VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da li bi banka koja bi došla do tih dionica bila u obvezi dati ponudu za preuzimanje?

Misliš na hbor? (on ima 650000….ispravite me ako nije točno) to je manje od 25% izdanih, tako da mislim da nije u obavezi.
Da se ne opterećujete sa tipkom f5…….neće danas biti ništa na zse.u. Biti će u ponedjeljak.
p.s. sokoliću, prihvati zahtjev, moderiran si, pa nevidim šta pišeš.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Pa ljudi Validusa niko nije otjerao u stečaj prije izbora…zašto mislite da će sada, nakon izbora, kada su se strane i okolnosti promijenile…pa zar bi vi pustili da sve ode u vjetar ?!…a držite žezlo!! Ma dajte molim vas … ovo sa Plurisom je igra , u ovoj igri je jako bitno tko su akteri. Jedno je sigurno….di su veliki novci u igri ništa se ne događa slučajno , pa ni ovo , a vi razmislite u čiju je korist!!! Amen

Šta sve može otić u vjetar? Šta je tu igra? Propadale su i daleko veće firme s daleko opsežnijim posljedicama. Ne leže tu nikakvi veliki novci već samo veliki dugovi koje neki akteri žele sebi naplatit šta je moguće bolje.

Činjenica je da imaš firmu s milijunskim dugovima, dugovima većim od vrijednosti imovine, koja u portfelju ima udjele u firmama koje su uglavnom i same pod hipotekom radi dugova, i imaš jednog zaposlenog koji radi u toj firmi. Šta tu može otić u vjetar? Njegovo radno mjesto? Kakve su se okolnosti promjenile promjenom vlasti?! Šta sad, kad dođe druga vlast onda ne vrijede dosadašnji zakoni?

Ono šta bude od tih udjela vrijedilo i koliko bude vrijedilo će se prodat u stečajnom postupku najzainteresiranijima koji ponude najviše. Naravno da mnogima to ne paše jer znaju da se iz tog neće ni približno namirit i zato su se svi do sad pokušali osigurat izravnim dogovorom s validusom bez uplitanja suda da se naplate najbolje moguće, i zato je bilo toliko odgoda otvaranja stečaja, al toliko je strana u igri a dug prevelik da je to jednostavno nemoguće izvest.

To ti je ko da je seljak dužan prodat 3 krave, a ima 8 dužnika sličnog ranga i svako od njih želi cijelu živu kravu ( jer je toliki dug ) i pokušava se van suda tako nagodit ne pristajući na drugo. E kad dođe do suda onda će se krave poderat i podjelit dijelovi najvećim vjerovnicima, a ostali će dobit šipak.

Poštenijeg od toga nažalost nema, to je zakon, a zakon se mora poštivat. Jedino dakle šta može otić u vjetar su potraživanja pojedinih vjerovnika i nade dioničara da će oni nešta zaradit, al jebiga, to se zove loše ulaganje. Tog rizika ste trebali bit svjesni kad ste kupovali ovu dionicu, među ostalim, dok ste slušali hvalospjeve pojedinaca.

never surrender

@pero
Čemu takva mržnja prema ovoj dionici? Pa trži se ispod 1/10 nom. vrijednosti, a po tebi trebala bi po O kuna? I po mogućnosti da se još plaća skdd-u što je imam u portfelju? Pa polako…..pričekajmo novosti……vidjeti ćemo. Za mjesec dana, možda će ti biti žao što si ovoliko pljuvao po vlds, jer može stvarno doći neka budala sa hrpetinom love…….ne na bijelom konju, nego u skromnom meganu. Možda s tom budalom i tipkaš……tko zna……vrijeme će pokazati. Što se drukanja tiče, nisam napravio niti jednu transakciju na vlds danas. I opet ponavljam, svi dobro razmislite kako ulažete svoj novac. Ne povodite se pisanjima na forumu. Odluka mora biti vaša…….ne tuđi nagovor.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Ti si dečko zbilja dosadan za nekog tko nema ovu dionicu…a bome i usta če ti se osušit.. koliko pljuvačke koristiš…Ajde da završimo, da nasanjkali su me odavno na Validusu…pa sam zaradio…. [lol]…i opet ću…ako Bog da….Meni nije jasno zašto koristiš svu tu energiju na očaj i bijes dokazivanja nečije " greške "….zar to o tebi ne govori puno….Pravo na kritiziranje imaju oni koji žele pomoći…a ti?….uspoređuješ Đakovštinu sa Validusom..treba li išta dalje pisati…Čisto za tvoju informaciju…sprega politike i ekonomije je neizostavna…recimo neraskidiva…treba li ti crtati…vidim da dosta toga ne kontaš…al pomalo.. Mir s tobom sinko i sretni blagdani tebi i tvojoj obitelji!!!!



Da li bi banka koja bi došla do tih dionica bila u obvezi dati ponudu za preuzimanje?

Misliš na hbor? (on ima 650000….ispravite me ako nije točno) to je manje od 25% izdanih, tako da mislim da nije u obavezi.
Da se ne opterećujete sa tipkom f5…….neće danas biti ništa na zse.u. Biti će u ponedjeljak.
p.s. sokoliću, prihvati zahtjev, moderiran si, pa nevidim šta pišeš.

[/quote]

ako ide tzv. kompenzacija/prebijanje duga za dionice… HBOR neće biti u obvezi čl. 14 stavak 4. :
IZNIMKE OD OBVEZE OBJAVLJIVANJA PONUDE ZA PREUZIMANJE
Članak 14.

(1) Stjecatelj nije obvezan objaviti ponudu za preuzimanje ako:
1. stekne dionice ciljnog društva nasljeđivanjem,
2. stekne dionice ciljnog društva diobom bračne stečevine,
3. stekne dionice ciljnog društva u postupku povećanja temeljnog kapitala, izdavanjem dionica, a glavna skupština ciljnog društva na kojoj se donosi odluka o povećanju temeljnog kapitala odobri da stjecatelj može steći dionice s pravom glasa ciljnog društva bez obveze objavljivanja ponude za preuzimanje, ako bi predmetnim stjecanjem dionica s pravom glasa za stjecatelja nastala obveza objav ljivanja ponude za preuzimanje,
4. stekne dionice ciljnog društva koje je stečajni dužnik u stečajnom postupku,

ako bude dražba, a kupac kupi 25% + 1 dionicu VLDS-a…. kupac će biti u obavezi…


@pero

jedine meni poznate povijesne divlje svinje… koje su nekad doslovce harale Hrvatskom… bile se one za vrijeme Austro-Ugarske… a to doba, je hvala Bogu… davno za nama…

@alabama

Oprosti ako sam te ičim uvrijedio, al ja ne blatim ovu dionicu, a još manje je mrzim, ja se samo zalažem za pošteno i transparentno djelovanje svih sudionika tržišta kapitala, od krovnih institucija preko vlasnika pojedinih firmi do najmanjeg ulagača i onog koji to želi postat.

Sve šta odudara od toga, a pogotovo ako se izbjegava zakon imam pravo osuđivat i to i radim kad iznosim svoje mišljenje..

Dao vam svima dragi Bog da dođe princ na konju, lijep pozdrav

never surrender

oće li to moderatoru baš smo nestprljivi na kraju godine?



A šta će ono biti sa 985.107 dionica koje ima Pluris?

največi dio… bi trebao pripast HBOR-u… e sad dali će HBOR indirektno… odlučit o cijeni…kako bi Kovačev ostao čim više čistiji… vidjet ćemo… kako god da bilo… VLDS se konačno riješio svoga tzv. jamstva… koji je tako i tako bio protuzakonit…
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/69916/HBOR-nezakonito-kreditirao-Horvatovu-Fimu.html#

[/quote]
Validus se nije rješio nikakvog jamstva.Jamstvo nije tzv. niti je protuzakonito.
Ono je realno i zakonito .
Pozdrav

Kako će se dugovi Plurisa namirivati Validusovim dionicama kad Pluris nije dao ponudu i ako nema prava raspolagati dionicama onda ne može njima niti plaćati dugove.Mislim da obaveza objave ponude mora ostati bez obzira na stečaj.No pošto u stečaju ide " daj kolko imaš, a ne kolko moraš dat" ne bi bilo čudno da se i objavi neka cijena.Ne znam….dosta je komplicirano…mislim da bi hanfa mogla na to odgovorit.




A šta će ono biti sa 985.107 dionica koje ima Pluris?

največi dio… bi trebao pripast HBOR-u… e sad dali će HBOR indirektno… odlučit o cijeni…kako bi Kovačev ostao čim više čistiji… vidjet ćemo… kako god da bilo… VLDS se konačno riješio svoga tzv. jamstva… koji je tako i tako bio protuzakonit…
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/69916/HBOR-nezakonito-kreditirao-Horvatovu-Fimu.html#

[/quote]
Validus se nije rješio nikakvog jamstva.Jamstvo nije tzv. niti je protuzakonito.
Ono je realno i zakonito .
Pozdrav
[/quote]
Pa Zzizi ti je priložio link.
jamstvo je debelo protuzakonito.
pozz i tebi

Prije 20 dana je ovdje bila euforija kad je dionica došla do 9kn sad opet depresija zbog stečaja Plurisa,šta bi čovijek rekao-lud-zbunjen-normalan.savjetujem mnogim dioničarima VLDS da se nemoraju previše sekirat u svezi pisanja pojedinih forumaša kao što su peromadjar i sl..njima nikad ova dionica nije valjala pa i da dođe konkretna ponuda nekog fonda.Takvi ovdje samo pišu gluposti iako nemaju ovu dionicu.Kupujte ovu dionicu što jeftinije jer ova depresija neće biti dugo,shvaćam da ovdje ima puno malih dioničara jer cijena dionice im je primamljiva i svi bi htijeli zaradit na brzinu.Nekad se treba strpit pa makar i godinu dana.Netreba vama tiskani mediji govorit dali ovo vrijedi ili ne ima ovdje nekoliko dioničara koji su u većoj lovi nego mnogi od nas koji imamo dionice pa se nadaju nekoj boljoj budućnosti ove firme.





A šta će ono biti sa 985.107 dionica koje ima Pluris?

največi dio… bi trebao pripast HBOR-u… e sad dali će HBOR indirektno… odlučit o cijeni…kako bi Kovačev ostao čim više čistiji… vidjet ćemo… kako god da bilo… VLDS se konačno riješio svoga tzv. jamstva… koji je tako i tako bio protuzakonit…
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/69916/HBOR-nezakonito-kreditirao-Horvatovu-Fimu.html#

[/quote]
Validus se nije rješio nikakvog jamstva.Jamstvo nije tzv. niti je protuzakonito.
Ono je realno i zakonito .
Pozdrav
[/quote]
Pa Zzizi ti je priložio link.
jamstvo je debelo protuzakonito.
pozz i tebi
[/quote]
Zakonitost ili nezakonitost nekog pravnog akta ne potvrđuje se niti dokazuje "linkovima" ili sličnim "djetinjarijama "već pravomoćnim sudskim presudama.Potpuno je irelevantno što misle o tome laici ili pišu pojedine tiskovine ili elektronski mediji.
Zakonitost ovog jamstva,koliko je meni poznato,čak niti nije bila osporavana pred nadležnim sudom.
Pozdrav

New Report

Close