VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1. Nije HBOR (barem ne javno i službeno…) kumovao pokretanju stečaja Plurisa, već je formalni razlog za pokretanje stečaja bilo to, što je sutkinje Jasna Lekić utvrdila da je nastupila nesposobnost plaćanja za namirenje bivšeg zaposlenika Plurisa i vjerovnika Gorana Lepena…
2. Budući da u stečajnu masu ulazi "samo sva imovina" Plurisa koju isti doista vlasnički i posjeduje… logički je da 677.127.286 komada dionica VLDS-a koji se vode na Plurisu… izgledno ne mogu biti dio stečajne mase, jer na iste očito… polaže pravo HBOR…:

Validus d.d. – odgovor na upit Zagrebačke burze
26.5.2010 15:19:17
Nastavno na upit Zagrebačke burze po pitanju sudužništva društvo Validus d.d. je dostavilo slijedeći odgovor:

"na vaš upit vezan uz napise u medijima ističemo da je društvo Validus d.d. sudužnik po dugoročnom kreditu G-19/05 sklopljenom 2005. godine između FIMA Holdinga d.d. (danas Pluris d.d.) i HBOR-a.

Obzirom da je zbog istog kredita društvo blokirano za iznos preostalog duga od 67.712.728,63 kn , društvo Validus d.d. je zatražilo relevantno pravno mišljenje te trenutno intenzivno radi na rješavanju predmetne problematike s posebnim naglaskom na utvrđivanju ništetnosti Ugovora za samo društvo."

Po mom osobnom mišljenu, stečaj Plurisa je izvršen možda čak i namjerno "kao žrtveno janje…" … ili kako li god već to nazvali… radi raznih xy razloga… a dva možebitna jesu:
1. da se prikrije ništetnost ugovora/dokapitalizacije (kredit HBOR-a Plurisu…)… te time odgovornost čelnih ljudi HBOR-a …
2. da se izbjegne obveza ponude preuzimanja VLDS-a…

Nadalje:
Što u biti ovih samo 9 vlasnika Plurisa stečajem istog de facto gube…?
Prvih 10 računa s najvećom količinom vrijednosnog papira

Vrijednosni papir
* Važeći podaci za uredovni dan 30.12.2011 .
PLURIS D.D./REDOVNE DIONICE FMGR-R-A
Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. HORVAT MILAN 1.295 30,83 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
2. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN 840 20,00 Skrb. račun VARAŽDIN, HRVATSKA
3. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN 840 20,00 Skrb. račun VARAŽDIN, HRVATSKA
4. WEISSBARTH LILJANA 593 14,12 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 390 9,29 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HORVAT DARKO 84 2,00 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
7. GLEDIĆ JASENKA 84 2,00 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
8. EQUITAS D.O.O. 53 1,26 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. DURAN TEOFIK 21 0,50 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
Ukupno: 100,00

Ruku na srce… pa doista sitno… svi skupa "samo" cca 560.000 €… a koje su vjerovatno. .. raznim poslovnim ili sl. … aranžmanima… (iako možda ne svi gornji suvlasnici…) … već davno izvukli…

Sudski registar trgovačkih društava u Republici Hrvatskoj
SUBJEKT
PLURIS d.d.TEMELJNI KAPITAL
Temeljni kapital
4.200.000,00 kuna

https://sudreg.pravosudje.hr/Sudreg/pages/pretragaRegistra.faces



@alabama

Oprosti ako sam te ičim uvrijedio, al ja ne blatim ovu dionicu, a još manje je mrzim, ja se samo zalažem za pošteno i transparentno djelovanje svih sudionika tržišta kapitala, od krovnih institucija preko vlasnika pojedinih firmi do najmanjeg ulagača i onog koji to želi postat.

Sve šta odudara od toga, a pogotovo ako se izbjegava zakon imam pravo osuđivat i to i radim kad iznosim svoje mišljenje..

Dao vam svima dragi Bog da dođe princ na konju, lijep pozdrav


Ne, nisi me ničim uvrijedio. Ako su tvoje namjere, kao što si naveo, ja to zdušno podržavam. Zakon je zakon, i vrijedi za sve. Ja sam dionice legalno i pošteno kupio, i naravno platio ih…i to dosta.
Što se vlds i plurisa tiče, istina je da je to bilo leglo nepoštivanja i izbjegavanja zakona. Ali ruka pravde je spora ali dostižna. Tako su u zatvoru završile (zasluženo) neke osobe iz dotičnog legla.
Jednom sam napisao da je vlds kao seoska kurva, koji svi hebu, i još traže novac za tu hebačinu.
Validus je ustvari taoc plurisa, koji je kao većinski vlasnik iskorištavao validusovu imovinu, podizajući nezakonite kredite za koje je jamčio vlds. I sada je pluris u stečaju, zasluženo i nadam se konačno. Sada nastupaju institucije ove države, odnosno zakon na koji se pozivamo. Neka oni odrade svoj posao kako treba i ja ću (a mislim i svi ostali dioničari vlds) biti sretni da i ta agonija prođe.
Svoj novac nisam našao na cesti, naravno da sam pretpostavljao da če se plurisu to prije ili kasnije desiti. Još prije pola godine zatražio sam pravno mišljenje jedne odvjetničke kuće (da ih sada ne reklamiram ovdje) šta će se dešavati ako do ovog scenarija dođe…..najviše me interesiralo da li će to povući i vlds do stečaja. Da sam tada dobio potvrdan odgovor,rasprodao bih vlds, pa koliko dobijem-dobijem. No kao što se može vidjeti ja nisam prodao, dapače još sam podosta kupio.
Šta dalje, odnosno kakav scenario očekujem? Pluris će prvo uložiti žalbu, to će biti kupovanje vremena, da pošto-poto proda ono što je pred finalizacijom i tako dođe do nekog casha, da se izvuče iz gliba. Tako je na prodaju Mirna, Vaba i sve što se nabrzinu može unovčiti. Pa svi su ovdje čekali prodaju vabe…..pa evo …..otići će i vaba i mirna…….a na kraju i sam vlds. Za koliko? Za siću….ali ja upravo čekam tu siću, jer mi je ona dovoljna.
Evo, složili smo se oko poštivanja zakona.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@Alabama
ako HBOR… (a možda je to i smišljen te pomno tempiran plan "B"…) na račun Plurisovih dionica postane dioničar br. TOP 1 VLDS-a… izgleda da HBOR neće biti problema naći kupca/partnera… :
"Dodavši da je za sada u proračunu za 2011. predviđeno 100 milijuna kuna za ulaganja, Mazal je kazao da će Vlada u idućih pet godina uložiti do milijardu kuna odnosno koliko i fondovi po modelu ‘kuna za kunu"
http://www.profitiraj.hr/financije/poslovne-financije/pet-fondova-za-gospodarsku-suradnju-prikupilo-milijardu-kuna/
tj. možda upravo kupca/partnera Alternative FGS (tko doista stoji iz njega te svih ostalih FGS-a ?):
http://www.vecernji.hr/biznis/fgs-alternative-bi-tri-male-banke-a-americki-fond-naciljao-je-vabu-clanak-351874

@zizi
Kako god bilo, to je sada problem za Kovačeva (HBOR) Čačića, Kutlu, Horvata, ostalih vjerovnika (banaka) koji su istima vjerovali i pogodovali. Moj (naš) više nije…..a i dosta mi je čekanja da se nešto pokrene. Neka se sada oni malo znoje…….a konačno je i dokazano da nitko nije nedodirljiv, pa ni Sanader. Krali su godinama…….neka plate……ili neka "gule"

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Interesantno
http://www.vecernji.hr/bi…jao-je-vabu-clanak-351874

S obzirom na to da američkog kapitala nema u domaćim bankama, velika je vjerojatnost da HNB s lakoćom odobri njihov ulazak.

Obama zove Milanovića k sebi na čašicu razgovora ovih dana,hm o čemu će razgovarati? Vrti para gdje burgija neće.

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"



@Alabama

ako HBOR… (a možda je to i smišljen te pomno tempiran plan "B"…) na račun Plurisovih dionica postane dioničar br. TOP 1 VLDS-a… izgleda da HBOR neće biti problema naći kupca/partnera… :
"Dodavši da je za sada u proračunu za 2011. predviđeno 100 milijuna kuna za ulaganja, Mazal je kazao da će Vlada u idućih pet godina uložiti do milijardu kuna odnosno koliko i fondovi po modelu ‘kuna za kunu"
http://www.profitiraj.hr/financije/poslovne-financije/pet-fondova-za-gospodarsku-suradnju-prikupilo-milijardu-kuna/
tj. možda upravo kupca/partnera Alternative FGS (tko doista stoji iz njega te svih ostalih FGS-a ?):
http://www.vecernji.hr/biznis/fgs-alternative-bi-tri-male-banke-a-americki-fond-naciljao-je-vabu-clanak-351874


Bravo zizi…
[thumbsup]

danas nema vjesti…..


danas nema vjesti…..

jbg vijest treba nekakva izac jer sam zvao ali ne znam kakva



danas nema vjesti…..

jbg vijest treba nekakva izac jer sam zvao ali ne znam kakva
[/quote]

Joka, ako očekuješ vijest od HANFE… ista ti neće biti prije četvrtka… tj. možda i kasnije budući da je u petak praznik…




danas nema vjesti…..

jbg vijest treba nekakva izac jer sam zvao ali ne znam kakva
[/quote]

Joka, ako očekuješ vijest od HANFE… ista ti neće biti prije četvrtka/petka…
[/quote]
hmmm u petak nece moc





danas nema vjesti…..

jbg vijest treba nekakva izac jer sam zvao ali ne znam kakva
[/quote]

Joka, ako očekuješ vijest od HANFE… ista ti neće biti prije četvrtka/petka…
[/quote]
hmmm u petak nece moc

[/quote]
pa to sam i napisao…

New Report

Close