeg trgovanja došla obavijest da se radi o ovrsi i rasprodaji dionica preko interkapitala! Takva vijest morala je jučer biti objavljena prije otvaranja uz obaveznu blokadu od barem 2 sata, a ne da se sazna naknadno!! Sve jučerašnje transakcije trebale bi biti poništene jer ovakvim svinjarijama potjerat će s burze još ovo malo ulagača što je ostalo!!
Dok je bio Samodol HANFA je bar nešto radila, a sad na ZSE bagra radi što hoće!!!

Mislim da je ovo što je kolega Gismund napisao ipak ključ svega vezano uz zadnja 3 dana trgovanja.
Pogledajte samo promet napravljen 9.1. Činjenica je da su mnogi od nas (čitaj – naivci) kupovali velike količine već tog dana, dok nismo bili upoznati sa svim materijalnim činjenicama i samim time taj trgovinski dan je kompletno neregularan, što naravno povlači i iduća 2 za sobom. Bez obzira na štetu koja je počinjena (da ne spominjemo još i ZSE BUG), još nije kasno da Hanfa uzme stvari u ruke i proba popraviti što se popraviti moze.

ja sam danas pisao hanfi glede trgovine 9.1. jer sam i sam nakon dvije godine u ponedjeljak kupio malo (koji tajming ha)…s pitanjem zašto se ne ponište transakcije od tog dana pošto je očito Intercapital imao informaciju prije i pošto je taj dan veća količina prodana…čim dobijem odgovor pišem
pozdrav

New Report

Close