VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@zizi
ma skužio te je 100% [lol] ……ali nije ni bitno……..pisaće oni još……odoh na spavanje. [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

nisam ja ništa skužio, još uvijek računam koliko je IQ minus 2 na 2

[lol]

slijedi nam precesija

http://zse.hr/default.aspx?id=38812

Nadzorni odbor je za člana uprave društva Validus d.d. imenovao gospodina Miljenka Gilića iz Zagreba, Rudeška cesta 136, OIB 48206064094.

Jel neko zna nešto više o gospodinu Miljenku Giliću?


Jel neko zna nešto više o gospodinu Miljenku Giliću?

gugl is yo best friend

slijedi nam precesija

@disc.
Teško da će se povijest na vlds ponoviti (već sam rekao da sam proučio sve od 1.stranice….a imam i podosta iskustva na validusu)
Samo ti prati t na 3……..rezultat je 0……prati t na 1……taj rezultat je bitan…..tebi……meni ne, ja ću još dugo u vlds ostati.
Kratak osvrt na novog člana uprave
Nemam pojma tko je taj čovijek, ali nije ni bitno, ionako nema autonomiju da odlučuje o bilo čemu, imenovan je (moje mišljenje) da se ispune min. zakonske norme (potpis) i ništa više.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

..rezultat je 0……prati t na 1……taj rezultat je bitan…..tebi……meni ne

patka sa m na 2, jedno 3-4 puta veca cijena, osim toga događalo se upravo što sam i govorio

sada je samo jedna stvar važna, pratit t na 3

Meni fakat niste olakšali ništa ovim vašim heroglifima [sad]

Oće ikad više da cvate cveće u ovo preduzeće??

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

@lavgare sori al nisam ja poceo s hijeroglifima..

@A to sto kazem ZZju njemu je i namijenjeno, ti znaš svoje, ja znam svoje, a valjda i on

rezultat ja znam, a mora ga pratit on a ne ja pa bilo to + koliko bilo

uostalom nas dvojica koliko znam nikad nismo razgovarali u hijeroglifima, to je njegova fora

@ZZ šta se čeka? s riječi na djela..

slijedi nam precesija



Zar nije ponuda obaveza koju stečajni upravitelj mora uvrstiti u stečajni plan kao i dugove?

1. http://www.poslovni.hr/vijesti/plurisov-dug-gotovo-500-mil-kn-193717.aspx
2. HBOR je u cijeloj priči razlučni vjerovnik tj. vjerovnik cija je trazbina osigurana zaloznim pravo na nekoj nekretnini koja spada u stecajnu masu i on se iz vrijednosti te nekretnine ima pravo namiriti u cijelosti i iskljucuje namirenje stecajnih vjerovnika iz vrijednosti te nekretnine do visine svoje trazbine…
3. IZNIMKE OD OBVEZE OBJAVLJIVANJA PONUDE ZA PREUZIMANJE
Članak 14.
http://www.zakon.hr/z/360/Zakon-o-preuzimanju-dioni%C4%8Dkih-dru%C5%A1tava

Shodno tome… sve bi trebalo biti jasno… tj. neka moguća buduća ponuda za preuzimanjem (koja više nebi trebala imati veze sa sadašnjom važećom ali neobjavljenom….) u biti ovisi dali će HBOR dionice VLDS-a zadržati, odmah ili naknadno u nekom xy periodu nekome direktno ili putem dražbe prodati… te ako da po kojij cijeni… a možebitan kupac istovremeno bude kupio/posjedovao min. 25% +1 dionicu VLDS-a … i cijenu iste direktno mimo ili putem burze prethodno ili naknadno naštimavao…

[/quote]
Obaveza je nastala prije Plurisovog stečaja.
Pluris je stekao vlasništvo nad Validusom i za to mora dati ponudu za preuzimanje i to po 100 kn.
Da li je on dionice založio za kredit u hboru ,poklonio beskućnicima ili bacio u kanalizaciju to nas ne interesira, kao što nas nebi trebalo dirat ni to što je u stečaju jer to OBAVEZA PREMA DIONIČARIMA VALIDUSA i kao takva bi trebala biti uvrštena u stečajni plan.

Ako netko kupi PLURIS taj neće morat dat ponudu za preuzimanje PLURISA jer je PLURIS u stečaju,a
ne Validus.

@gordy
A kako zahebati državu da uđe u vlasničku strukturu validusa? Pa stečajem plurisa, naravno. HBOR je državna banka. Pluris da okreneš naglavačke, ne bi ni za kavu skupio, a kamoli 100 kn. po dionici. Malo zahebana situacija za Kovačeva (HBOR) em je dao protuzakonit kredit plurisu, em je sada većinski vlasnik validusa. Pred nama je da vidimo njihov idući potez.


@lavgar

t na 1 ti je pluris………(prvi u top10)
m na 2 je dva milijuna kuna

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@Alabama
Ali obavezu ima samo Pluris i nitko drugi.
Hbor je te dionice stekao stečajem Plurisa i automatski po zakonu ne treba dati ni lipe.

Pluris je taj …ili platit ili vratit.
Jasno je meni da je ulazak hbora za nas dobro jer haboru netrebaju dionice pa će tražit partnera
ali kad pogledaš ….100 kn ili ono što nam se može ponudit sad ….je za slom živaca ..kaj ne?

@gordy
a sa kojim postotkom vlasništva će se hbor upisati?
Zakaj za slom živaca? Pa bila je i 5 kuna……..napredovali smo [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close