VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

gospodo ovdje sve mutno i ova otimacina od strvinara bankara
ali netko ce dobit masnu proviziju za VABU

ma neće nitko maknut prstom, plijen je podijeljen odavno

nek me razuvjere ako nije tako

slijedi nam precesija


Glede vaših upita o jučerašnjem trgovanju dionicom nakon 16.00, evo službenog odgovora sa Zagrebačke burze na naš upit

http://www.poslovni.hr/vijesti/dionicare-validusa-zanimaju-transakcije-iza-16h-evo-sto-kazu-iz-zse-194393.aspx

Jeste vi to postavili krivo pitanje ili oni daju krivi odgovor. Koliko sam ja shvatio kolege pitanje je trebalo biti zasto se nisu mogli zadavati/mijenjati nalozi za vrijeme drazbe a ne zasto se trgovanje odvijalo nakon 16:00.


Ljudi, čudi me da više vam nije reagiralo na ono što se desilo jučer u tvz.drazbi, ali evo vam ekskluziva.
Dakle, broker mi je upravo potvrdio da se ZSE očitovala da je POSTOJAO BUG jučer u 16:00, što znači da niti jedan nalog nakon tog vremena nije mogao stići na burzi, preko niti jednog brokera.
Medjutim, ono što je krajnje zabrinjavajuće i usudio bih se reći, katastrofalno za naše trzište je činjenica da burza ne zeli JAVNO priznati grešku (kako mi tvrdi broker), odnosno ne zeli poništiti transakcije i nadoknaditi štetu ulagačima. Navodno će samo poraditi na tome da isprave ovaj BUG.
Dakle, ako svi mi ne ustanemo protiv toga i javno ih ne raskrinkamo, oni neće učiniti NIŠTA da javnost sazna za ovaj sramotan propust.


evo i zse…. [tongue] [thumbsup]Poštovani,

nastavno na Vaš upit o nastanku transakcije na vrijednosnici VLDS-R-A u vremenu 16:09:19, molim u daljnjem tekstu pronađite naše očitovanje po po ovom pitanju.

Vrijednosnica VLDS-R-A je pri kraju redovnog vremena trgovanja, točnije u 15:57:49, pokrenula izvršenje dražbe uravnoteženja, koja je shodno Pravilima Zagrebačke burze, trebala trajati 8 minuta produženo za trajanja varijabilnog završetka koji može trajati najviše 5 minuta.
Na žalost, zbog tehničke pogreške unutar trgovinskog sustava, u 16:00 sati došlo je do zatvaranja trgovine, uzrokujući nemogućnost daljnjeg zaprimanja naloga. Istodobno, u pozadini je trajalo izvršenje dražbe uravnoteženja koja je završila u 16:09:19 sklapanjem transakcija po cijeni 5 kn, nastalih iz naloga zaprimljenih do 16:00 sati.

Ovim putem ispričavamo se zbog nastale situacije te ćemo hitno poduzeti dodatne aktivnosti u cilju sprečavanja ponavljanja iste situacije.

S poštovanjem,

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Jeste vi to postavili krivo pitanje ili oni daju krivi odgovor. Koliko sam ja shvatio kolege pitanje je trebalo biti zasto se nisu mogli zadavati/mijenjati nalozi za vrijeme drazbe a ne zasto se trgovanje odvijalo nakon 16:00.

ma u pravu si
ali greška u njihovom sustavu je i dovela do te percepcije
da je trgovanje završilo u 16:00

slijedi nam precesija

Korisniče Milorad nadam se da sam shvatio. Hvala



Dečki može ispod 6 još danas, da i ja nešto piknem u siječanjskoj rasprodaji

jučer sam bio spreman platiti malo ispod 6, danas nudim ispod 4
[/quote]

Danas ne nudim više ništa [shocked], trgovina podsjeća na prošlogodišnju magmu kada se stvarao privid jeftine kupnje.
Sretno onima koji su ostali unutra sa pozamašnim kapitalom, falit će ga na drugim dionicama.

free flow information




Dečki može ispod 6 još danas, da i ja nešto piknem u siječanjskoj rasprodaji

jučer sam bio spreman platiti malo ispod 6, danas nudim ispod 4
[/quote]

Danas ne nudim više ništa [shocked], trgovina podsjeća na prošlogodišnju magmu kada se stvarao privid jeftine kupnje.
Sretno onima koji su ostali unutra sa pozamašnim kapitalom, falit će ga na drugim dionicama.
[/quote]
Sreća je relativan pojam. Imam neki feeling da od dražbe neće biti ništa.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

a što će bit ako se ne proda ni za 2/3 vrijednosti jel onda ide daj šta daš, nije mi jasno ako su dužni više od 100 mil a jesu a sad na bubanj ide sve dionice za 58 i zgrada na 2 miljona oćel išta ostat

WWW.KUCILOORO.COM

Što se događa u slučaju neuspjele dražbe !?


a što će bit ako se ne proda ni za 2/3 vrijednosti jel onda ide daj šta daš, nije mi jasno ako su dužni više od 100 mil a jesu a sad na bubanj ide sve dionice za 58 i zgrada na 2 miljona oćel išta ostat

Oće , ostat će hrpa dugova ili po naški ko je jamio jamio je.

...planinu će pomaknuti samo onaj koji je počeo s micanjem kamenčića...(kineska)

Milorade, crni sine……pa jel rajfica dobila sudsko rješenje protiv kojeg se validus ne može žaliti?
Da li je ta imovina koja bi se trebala ovršiti u vlasništvu validusa…..ili je založena kod drugih banaka?
Kad odgovoriš, nastavićemo dalje…….lijepo ovo ide po 4 kune [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Milorade, crni sine……pa jel rajfica dobila sudsko rješenje protiv kojeg se validus ne može žaliti?
Da li je ta imovina koja bi se trebala ovršiti u vlasništvu validusa…..ili je založena kod drugih banaka?
Kad odgovoriš, nastavićemo dalje…….lijepo ovo ide po 4 kune [thumbsup]

kolega ajde ti kupi cijeli VLDS i meni daj jedan apartman na Visu
mislim da sam skroman [lol]

New Report

Close